خودرو جدید فراری با همکاری یک کارشناس ایرانی

دویچه وله :فراری ۸۱۲ یکی از سریع‌ترین خودروهای شرکت فراری است. این شاهکار فراری حالا توسط کوروش منصوری که از بزرگترین تیونر‌های جهان است تقویت شده است.
 
کوروش منصوری که از ایرانیان موفق در جهان خودرو است و کارخانه معروف تقویت اتومبیل او با نام منصوری در آلمان قرار دارد این بار به تقویت یکی از اسطوره‌های صنعت خودرو ایتالیا یعنی فراری ۸۱۲ سوپرفست دست زده است.
سایت زومیت درباره این خودرو نوشته است :«این مدل با ۸۰۰ اسب بخار قدرت، دارای ۱۲ سیلندر است و سرعت و شتاب چشمگیری دارد. فراری ۸۱۲ سوپرفست برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۲.۸ ثانیه و برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۷.۹ ثانیه زمان لازم دارد. بیشینه سرعت این فراری ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است. اما داستان فراری ۸۱۲ محدود به اعداد و ارقام خام نیست و این اتومبیل ممکن است پسندیده‌ترین خودروی جاده‌ای موتورجلوی فراری بعد از دیتونا باشد. فراری ۸۱۲ سوپرفست بر اساس مدل تحسین‌شده اف ۱۲برلینتا بازسازی شده است.»
 
منصوری برای تیونینگ و تقویت این محصول در بخش‌هایی از بدنه از فیبرکربن استفاده کرده است. همچنین این کارشناس ایرانی با تقویت موتور توانسته به اندازه ۳۰ اسب بخار قدرت آن را افزایش دهد. تزئینات داخلی خودرو هم به کلی متحول شده و طراحی داخلی با یک روش جدید انجام شده است.
 
کوروش منصوری به سایت خودرویی بیت‌ران گفته است در حال کار روی تکنولوژی جدیدی برای تولید خودروهای ضدگلوله است.
 
بیت‌ران درباره منصوری نوشته است :«شاید کسی جرات نمی‌کرد خودرویی که بیش از هزار اسب بخار قدرت داشته باشد، را تقویت کند. اما کوروش منصوری این کار را کرد. وی بین ۸۵ تا ۹۰ اسب به قدرت بوگاتی ویرون اضافه کرد. کوروش منصوری چنان موفق بود که در کمتر از نیم دهه از بنتلی به بوگاتی رسید.»
 
حالا این تیونر موفق به دگرگونی در یکی از خاص‌ترین محصولات شرکت فراری دست زده و موتور این خودرو را تقویت کرده است. موتوری که طی چند سال اخیر از بهترین‌ها در جهان اتومبیل بوده است.
+50
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Daheye 60 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  درود بر کوروش منصوری و مرگ بر جمهوری اسلامی و همه ی آخوندا
  2
  67
  دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
  ۳۹
  Sevan Markarian - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  رنگ مشکی فراری بهتر بود ولی اینم خوبه
  0
  15
  دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Sevan Markarian - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. به این رنگ در زمان نوجوانی من " کُش" می گفتند!
  0
  4
  دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۴۴
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Sevan Markarian - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. البته سلیقه ها فرق می‌کند ، اما شاخص و سنبل فراری همیشه رنگ قرمز بوده ،
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
  نظر شما چیست؟