هر عدد سیب بیش از ۱۰۰ میلیون میکروب در خود دارد

العربیه :یک مطالعه جدید که توسط دانشمندان اتریشی انجام شده، نشان می‌دهد هر یک عدد سیب بیش از 100 میلیون میکروب در خود جای داده است.
 
دانشمندان دانشگاه علوم مهندسی گراتس اتریش در مطالعه‌ای که در مجله «فرونتیرس آن مایکروبایولوجی» منتشر شد، اعلام کردند که این 100 میلیون میکروب به شکل ویژه‌ای در دانه‌ها و بخش مرکزی سیب حضور دارند.
 
گابریله برگ که مدیریت این پژوهش را بر عهده داشت، گفت: «باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌هایی که از طریق خوراکی‌ها فرد بدن ما می‌شوند، برای مدت موقتی در امعاء او می‌مانند.»
 
به گفته این دانشمند اتریشی جوشاندن غذاها بخش اعظم این میکروب‌ها را می‌کشد، لذا میوه‌ها و سبزیجاتی که به صورت خام مصرف می‌شوند، منبع مهمی برای تراکم میکروبی درون امعاء به شمار می‌رود.
 
این گروه تحقیقاتی در این پژوهش سیب‌های بیو و سیب‌های معمولی موجود در بازار را با یکدیگر مقایسه کردند.
 
محصولات ارگانیک یا محصولات بیو، به فراورده‌های کشاورزی گفته می‌شود که در تولید و فرآوری آن از کودهای شیمیایی، سموم، هورمون‌ها و دگرگونی‌ها و دستکاری‌های ژنتیکی استفاده نشود و همه مراحل تقویت زمین، کاشت و برداشت با استفاده از نهاده‌های طبیعی همچون کود زیستی، کمپوست‌ها، حشرات سودمند و ریزاندمگان کارآ باشد.
 
نتیجه این مقایسه نشان داد که هر دو نوع سیب به مقدار مشابهی میکروب در خود دارند و سیب ارگانیک تازه ترکیب متنوع‌تری از باکتری‌ها را در خود دارد و به گفته خانم برگ، از این روست که سیب ارگانیک برای امعاء انسان مفیدتر است.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟