هشدار در مورد شیوع انگل کریپتوسپوریدیوم در میان شناگران

دویچه وله :بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، موارد بیماری‌های معده-روده‌ای ناشی از شیوع انگل کریپتوسپوریدیوم از طریق استخرها و پارکهای آبی، از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ افزایش یافته است.
 
کریپتوسپوریدیوم که با عنوان Crypto نیز شناخته می‌شود، انگلی است که از طریق مدفوع افراد یا حیوانات آلوده گسترش می‌یابد. از طریق نوشیدن آب و غذای آلوده، این انگل قابل انتقال است. متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده هشدار می‌دهند که این انگل به راحتی می‌تواند کودکان در سنین پایین را بیمار کند. کودکان، عمده ناقلان این انگل هستند چون اغلب آنها بهداشت عمومی و طرز شستشوی صحیح دست‌ها را نمی‌دانند.
 
به گفته این متخصصان، انگل کریپتوسپوریدیوم می‌تواند به مدت طولانی در آب حاوی کلر باقی بماند. یکی از علائم اصلی وارد شدن این انگل به بدن، اسهال است. اسهال می‌تواند حدقل سه هفته طول بکشد. شیوع این بیماری در تابستان بیشتر است.
 
برای جلوگیری از شیوع ﮐﺮﯾﭙﺘﻮﺳـﭙﻮرﯾﺪﯾﻮزﯾﺲ که همان بیماری یا عفونت روده‌ای ناشی از انگل کریپتوسپوریدیوم است، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده تاکید می‌کند که در صورت ابتلا به اسهال، از شنا کردن (به‌خصوص کودکان) در استخر جلوگیری شود. همچنین باید مراقب بود که کودکان آب استخر را قورت ندهند. در صورت مصرف شیر، باید حتماً نوع پاستوریزه آن را خریداری کرد. در صورت تشخیص ﮐﺮﯾﭙﺘﻮﺳـﭙﻮرﯾﺪﯾﻮزﯾﺲ، حداقل تا دو هفته بعد از اسهال، باید از شنا کردن اجتناب نمود. بالافاصله بعد از تماس با حیوانات، باید به سرعت دست‌ها را شست. توجه داشته باشید که ضد عفونی کننده‌های حاوی الکل، تاثیری روی این انگل ندارند.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟