کدام گروه خونی از گزند سرطان در امان است؟

آزمایش خون می تواند به تشخیص سرطان کمک کند.
 
به گزارش اسپوتنیک، محققان انستیتوی «کارولینا»سوئد، تحقیقات خود در این خصوص را نیم قرن پیش آغاز کردند.
 
آزمایش خون می تواند به تشخیص سرطان کمک کند، یک زمینه ژنتیکی شفاف برای انواع گروه خونی AB، A، Bکه مبتلا به لخته خون می شوند یا شروع به ایجاد واریس می کنند وجود دارد این لخته های خونی اگر درمان نشوند می توانند به ریه ها بروند و زندگی یک فرد را به خطر بیاندازند.
 
پس از تجزیه و تحلیل داده ها در حدود 66،000 نفر به مدت بیش از 30 سال، یک مطالعه نشان داد که افراد با گروه خونی A، B و AB در مقایسه با افراد با گروه O ، دارای 40 درصد ریسک بالاتری در ابتلا به لخته خون دارند.
 
اما افرادی که گروه خونی O دارند کمتر دچار حملات قلبی می شوند. البته با پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و دور بودن از استرس می توانید این مشکلات و بیماری ها را به حداقل برسانید و سلامت خود را حفظ کنید.
 
بر طبق تحقیقی که سال 2015 انجام شد افرادی که گروه خونی A دراند در مقابل افرادی که گروه خونی O دارند بیشتر در معرض سرطان معده قرار میگیرند ولی افرادی که گروه خونی O دارند بیشتر در معرض زخم معده قرار میگیرند. همچنین افرادی که گوره خونی B یا AB دارند شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان لوزالمعده دارند.
 
مدتی قبل متخصصان مرکز ملیبیوتکنولوژی آمریکا  مشخص کرده بودند که دارندگان گروه  خون گروه 1 بیشتر مبتلا به  زخم معده و گاستریت می‌شوند.
+7
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  گروه خونی o یکی از اولین و قدیمی ترین گروه خونی بشریت بوده که قدمت آنرا به ۴۰ هزار سال میدانند و گروه خونی AB قدمت آن نزدیک به ۱۵۰۰ سال. گروه خونی o همیشه رهبر غارنشین ها بوده و برای مردم (ایل) خودش راه و چاه تعیین میکرده = غم خوار ایل خویش. گروه خونی 0 میتواند گوشت را همانند سبزی و میوه نوش جان کند و نباید دست به سیل زمینی، ماکارونی و نان بزند که این سه نوع خوراک باعث آلزایمر، سکته مغزی و پارکینسون او میشود. گروه خونی 0 با فاکتور منفی، طبق تحقیق پژوهشگران منشا فرازمینی دارد و و و.
  10
  12
  ‌پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۹
  نظر شما چیست؟