ضارب کودک افغان در ایران عذرخواهی کرد

مرد ضارب (دوم سمت راست) در کنار کودکی که کتک خوردبی بی سی :رسانه‌های دولتی در ایران از عذرخواهی فردی که یک کودک افغان را کتک زده و او را پرت کرده است، خبر داده‌اند.
 
در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی ویدیویی دست بدست می‌شود که حاوی تصاویر خشن است و مردی را در حال کتک زدن و بعد پرت کردن یک کودک نشان می‌دهد.
ابتدا گفته می‌شد این کودک افغان دست‌فروش بوده است و فرد ضارب مامور شهرداری آبدان در بوشهر اما در خبرها بعدا مشخص شد که محل واقعه "امامزاده میربهزاد" و مرد ضارب از اعضای هیات امنای امامزاده است.
 
در خبرهایی که بعدا از رسانه‌های ایرانی منتشر شده، از دست‌فروش بودن کودک چیزی گفته نشد و مامور شهرداری بودن مرد بزرگسال هم تکذیب شده است.
 
ایرنا خبرگزارای جمهوری اسلامی از قول رئیس شورای اسلامی شهر آبدان نوشته است: "اکبر محمدی" فردی که با کودک افغانستانی مقیم این شهر برخورد خشن داشت و باعث جریحه‌دار شدن عواطف عمومی شده بود با ابراز پشیمانی و حضور در جمع خانواده این کودک از آنان عذرخواهی و دلجویی کرد."
 
ایرنا دیروز ۳۱ تیر از احضار شدن "ضارب کودک افغان" به دادسرای آبدان خبر داده بود.
 
دادستان بوشهر دو روز پیش گفته بود: "با تشکیل پرونده دستورات لازم به ضابطان قضائی برای احضار فرد ضارب صادر شده است."
 
علی حسن پور روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: "این کودک افغان در حال دست کاری صندوق خیریه‌ای بوده که فرد ضارب او را می بیند و اقدام به کتک کاری می‌کند."
 
او گفت: "برخی افراد این فرد را مأمور شهرداری معرفی کردند اما با توجه به بررسی‌ها این فرد به عنوان مأمور شهرداری مبادرت به این کار نکرده و در جایگاه یک شهروند اقدام کرده است."
 
بخشدار آبدان روز گذشته خواستار برخورد با عامل کتک کاری این کودک افغان شده بود.
 
پس از واکنش مسئولان محلی به این ویدیو کاربران بسیاری از تاثیر شبکه‌های اجتماعی در دیده شدن موارد اینچنینی سخن گفتند.
 
این ویدیو در بین کاربران افغان هم واکنش‌های زیاد داشته است.
 
وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان در واکنش به انتشار ویدیوی ضرب و شتم این کودک، از وزارت خارجه و نیز سفارت افغانستان در تهران خواسته در زمینه شناسایی هویت کودک همکاری کنند و از مقام‌های ایرانی هم خواسته در صورت تائید افغان بودن او فرد متهم را مجازات کنند.
+11
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  زدنش کار بدی بود و عذر خواهی کار خوب . امید که افغانستان شرایطی رو پیدا کنه که مهاجران در کشور خودشون زندگی کنن
  3
  47
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  از ترسش سریع رفت عذرخواهی موال چرا میزنیش که بعدش به چیزخوری میفتی
  11
  22
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  البته که زدن یک بچه زشته.ولی افغان ها فقط پز حمایت از اباعشونو میدن.مگه نه تو کشور خودشون ارزشی به انسان و زن قائل نیستن .
  3
  19
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  این امامزاده میر بهزاد چه صیغیه هست؟؟حتما خود باباش هوشنگ بوده یا آق سیامک .بخدا ملت مسخره ای هستیم هی باین انگلسیها بند نکنید شدیدا تن خودمون میخاره.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
  نظر شما چیست؟