«مرگ مسعود رجوی پس از سال‌ها تائید شد»

رویداد۲۴ :روز جمعه تصویری در شبکه‌های اجتماعی از مراسم سازمان مجاهدین خلق منتشر شد که بیانگر تایید اخبار مربوط به مرگ «مسعود رجوی» بود؛ خبری که چند سال است در محافل مختلف مطرح می‌شود و کارشناسان متعدد در این زمینه به تحلیل چگونگی مرگ او پرداخته‌اند، اما هیچ‌گاه توسط آنها تایید نشده تا اینکه سرانجام تصویر اخیر منتشرشده در فضای مجازی بیانگر اعلام رسمی مرگ او شد.
 
رسانه‌های مختلف نیز درباره خبر مرگ مسعود رجوی نوشتند: «عکسی در توییتر درباره سازمان مجاهدین منتشر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. این عکس نشان می‌داد این گروهک تروریستی در مراسم امسال عکس مسعود رجوی را کنار کشته‌شدگان خود قرار داده و در واقع این عکس مرگ سرکرده این گروهک را تایید کرده است. در توییتر یک مثل معروف وجود دارد؛ اینکه هر تفکری داشته باشیم در تنفر از کار‌های این گروهک همگی هم‌نظر هستیم.»
 
اولین خبر‌ها از مرگ رجوی در سال ۸۹در گزارشی درباره همین موضوع در سال ۸۹ اعلام شد: «هرچند زنده یا مرده بودن مسعود رجوی تاثیری در فروپاشی تدریجی سازمان مجاهدین خلق ندارد، برخی شواهد حکایت از آن دارد که او دیگر وجود خارجی یا دست‌کم حضور اثرگذار ندارد. شواهد نشان از آن دارد که رجوی، از فروردین سال ۱۳۸۲، یعنی درست از زمان حمله آمریکا و هم‌پیمانانش به عراق تاکنون، هیچ‌گونه حضوری در مجامع عمومی نداشته و حتی تصاویر جدیدی نیز از او منتشر نشده است. این موضوع سبب شد بسیاری به این نتیجه برسند که رجوی در حمله جنگنده‌های آمریکایی به اردوگاه اشرف، در خلال حمله علیه صدام، به همراه ۲۰ تن دیگر از اعضای این گروهک از بین رفته است.»
 
بر پایه این گزارش، در خصوص احتمال کشته شدن رجوی در بمباران‌های یادشده، ادعا‌های بسیاری مطرح شد که از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: «منظر. ل» از شهروندان اهوازی که به مدت سه سال از ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ به عنوان مترجم فاطمه اروانی با مجاهدین همکاری می‌کرد و اینک از سازمان مجاهدین جدا شده نیز بر این باور است که در بمباران ناحیه‌ای در شهر اشرف که محل برگزاری کنسرت‌های موسیقی سازمان بود، مسعود رجوی کشته شد. او این اطلاعات را از اروانی نقل می‌کرد که در آن دوره فرماندهی اشرف را بر عهده داشت.
 گاف شاهزاده سعودی درباره مرگ رجویپس از آن خبری از رجوی نبود تا اینکه در سال ۹۵، «ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در سخنرانی خود در اجتماع سالانه حامیان گروهک منافقین در پاریس، چندین بار از لفظ «فقید» و «درگذشته» برای اشاره به رجوی استفاده کرد. پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر فرار سرکرده منافقین از عراق به عربستان، پس از حمله آمریکا به این کشور، منتشر شده بود؛ هرچند بعضی رسانه‌ها همچون صدای آمریکا (VOA) خبر از زنده بودن مسعود رجوی دادند.
 
اکونومیست در سال ۲۰۰۹ نوشت از زمان اشغال خاک عراق توسط نیرو‌های آمریکایی اطلاع دقیقی از وضعیت مسعود رجوی در دسترس نیست و کسی از زنده یا مرده بودن او خبر ندارد؛ گرچه اکثریت عقیده دارند که او زنده نیست.
 
هادی شمس حائری، عضو سابق شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق و از سرکرده‌های این گروهک، درباره این پیام‌های کتبی در نوشتاری می‌گوید: «جعل «پیام» تنها برای پاسخ به پرسش آزاردهنده «رجوی کجاست؟» است، تا بگویند «رجوی هست»؛ اما رجوی هنوز «نیست»، زیرا اگر بود، باید خود را نشان می‌داد تا نیروهایش او را باور کرده و حضور او بتواند اوضاع نابسامان سازمان را بسامان کند، اما رجوی هنوز غایب است و... غیبت رجوی همچنان ... فرقه را آزار می‌دهد و نه تنها مساله‌ای از سازمان حل نکرده که ابهام را بیشتر هم کرده است.»
 
او در ادامه می‌افزاید: «اسامه بن‌لادن با همه محدودیت‌هایی که سرویس‌های جاسوسی غرب و به ویژه آمریکا برای او پدید آورده و همواره در تعقیب اوست، هرازگاهی، پیام شفاهی یا نوار ویدئویی بیرون می‌دهد. مگر سرکرده منافقین چه محدودیتی بیشتر از بن‌لادن دارد که نمی‌تواند پیام صوتی یا تصویری منتشر کند و در اختیار رسانه‌ها قرار بدهد؟ امکانات مجاهدین که کمتر از القاعده نیست.»
 
حتی دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس نیز طی خبری در فروردین سال ۸۸ به کشته شدن مسعود رجوی اعتراف کرد و گفت: از زمان اشغال عراق توسط نیرو‌های آمریکایی خبری از آقای رجوی نیست، هرچند اکثراً معتقدند او مرده است. در حقیقت به هلاکت رسیدن مسعود رجوی و گمانه‌زنی‌ها در این زمینه، ریشه در اتفاقات سال ۲۰۰۳ میلادی و پس از آن دارد که شواهد نشان می‌دهد مسعود رجوی در برهه‌ای حتی از طریق فایل صوتی با مخاطبان خود نتوانسته ارتباط برقرار کند. همچنین برخی نیز حمله موشکی به پایگاه اشرف را علت کشته شدن مسعود رجوی می‌دانند و گفته شده رجوی را در پاریس به خاک سپرده‌اند و قبر او آنجاست.

راز مخفی نگه داشتن مرگ رجوی توسط منافقینحسین امیرعبداللهیان، معاون سابق عربی و آفریقای وزارت خارجه، در خصوص اظهارات ترکی الفیصل، که از مرگ مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین خبر داد، با بیان اینکه نباید در روابط گسترده دستگاه امنیتی سعودی با منافقین به ویژه طی سال‌های اخیر تردیدی به خود راه داد، گفته بود: «این اظهارات تایید می‌کند که حمایت‌های گسترده مالی و امنیتی عربستان سعودی از تروریسم در همه اشکال آن همواره در دستور کار ریاض بوده است.»
 
سلیمی نمین: تلاش در جهت جانشین‌سازی برای رجویعباس سلیمی نمین تحلیل خود را درباره اعلام خبر مرگ مسعود رجوی این‌گونه بیان کرد: به احتمال زیاد مسعود رجوی مرده، اما غربی‌ها برای سرپا نگه داشتن تشکیلات منافقین تلاش کرده‌اند خبر مرگ او را مخفی نگه دارند، چون بیشتر کارشناسان معتقد بودند پس از مرگ رجوی این تشکیلات فرو می‌پاشد.
 
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران بیان کرد: به نظر می‌رسد دستگاه‌های اطلاعاتی غربی امروز احساس‌شان این است که توانسته‌اند سازمان منافقین را به گونه‌ای حمایت کنند که بعد از مرگ مسعود رجوی هم ادامه حیات بدهد. این مساله مهمی است که تروریستی با سابقه چندین ساله، که دستش به خون انسان‌های بی‌گناه و مظلوم زیادی آلوده است، چندین سال است مرده، اما دستگاه‌های اطلاعاتی غربی برای رسیدن به اهداف خود این خبر را مخفی نگه داشته‌اند.
 
او با اشاره به اینکه «هرچند امروز سازمان منافقین برای غربی‌ها و حتی اسرائیلی‌ها از لحاظ فعالیت عملیاتی ناکارآمد است، از حیث فعالیت اطلاعاتی بسیار مهم است»، گفت: امروز که آمریکایی‌ها در ایران نمی‌توانند فعالیت داشته باشند و شرایط برای تحرک انگلیسی‌ها هم بسیار سخت است، فعالیت اطلاعاتی منافقین در ایران برای آن‌ها بسیار بااهمیت است. به همین دلیل تلاش کرده‌اند با مخفی نگه داشتن مرگ مسعود رجوی گروهک منافقین را سر پا نگه دارند.

عباس سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، در واکنش به تایید خبر مرگ مسعود رجوی گفت: رجوی یکی از تجارب بسیار پراهمیت ایران است که حتماً باید مورد مطالعه و پژوهش دقیق قرار گیرد.
 
اعتمادآنلاین | سعید شمس- تایید خبر مرگ مسعود رجوی، رهبر گروهک تروریستی منافقین به عنوان یکی از چهره‌های مرموز و خطرناک تاریخ انقلاب بهانه‌ گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با عباس سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران است. سلیمی نمین تاکید می‌کند که بارزه‌های شخصیتی رجوی باید مورد مطالعه قرار گیرد تا از تکرار چنین پدیده‌هایی جلوگیری شود.
رجوی اراده انسان‌ها را در هم شکست
*مرموز بودن رجوی ریشه در چه دلیل یا دلیل‌هایی داشت؟در واقع رجوی از جهات مختلف قابل بررسی است. از جهت اعتقاد به دموکراسی، از جهت توجه نشان دادن به مردم و از جهت شکستن همه باورها؛ اینها مسائلی است که حتماً باید مورد مطالعه قرار گیرد. آنهایی که قبل از انقلاب را درک کرده‌اند،‌ رجوی را در اوج ادعاهایی می‌بینند که یک انسان متعالی می‌تواند از آنها برخوردار باشد.
 
به لحاظ دشمن‌شناسی خودش را قوی‌ترین جریان ضد‌آمریکا می‌دانست و از جهت دموکراسی ادعای پایبندی به حقوق ملت داشت و همچنین از جهت حکومتداری خود را در قله می‌دید.
*چه شد با وجود چنین ادعاهایی رویکرد کاملاً سوال‌برانگیزی را در دستور کار خود قرار دادند؟قدرت‌‌‌طلبی محض چهره‌ای غیرقابل باور از آنها ساخت که این باید برای همه درس عبرت باشد. مسعود رجوی شیطانی‌ترین موجودی بود که جلد انسان‌نما داشت. یعنی او تشکیلاتی آهنی‌ای ایجاد کرد که اراده انسان‌ها را در هم شکست و آنها را به یک روبات تبدیل ساخت. شاید برای جوانان الان خیلی عجیب باشد که فردی عضو سازمان باشد و جرات نداشته باشد بپرسد رجوی‌ای که بت سازمان است کجاست و اصلاً زنده است یا مرده؟

حتی زمانی که مسئول دستگاه اطلاعات سازمان عربستان رجوی را مرحوم می‌خواند،‌ کسی نمی‌تواند به خودش اجازه دهد که از زنده بودن یا مرده بودن رجوی سوال کند، چه برسد به اینکه چرا اطلاعات یک فرد عربستانی بیشتر از ماست؛ این نشان می‌دهد تشکیلات مجاهدین تشکیلاتی عجیب و غریب است که اعضایش حق انتخاب، به جای خود، حتی حق سوال درباره زنده بودن یا مرده بودن رئیس‌شان را ندارند.

رجوی بیمار جنسی بودبه طوری که وقتی آقای هادی شمس حائری، یکی اعضای سازمان، ایرادی جزئی به یکی از تصمیم‌ها می‌گیرد، 10 سال زندانی می‌شود. رجوی همچنین به بیماری جنسی مبتلا بود و احتمالش زیاد است که علت مرگش هم همین باشد.
 
او به دلیل نگاه مشمئز‌کننده‌ای که به زنان داشت، همه اعضای شورای مرکزی سازمان را از بین زنان انتخاب می‌کرد که در خاطرات بعضی از آنها آمده است به ما اطلاع می‌دادند که مثلاً امشب باید خود را در اختیار رجوی قرار دهیم. طبیعتاً جنون جنسی چند سال ادامه می‌یابد و بعدها فرد را به انواع و اقسام بیماری‌ها مبتلا می‌کند.

*برخوردهایی که با اعضای سازمان می‌شد هم حاوی نکته‌های قابل‌ تاملی است. مثل ممنوعیت ازدواج!یکی از شیطانی‌ترین ویژگی‌های رجوی این بود که شخصیت و روح انسان‌ها را خرد می‌کرد. حتی فرزندان اعضا را به اروپا می‌فرستادند تا هر آنچه علقه بین زن و مردم یا پدر و مادر با فرزند وجود دارد از بین ببرند. حتی همسران انگشتر یا شال‌گردنی را هم که به یکدیگر هدیه داده بودند به سازمان تحویل می‌دادند. شرح این شرایط نشان می‌دهد رجوی باید به عنوان پروژه بسیار سنگین مورد مطالعه قرار گیرد تا معلوم شود انسان‌ها برای رسیدن به قدرت تا چه حد می‌توانند کثیف باشند.
 
رجوی تبحر خاصی فقط در شعار دادن داشت*می‌توان گفت سازمان مجاهدین پدیده‌ای پیچیده بود؟حتماً. آنها رفتند و با صدامی که به ایران حمله‌ور شده بود دست در دست شدند و همچنین انسان‌های زیادی را ترور فیزیکی و یا ترور شخصیتی کردند تا بتوانند به هدف شوم خود برسند. اعضای سازمان در درون‌شان همه چیز را از دست داده بودند و با اینکه خائنانه‌ترین رفتارها را علیه ایران و ایرانی انجام می‌دادند، حس‌شان تحریک نمی‌شد.
 
مسعود رجوی همچنین تبحر خاصی در شعار دادن داشت. اما وقتی قدرت ایجاد تشکیلات آهنین را پیدا کرد، معلوم شد چه فلاکتی برای اعضای خود به وجود آورده‌ است. حتی آنها را در اختیار استخبارات عراق قرار می‌داد که مورد تجاوز قرار بگیرند تا با شخصیتی کاملاً درهم‌ریخته در سازمان فعالیت کنند. البته رجوی علاوه بر ترورها، انسان‌های دیگری را با شیوه‌های شیطانی نابود کرد.
 
بنابراین رجوی هم باید پاسخگوی جنایاتی نظیر ترور مردم عادی می شد و هم پاسخگوی نیروهایی که آنها را به انسان‌هایی پوچ تبدیل کرد که از هر تروری حتماً بدتر است.
رجوی اصلاً کاریزما نداشت*مسعود رجوی کاریزما داشت؟اصلاً و ابداً. در کتاب خاطرات آقای لطف‌الله میثمی آمده است در انتخابات داخلی زندان که برای مشخص شدن رئیس سازمان برگزار شده بود، فقط خودش به خودش رای داده بود و از آن روز به بعد تصمیم گرفت در فعالیت‌هایش پدیده‌ای به نام انتخابات را اصلاً نیاورد. انسانی که کاریزما دارد دلیلی ندارد به شیوه‌های شیطانی تن بدهد تا بتواند هدف‌هایی را که برای خودش ترسیم کرده‌ محقق کند.
 
او فردی خودخواه بود. جالب است که با چنین رفتارهایی و در شرایطی که حقوق مردم که هیچ، حقوق اعضای شورای‌ مرکزی خودشان را هیچ‌و‌پوچ می‌پنداشتند، خود را نسبت به امام(ره) برای حکومتداری محقق‌تر می‌دیدند.

تجربه رجوی نشان می‌دهد تشکیلات حزبی حق اسیر کردن انسان‌ها را ندارد.
+198
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  امیدوارم که مریم هم به درک واصل شود .این گروهک تروریستی هم بدتر از رژیم اسلامی اشغالگر حاکم بر ایران است چون هر دو مسلمان افراطی و نادان و ابله هستند و نقاط مشترک زیادی دارند که مهمترین آن مسلمان بودن و تروریست بودن
  49
  375
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  ۳۱
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  خودم امشب یه سور عالی به دوستام میدم بابت به درگ واصل شدنش.
  46
  279
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  ۷۹
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  یه تروریست کمتر ......این که مشخص بود که به جهنم صادر شده
  31
  294
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
  ۳۵
  خان بختیاری - ریو، برزیل

  . تمام ایرانیها اگر تنها و تنها در یک مورد با همدیگه هم نظروهم عقیده باشند اون نفرت از این گروه خاعن خود فروخته است.....امیدوارم خداوند همهشون رو خصوصا همین دجال مسعود رجوی و اون عجوزه مریم رو با استاد سعید طوسی محشور کنه, تا روزی ۳ بار استاد طوسی براشون کلاس خصوصی بزاره
  36
  308
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  ۵۴
  esfahani_90 - اصفهان، ایران

  با درود به ایرانی‌ آزاد اندیش. آخوند و ملاه نابود کرد کشور و روح و جسم ایرانی‌ را در این شک نیست ولی‌ از این که این گروهک رجوی و دار و دستان خائن و جنایتکار‌ترین بوده و هستند در آن هم به نظر این حقیر شک و تردید نیست. جایی امیدواری است که مردم ایران چه در داخل چه در خارج این گره لعنتی مریم خائن را شناختند. هر کجا هستی‌ هموطن آزاد اندیش سلامت و شاد باش.
  34
  234
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  خوش خبر باشی
  41
  226
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  دوستان چک کنند ببینند این سد رضا دیبا تسلیت نگفته !؟اگر نگوید باعث تعجبه!
  125
  34
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  منافقا پس چرا جیکتون در نمیاد؟ این همه سال گفتم مسعود فسیل مسعود فسیل، پس راست میگفتم. به درک که سقط شده، مرتیکه وطن فروش بیمار جنسی!
  97
  76
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  سازمان مخفی که صدهاهزار نفر را آواره دیار غربت کرد سازمانی که اگر نبود الانه حکومتی دیکتاتوری نداشتیم سازمانی که دستش بخون آلوده است سازمانی که حتی افراد بریده خودش را شکنجه و زندانی و حتی زنده بگور میکرد سازمانی که تجاوز به زنان تازه وارد شده به گروه شان نقل و نبت بوده چنین سازمانی خطر ناک تر از حکومت آخوندی میباشد
  29
  137
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
  ۵۰
  kata1379 - مشهد، ایران

  سلام . رجوی اصالتا اهل کاشمر بود و در روستای طبس از شهرستان کاشمر به دنیاآمده بود من سالهای زیادی کاشمر بودم مردم این منطقه بسیار عصبانی هستند و بسیار تند خو این از ویژگی های اهالی این منطقه است و اصلا نمی توانند سخنان مخالف را تحمل کنند این وضعیت آب و هوایی منطقه است که این افراد را این گونه بار می اورد و تغییر ژنتیکی آنها را باعث می شود .
  24
  55
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن

  این مسعود و اون زنه خول چل از اخوندها هم خرتر ترهستن بلانسبت خر
  22
  110
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این سازمان منحوس و غیر مردمی علاوه بر پنهان کاری و خیانت، زشتی های اسلام رادیکال و چپول ها را با هم داشته و نکبت های عقب افتاده در قرن 21 هستند
  28
  103
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  ۵۳
  ادوینو - گوالف، کانادا

  با همه این دوستان که کامنت کذاشتن ۱۰۰در۱۰۰ موافقم
  14
  64
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  ۴۹
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  این گروهک آشغال رو بخاطر اون خیانتشون در زمان جنگ با صدام رو شاید یک درصد بشه بخشید اما به خاطر اون قیام کثیفشون علیه شاهنشاه آریامهر و دستبوسیِ خمینیِ ملعون هرگز و هیچ بخششی در کار نخواهند داشت . به درک که به جهنم واصل شدین
  20
  108
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  ۴۸
  بادبادک - زوریخ، سوییس

  دوستار از سوئد بیا رهبرت مرد. بدو بیا .... تکون بده مسعود کوتوله مرد.
  22
  81
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  یکی از بزرگترین خیانتکاران تاریخ ایران این فرقه ی روانی اسلامی بودندکه باهمکاری چپولهای بی سواد نقصهای حکومت قبل را هزاربرابر کردندهمزمان از خمینی یک۰۰۰ مهاتما گاندی۰۰۰ ساختند به طمع تقسیم قدرت ۰۰ و درگروه خود هر جنایت وکثافتی رامرتکب شدندو هنگامیکه درایران جهنم واقعی۰۰۰اعدام۰بچه بازی۰ شکنجه۰ دزدی۰ خفقان به اوج رسید گورشان را به خارج بردند ننگتان باد که میهن ما را به تعدادی جغد اسلامی سپردید
  34
  105
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  مریم لچک هم فکر کرد با یک مانتوی مدرن و روسری رنگی میتواند سوار ملت شود انهم ملتی که زیر جنایات ملا بی دفاع مانده بدلیل وجود تعداد زیادی عرعر ایرانی نما
  33
  103
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  ۳۸
  stockholm - استکهلم، سوئد

  ده سال پیش بدرک گور بگور شد ولی ببینید این عرعستان و دول غربی چطور مکارانه برای حفظ منافعشان با مخفی نگه داشتن مرگ مسعود رجوی گروهک منافقین را سر پا نگه داشتند
  38
  94
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ( مژده ای یار که ایشان به درک واصل شد - خبرش آمد و بس شور وشرر حاصل شد ) ( چه شوم خوش که اگر مرغ ندایم بدهد - که سحر مریم او هم به بَرَش نازل شد ) ( نشود شاد سبکبال ز مرگِ احدی - مگر آن شخص به هم میهنِ ما قاتل شد)
  33
  90
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ( و چنانچه خبر رفتن عظما آمد - بدهم زر به کسی خبرش حامل شد) ( بزنم دنبک و قر داده و رقصی بکنم - که در آنروز خبر خوش بُد و هم کامل شد)
  22
  87
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ( و چنانچه خبر رفتن عظما آمد - بدهم زر به کسی که خبرش حامل شد) ( بزنم دنبک و قر داده و رقصی بکنم - که در آنروز خبر خوش بُد و هم کامل شد)
  16
  37
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
  ۴۶
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  اون اقای گل پنچر از دانتس البانی کجاست بیاد واسه عمو مسعود نوحه بخونه و گریه کنه؟گریه کن گریه قشنگه گریه گریه سهم دل تنگه هاهاها تیش تیش تیش گرفته دل مریم اتیش گرفته هاهاها
  32
  35
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  ۴۶
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. یادته گفتم حجی جون تی وی شبخیز رو که البته چند وقتیه فوت کرده می بینم یادتو میفتم؟البته اونم مثل خودت ادم سبکی بود ادم شصت هفتاد ساله با شهناز تهرانی میومد تو تی وی قرو قنبیل میداد هاهاها
  45
  16
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. تو یکی دیگه حرف از وطن فروشی و بیمار جنسی نزن که اگر ایرانی باشی تو هم وطن فروش هستی که وطنت و هموطنانت را به یک مشت وحشی فروختی و از اشغال شدن وطنت توسط آخوند که همشون متولد عراق و نجف و کربلا و کوفت و زهر مار هستند حمایت میکنی و اما میرسیم به بیمار جنسی که از اون پیامبرتون که با ۵۰ سال سن با یک دختر بچه ۶ساله سکس میکنه و در حرمسرایش صد ها زن و کودک داشته تا خود تو که میله های مترو و اتوبوس دانمارک از تماس تو دچار ساییدگی شدند و اون طوسی که با پسر بچه ها لواط میکند که همه و همه برمیگردد به قوانین دین اسلام که لواط و بچه بازی و تجاوز و قتل و غارت از اصول این دین است
  19
  61
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::بادبادک - زوریخ، سوییس::]. باد بادکم , لعنت بر تو باد و بر انهای که به این باور رسیدن من از اعضا یا طرفداران مسعود رجوئی یا مجاهدین هستم . متاسفانه این بیماری در بین افراد احزاب مخالف رژیم و افراد امنیتی رژیم اخوندی وجود دارد , تا کسی را منتقد و مخالف خودشان دیدن برچسبهای به این کس میزنن که خیلی نا درست است و او را متهم به این و ان و طرفداری از ان سازمان و ان حکومت میکنن که هیچ اگاهی نسبت به اتهامی که به او میزنن ندارد .
  15
  23
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
  ۴۶
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  شنبل عصبانی می شود فیلمی بکارگردانی شنبل تنبل و بازیگری رفقای اهل چتول در نروژ هاهاها
  38
  13
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. [::Zaall - اصفهان، ایران::] خمینی ملعون و اخوندها که به مردم ایران خیانت کردن هم مثل همین منافقین هستن خیانت به وطن همان خیانت و منافق بودن یک مرد بود همون رضا شاه بود که همه منافق و را قلع و قمع کرد چه اخوند چه کمونیست ها رو و وطن را ساخت روحش شاد لعنت به اون خمینی وطن فروش .
  19
  48
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. جواب شما خاموشیست!
  11
  39
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::] بدبختی ملت یکی دو تا نیست. [::Zaall - اصفهان، ایران::] بیماری وبا که در ایران پیداشد،. در تبریز نیز کشتار بسیار کرد. از کوچه‌ها قرآن آویزان کردند تا هر کس از زیرش بگذرد در امان باشد. در کوچه ها فرش گستردند و نذرها کرده و روضه‌ خوانی‌ها بر پا کردند. یکروز پسر آیت الله تبریزی را سوار خر کرده، در کوچه‌های تبریز چرخاندند تا مردم دست و دامنش را ببوسند و به وبا گرفتار نشوند!. پسر، خود وبا گرفت ومُرد. مردم بجای اینکه به عقایدخود شک کنند، گفتند: «آقا بلا را بتن فرزند خود پذیرفت، تا ما را نجات دهد»!. و به باورشان به خاندان آیت الله تبریزی صدها بار افزوده شد!». احمد کسروی .
  10
  44
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
  ۳۷
  universe123 - لندن، انگلستان
  هر چند از اخوندها دل خوشی ندارم ولی حقیقت اینه که این مجاهدین بیشعور، مسلمان، خائن و وطن فروش بودند که اسرار اتمی ایران را به امریکا دادند که بائث تحریمهای بیشتر علیه ایران شد و در نتیجه، فقط مردم بودند که تا به حال تاوان پس دادند.
  17
  10
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۵
  ۵۸
  سپهری - استرالیای غربی، استرالیا
  رژیمی بی نهایت جنایتکار و واقعا با هوش! که با یک ترفند سی و پنج ساله نه تنها به نیروهای خودش روحیه کاذب میدهد بلکه مخالفین ظاهری اش را هم به وجد می آورد!! در بحبوحه بحرانهای داخلی و خارجی که گریبانش را گرفته هوشمندانه خودش را در میبرد و مفت و مجانی تیغ ها را برای گردن مجاهدین تیز میکند. کامنت ها میگویند: عجب رژیم خوش شانسی با اینهمه امدادهای غیبی و حاضری!!خوش به حال رئیسی و پورمحمدی و اژه ای و سایر عظماییان.
  7
  21
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۳
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  تاریخ نقش این شخص را در آمدن دولت آخوندی نشان خواهد داد. حتا برای طرفدارنش. سخن ولی‌ با این مقاله موزیانه است.خیر بیماری جنسی نداشت. کسی‌ دارد. که قسم به یک ۹۰ ساله می‌‌خورد. که پدوفیل بود. و گیر به دختر ۸ ساله دادا. و می‌‌گوید این شخص بیماری جنسی‌ داشت.کسی‌ که در رساله آقاش می‌‌خواند. چگونه از یک بچه قنداقی باید شهوت گرفت. همه چیز بودند. ولی‌ زن عوض نمی‌‌کردند.این تهمت را به بابک خرمدین زدید.به یعقوب لیث صفاری.بها هیها.و.و .تکرار.من این شخص با بابک و و مقایسه نمی‌‌کنم.ضد آخوند بودن آب مقدس بر سر کسی‌ نمی‌‌ریزد. ولی‌ هم کلام تو هم نمی‌‌شوم.می‌ نویسد "هر عقیده که داریم. در یک نظر همگام هستیم. تنفر از این شخص". خیر اینجور نیست. تفاوت است.بین ایران دوستان و باور‌ها و سروان‌ها .در این نظر هم هنگام نیستیم.ما متنفریم .چون به ایران خیانت کرد.یک از بانیان حکومت آخوندی بود. شما متنفرید .چون شیوه خود فروشی شما را قبول نداشت. چه می‌‌خواست نمی‌‌دانم.؟ ولی‌ سروان خود را به ما نچسبان. یک دنیا بین ما فاصله است.تفاوت است. بین کاسه لیس آخوند و ما.حتا در تنفر به کسی‌
  8
  15
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۹
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. چرا دروغ میزنی؟! خودت واسم نوشته کردی که عشقت رو مریم لچکه و یه سری چیزای خصوصی دیگه که نمیگم، چون پشت سر کسی حرف نمیزنم. کامنت رو کپی پیس کنم، همه ببینن یا خودت اقرار میکنی؟
  24
  6
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. فاطی خانم در دستور زبان فارسی و نوشتاری بجای دروغ میگوید دروغ میزنی نمی نویسند ! حالا هم می گویم و صد سال دیگر هم میگویم یک تار موی گندیده مریم رجوئی هزاران بار ارزشش بیشتر از خمینی و خامنه ای هستش , بدین خاطر اگر مسعود رجوئی و حتی مریم نزد خیلی ایرانیها خائن و جنایتکار به مردم ایران شناخته شدن باعثش جنایتکار و دیکتاتوربودن رهبران نظام اخوندی اللخصوص خمینی و خامنه ای بودن.
  17
  6
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  ۱۰۲
  millionaire - منچستر، انگلستان
  کى بشه این مریم لچک هم بمیره ما خوشحال شیم
  9
  15
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. مریم لچک بسر و اون مسعود خائن و گروهگشون همه از جنس خمینی و خامنه ای و تروریست و اسلام هستند بقول معروف سگ زرد برادر شغاله
  12
  16
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  ۴۸
  بادبادک - زوریخ، سوییس
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. دم خروس شما مجاهدین ابله خیلی‌ وقته معلوم شده. امثال تو اینقدر بهره هوشی پأیینی هم دارن خیلی‌ زود خودشون رو لو میدن. الان کجائی؟ کمپ اشرفی؟
  13
  19
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  ۴۴
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  در تاریخ سیاسی ایران کمتر رهبر سیاسی به مانند شازده رجوی سقوط اخلاقی ، سیاسی و انسانی کرد ، کسی که دستبوس صدام و آل سعود باشد ، شایسته احترام نیست ،
  9
  21
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
  ۳۵
  RedBull - تهران، ایران
  چه عجب جرات کردند که اعلام کنند که این مردک مرده ولی‌ حیف که عکسش را در ردیف مصدق گذاشتند کنار یک گاری میگذاشتند بهتر بود آنوقت اسب رم میکرد تندتر میدوید و زودتر به مقصد میرسید
  8
  17
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
  ۴۵
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  تا جایی که اطلاع دارم این مردک پانزده سال پیش به درک وصل شده
  7
  19
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::بادبادک - زوریخ، سوییس::]. الان نزد فاطی جونت هستم . ...., وادارم میکنی از مسعود و مریم رجوئی در برابر تو و ان همدستان مزدورساندیس خورت دفاع کنم .
  9
  3
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
  ۵۸
  سپهری - استرالیای غربی، استرالیا
  رژیمی شکست‌خورده که فقط دروغ می‌گوید
  2
  11
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  [::سپهری - استرالیای غربی، استرالیا::]. گور بابای ملاو دین ننگین عرعر شما م اب توبه سراینگروه خیانتکار روانی فرصت طلب نریز که رل مهمی در تثبیت کثافت این دین و وجنایتهای پیشو بعد از عنقلابت داشتند فریب کافیست
  8
  7
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  هر کس درنوشته هایش ازمجاهدین دفاع کندخیانتکارتر ازملای صد پدر عرعر
  9
  10
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. چه احساسی بهت دست میده وقتی میبینی ملت به صورت نکبت به شماها نیگاه میکنن؟ اشخاصی ازم سوال کردند، چجوری میتونیم تو کمپ پناهندگا منافقین رو از بقیه شناسایی کنیم، گفتم اوناییشون که زشت و بیریختن.
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  ۷۹
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. تو صورت منافقین که نگاه کنیم یه موجود نفرت انگیز عقده ای با روان نامتعادل که در بچه گی همش کتک خورده و بهش تجاوز شده می‌بینیم.. اونوقت شما خائنین می‌خواستین بیاین ایران حکومت کنین؟ وای به ملت یکه شماها بخواین سوارشو ن بشین...تاریخچه رجوی و مریمو که بخونیم به افکار پلید و خائنانه این گروهک کثیف که تو هم جزو ش هستی پی می‌بریم.
  5
  9
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  حیف شد این پفیوز روانی سقط شد کاش میموند تا محاکلمه بشه مث لهافکشش صدام. اخه این خبر چه ارزشی دارد که ملت بدونند یا نه در ایران نه کسی اهمیتی برای ان پفیوز نه باند بعثیش قال هست، یدک کشیدن نام ایران هم دلیل بر ایرانی بودن این کثافت نبوده و نیست بلکه گواهی بر ضدی<ت او با ایران و ملت ایران است. کثافتهای منافق
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. رفیق من از باند منافقین به اندازه تروریستهای سپاه نفرت دارم و افتخار ان را داشتم در عملیات مرصاد و عملیاد مروارید(به گفته انها) در کردستان عراق با انها روی در رو بجنگم، ولی این دلیل نیست که من به شما بتازم که چرا این عقیده یا فلان عقیه را داری، وقتی ما تو همین سایت نمیتونیم باهم بحث کنیم چطور میخواهیم در پهنه ۱۶۴۸۱۹۵ کیلومتر مربع خاک ایران بدون اینکه دست به اسلحه ببریم باهم ۴ کلمه حرف بزنیم.واقعا جای تاسف داره، از یخک طرف ادعامون از مظومه سمسی خارجه که میگیم ما ۷۰۰۰ سال سابقه تمدن داریم و ما دنبال ازادی هستیم، از طرفی در محیط کوچکی مثل این سایت هم کم مونده همدیگر را در حین بحت پاره پاره کنیم...میترسم انکه بانگ براید روزی که ای بیخبران راه نه ان است و نه این...
  4
  4
  ‌چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. پس شاید همدیگه رو دیدیم و خبر نداریم. تو مرصاد ...... تو مروارید هم خواستم شرکت کنم، متاسفانه نشد، از سد صدف نتونستم عبور کنم.
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. شماهای خیلی نادان هستید که تهمت میزنی و خجالتی هم نمی کشید هرچند اگر رودر روم قرار میگرفتی از این تهمتها هیچی حتی غیرت این را هم نداشتی به چشمم نگاه کنید ولی حیف که این ملاقات شاید صورت نگیرد که از نزدیک .... که بغیراز تهمت زدن و سمبله قمبله نوشتن چیز دیگری نمی توانید بنویسید. :
  2
  0
  ‌پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. تنها عملیاتی که تو در ان بودی عملیات یا طوسی ادرکنی بود
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. ،البته شاید هم به عنوان کمک جنسی تورا به جبهه فرستاده باشند، چون امثال طوسی کم نبودند
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
  ۵۸
  سپهری - استرالیای غربی، استرالیا
  چقدر نظرات و کینه توزی خیلی ها «اتفاقی» ۱۰۰٪ شبیه به نظر مصطفی پورمحمدی از قاتلان و مجریان نسل کُشی سال ۱۳۶۷ است مصاحبه دیروزش را گوش کنید تا به عمق این همدلی «اتفاقی» پی ببرید۰ آرزو کنیم مکر و کین عُظماییان به خودشان برگردد تا بلکه ایرانی آزاد و مهربان داشته باشیم۰
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::سپهری - استرالیای غربی، استرالیا::]. این میرغصب رژیم قصاب الله پورمحمدی با تمام نفرتی که از خودش ،مسلکش و خداش دارم در این مورد که منافقین و باند رجوی بعثی حقشون بود درو بشن به اون حق میدم. مگر همین توله رجویها نبودند که لهافکش خمینی و اخوندها شدند و مملکت را به عصر افتابه مسی برگردوندند، در ضمن جنایات باند مسعود ملعون در ارودگاه اشرف ۴ چشم در مقایسه با جنایات رژیم مشه گفت ۲ به یک به نگع مسعود ملعون
  1
  1
  جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. بارها سعی کردم حماسه خودم در مرصاد را باری دیگر بازگو کنم، ولی به درج نمی‌رسد. شما که در آن ایام در کنارم بودی، برای منافقین در سایت توضیح دهید که عزرائیل منافقین همین‌جاست.
  0
  1
  جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  نظر شما چیست؟