یک نماینده مجلس : جواد کریمی قدوسی ایرانی نیست و تبعه افغانستان هست

درگیری لفظی بی سابقه در مجلس شورای اسلامی
ایران بریفینگ :جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام در مجلس ایران  در تذکری به شدت به کریمی قدوسی نماینده مشهد انتقاد کرد و گفت: تذکر من به آقای جواد کریمی قدوسی نماینده مردم شریف مشهد است. کسانی که از ایشان حمایت کردند تا این وضع در مملکت ایجاد شود. یکی بچه گرگ می‌پرورید، چو پرورده شد خواجه هم بر درید.
 
وی گفت: طالبان یک قیف داشت که بر ریش مردان می‌گرفت ببیند اندازه ریش آن‌ها استاندارد است یا نه! مردم را کتک می‌زد اگر ریش با آن قیف طالبان استاندارد نبود. شما چکاره مملکت هستید که به وزیر، به رئیس جمهور و حالا به نماینده مردم در مجلس می‌تازید و ما را غیرانقلابی می‌نامید و خطاب می‌کنید؟!
وی گفت: شما به شهر تربت جام آمدید و به مردم گفته اید نماینده شما انقلابی نیست و نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود. آقای کریمی قدوسی آن زمانی که اجداد شما بستگان شما از افغانستان به ایران حمله می‌کردند ما ایرانی بودیم و از ایران دفاع می‌کردیم.
 
جهان آبادی در خاتمه گفت:چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده است، چه کسی به شما اجازه داده است به ارکان نظام بتازید، چند روز سابقه جبهه دارید، چندتا عملیات شرکت کرده اید که به درجه سرداری رسیدید؟ از کی شما ایرانی شدید که ما ایرانی نبودیم.
 
گفتنی است جواد کریمی قدوسی از سرداران سپاه پاسداران است که از دوره هشتم تا بحال نماینده مردم مشهد در مجلس ایران هست وی از اعضای جبهه پایداری و از نمایندگان تند رویی است که اظهارات متعددی علیه اشخاص و نهادهای رسمی ایران همچون دیوان محاسبات کشور و یا وزارت نفت داشته است ، اغلب اظهارات وی البته تاکنون توسط مجاری رسمی کشور تکذیب شده است.
 
انتشار فیلمی از دستگیری و بازجویی از جاسوس در تیم مذاکره‌کننده از سوی وزارت امور خارجه در صحن مجلس از جمله مستندهایی بود که البته بعدها سپاه پاسداران نیز بر محرمانه بودن آن صحه گذاشت و مشخص نشد چگونه به دست وی رسیده است .
 
در مورد اصالت و ایرانی الاصل بودن کریمی قدوسی شایعات بسیاری مطرح بوده که حاکی از آن بود وی اصالت افغانستانی دارد حدود دوسال پیش بود که طرح تحقیق وتفحص از مدیران دوتابعیتی به تصویب مجلس رسید، طرحی که طراحان به دنبال آن بودند تا وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و خلاءهای قانونی آن را شناسایی کنند.
 
پس از تصویب طرح، احکام اعضای هیات تفحص کننده زده شد، احکامی که به نام جواد کریمی قدوسی به عنوان رئیس، حسینعلی حاجی دلیگانی و محمد جواد ابطحی به عنوان نواب رئیس و ابوالفضل ابوترابی و برخی دیگر از نمایندگان صادر شد.
 
نمایندگان عضو کمیته تفحص از مدیران دوتابعیتی در جریان بررسی تحقیق وتفحص ادعاهای متفاوتی را مطرح کردند، از توضیحات کریمی قدوسی درباره وجود ٣٠٠ مدیر دوتابعیتی و جمع آوری اطلاعات دوتابعیتی ها از کف جامعه گرفته تا ادعای ابوالفضل ابوترابی درباره دوتابعیتی بودن حسن روحانی؛ ادعایی که البته چندی بعد ابوترابی اعتراف کرد که نه بر اساس اسناد متقن و دقیق، بلکه به دلیل برخی شک‌ و شبهه‌ها این مسأله مطرح شده‌ است تا اینکه طرح استیضاح وزیر امور خارجه در دستور کار مجلس قرار گرفت، طرحی که فارغ از دلایل استیضاح، اسامی افرادی که آن را امضا کرده بودند در مرکز توجه قرار گرفت ، بعد از اعلام اسامی امضا کنندگان طرح استیضاح وزیر امور خارجه بود چند روزنامه نگار اصولگرا از  وجود نماینده ای دو تابعیتی در بین استیضاح کنندگان وزیر امور خارجه خبر دادند؛محمد مهاجری فعال رسانه‌ای اصولگرا در توییتی اعلام کرد که درباره یکی از نمایندگانی که استیضاح ظریف را امضا کرده شبهه دو تابعیتی وجود دارد و این نماینده افغانی الاصل است و باید روشن شود هنوز تبعه کشور زادگاهش است یا دو تابعیتی است؟ موضوعی که البته هنوز رد یا تایید نشده است.
 
در این زمینه محمد جواد جمالی نوبندگانی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان آن زمان در گفت وگویی با بیان اینکه سندی در این زمینه به این هیات ارایه نشده است گفت: اگرچه بر رفتار نمایندگان نظارت می‌کنیم اما اگر مساله‌ای درباره تابعیت نمایندگان وجود داشته باشد، به ما مربوط نمی‌شود و مراجع دیگری صلاحیت رسیدگی دارند و باید سخنگوی شورای نگهبان اظهارنظر کند.
 
اکنون اما برای اولین بار است که یک مقام رسمی بر این شایعات مهر تائید می زند.
+97
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  دیک به دیک میگه رویت سیاه.
  52
  25
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۹
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  اینا حتی خودشان را قبول ندارند شبیه گله گرگ هاست این حکومت مندرآوردی
  2
  61
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  اگر او از افغانسان است همه شما بیشرمهای دزد قاتل و بچه بازهم از عرعرستان هستید گورتان را گم کنید به وطن اصلیتان
  6
  43
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  خود تو کجائی هستی؟؟,,,همه تان اجنبی و غیر ایرانی هستید
  1
  29
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مگر بقیه ایرانی هستند؟ یا عرعری یا عراقی و یا افکار اسلام استعماری را در خود دارند
  1
  22
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  عجیبه. نماینده ایی که از تاریخ کشورش و مردمش بی خبره. هرکی تو هرجای دنیا فارسی حرف میزنه ایرانیه و هیچ شخصی هیچ قدرتی و هیچ دولتی قدرت اینو نداره این حق رو ازش بگیره. هرکی مخالف این حرف من و باقی اکادمیکهای درس خونده ی دانشگاه های تاپ دنیا هستن قطعا کینه توز ایران و ایرانی هست. حالا نمیخوام درس تاریخ بدم اما ببینیم افغانها کی بودن؟ و ایا مردم امروزه ی افغانستان ایا همشون افغان هستن؟ یعنی بازمانده کسانی هستند که به ایران حمله میکردن و ما به اسم افغانها میشناسیم؟ این چیزایی که میگم مطالبی هست که از قدیم موقعی که تاریخ و سیاست منطقه ایی رو تو دانشگاه میخوندم یادم مونده. اکثر کتابها چاپ چاپخانه ی وزارت خارجه ی کشور هست. افغانستان کشوری چند زبانه و چند قوم هست. اسم افغانستان از قوم پشتونها یا افغانها گرفته شده. افغانهای افغانستان در وهله ی اول اصلا فارسی زبان نیستن و افغانهای افغانستان از نظر قیافه و نژاد شبیه به پاکستانیها و مردم هند هستن. این اقوام در برهه ایی از تاریخ کوچ نشین بودن که طی زمان یکجا نشین شدن. دو قوم دیگه ی اقوام افغانستان یعنی تاجیک و هزاره ها فارسی زبان هستن.
  19
  4
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  افغانها به علت جنبش استقلال طلبی که داشت برای دستیابی به استقلال سرزمینهایی که توش زندگی میکردن بارها با ایران یا بهتر بگم حکومت مرکزی در حال جنگ بود. وقتی این وزیر نامحترم بیسواد میگه افغان باید اشاره بکنه که چطور یک فرد میتونه هم افغان باشه هم فارسی حرف بزنه و هم اصلاتا مشهدی باشه؟. در ادامه بگم که وقتی با اومدن انگلیسیها و امضا شدن قراردادها سرزمینهای خراسان کابل و هرات و قندهار مستقل شدن و تحت تسلط افغانها افتادن، اولین کار افغانها این بود که باقی اقوام ایرانی و فارسی زبان رو مجبور به کوچ اجبار کردن. نسل کشی و ایجاد یک سیستم اپارتاید پشتونی هم یکی از نتایج اون بود. در اینجا جا داره که به این وزیر بیسواد بگم که اون اگه واقعا از سرزمین خراسان سابق اومده مشهد ساکن شده نه تنها کار بدی نکرده بلکه درست ترین کار رو کرده. چون ما یه پادشاه بی عرضه داشتیم و مردمی بی عرضه تر که درگیر جهل و خرافات مذهبی بودن و اصلا اعتقادی به سیاست نداشتن. تنها سیاستی که سیستم حکومتی و مردم اون موقع میفهمیدن عاشورا و سینه زدن بود و بس. یک ایرانی قسمتی از سرزمینش جدا شده و اومده مشهد ساکن شده.
  21
  5
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  فکر میکنم دیروز یا امروز یه کامنتی داده بودم که تو ایران سیستم تبعیض ضد ایرانی در جریانه. و این نماینده یکی از امثال اونها. اگه یک عراقی و یک عرب بیاد ایران به راحتی تو این سیستم فاشیستی به بالاترین درجه میرسه اما اگر یک ایرانی اصیلی که فارسی حرف میزنن و به علت بی عرضگی خودمون اواره شدن بیاد داخل مملکت از تمام حقوق انسانی محروم میشه و به علاوه انگ افغان بودن میزنن بهش. انگار افغان بودن خیلی بده. یکی بچه گرگ می‌پرورید، چو پرورده شد خواجه هم بر درید. تو رو خدا به این شعری که این نماینده ی ضد ایرانی تو مجلس نوشته دقت کنین. قیاس این نماینده ها همینه. عرب نباشی گرگ هستی. بیایین اما به پیشینه ی مسئولین مملکت نگاهی بندازیم ببینیم ایرانی چه کسانی هستن:. از خیمینی شروع میکنم. خمینی عمامه ی سیاه داره. یعنی از نوه های اون محمد یا علی اوایل اسلام هست. بر خلاف دروغی که سالهاست به خورد ما میدن که خمینی هندی هست، باید بگم که خمینی در اصل عرب هست. خامنه ایی عمامه ایی سیاه داره. یعنی مثل خمینی عرب هست. خانواده های لاریجانی همه زاده ی عراق هستن
  21
  5
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  صالحی ها یعنی معاون رئیس جمهور فعلی زاده ی کربلا هست. برادرش که یکی از اساتید شریف هست زاده کربلا هست. خاندان سادات مرعشی که یکی از زمین خواران بزرگ ایران طی تاریخ هست از اسمش معلومه که سید هستن و بالطبع از عربستان اومدن و از همون اول با جنگ و خونریزی تبدیل به بزرگترین زمینداران شمال کشور شدن. در اینجا ارزش داره که اینو بگم قبل رضا شاه اکثر زمین داران بزرگ ایران خاندانهای معروف به سیدها بودن. یکی از دلایلی که اخوند جماعت از انقلاب سفید و تقسیم زمینهای زمینداران بزرگ به مردم عادی مخالفت میکردن همین قضیه هست. چون سیدها از قدیم با شمشیر این زمینها رو تصرف کرده بودن و رضا شاه اومد زمینها رو گرفت و به مردم پس داد. برا همینه اگه دقت کنین تا همین الان هر اخوندی به این قضیه میرسه میگه باید خون گریه کرد. سیدها هم میدونین همگی از نواده های همون محمد و علی هستن که اصالتا عرب و عربستانی هستن. خاندان میر عماد یکی دیگر از خاندان سید و خونخواری هست که چند صباحی حکومت میکردن و طبق معمول تبارشون به محمد و علی میرسه و اصطلاحا به کسانی که از این تبار هستن ساروی میگن.
  19
  4
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  خاندانهای موسوی که حدود ۱۱۰۰ سال هست تو ایران حضور دارن و تقریبا تو اکثر استانها و شهرها پراکنده شدن و مسئولهای مهم کشوری رو داریم که به این تبار میرسن. طبق معمول این خاندان سید هستن و به همون محمد علی میرسن از صحرای عربستان. میشه گفت این خاندان یکی از مهمترین خاندانهای مملکت هست که قدرت خیلی زیادی رو تو دست داره. خمینی و خاندان صدر اصالتا از شعبه های همین خاندان هستن. به بیت رهبری که در اصل اداره کننده ی اصلی کشور هست نگاه کنین و ببینین چندتاشون واقعا ایرانی هستن؟. اما ما به جایی رسیدیم به این خاندانها میگیم ایرانی و به فارسی زبانهای افغانستان که چه از نظر فرهنگ و چه ژنتیک و چه ملیت ایرانی هستن، میگیم غیر ایرانی
  22
  5
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  لاجوردی ها یکی دیگه از خاندان دیگه ی مهم مملکت هست که قسمت اعظمی از اقتصاد مملکت رو تو دست خودشون داشتن و هنوز هم دارن. و این خاندان هم از تبار سیدها هستن که طبق معمول به محمد وعلی عرب از صحرای عربستان میرسن. به کادر سپاه و حکومت نگاه کنین. اکثرشون یا سید هستن و یا عرب. اصولا در نظام نامقدس جمهوری اسلامی ایران کسی غر از سید و عرب نمیتواند به درجه ایی برسد و اگر برسد در مجلس مثل این نماینده بر غیر عرب و غیر سید بودن او میکوبند انگار که چه جرم بزرگی است
  21
  5
  دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  میبینم کامنتهای من به خیلیا فشار اورده. اره منفی بدین که خیلی خوب دارین پیش میرین. تته پته هاتون رو رو اب میریزم.
  4
  2
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  نظر شما چیست؟