سپاه مدعی شد که نفتکش بریتانیا را یک ناوچه جنگی همراهی می‌کرد

رادیو فردا :رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، روز شنبه مدعی شد که نفتکش «استنا ایمپرو» را یک ناوچه جنگی بریتانیایی همراهی می‌کرده و این نفتکش پس از بی‌توجهی به هشدارها» توقیف شد.
 
رمضان شریف همچنین مدعی شده است که به رغم «مقاومت» این نفتکش، «دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان»، و «به پرواز در آوردن دو فروند بالگرد» نیروهای سپاه این این نفتکش را توقیف کردند.
 
با این حال در ویدئوهایی که تاکنون سپاه پاسداران از این نفتکش منتشر کرده اثری از ناوچه یا هر کشتی دیگر همراه این نفتکش دیده نمی‌شود.
 
سپاه پاسداران که روز جمعه سه ویدئوی کوتاه دو دقیقه‌ای از نفتکش استنا ایمپرو در سواحل ایران منتشر کرده بود، روز شنبه نیز ویدئویی از «لحظه توقیف» این نفتکش انتشار داد.
 
در ویدئوی دو دقیقه‌ای جدید که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرده، بجز قایق‌هایی که در اطراف نفتکش دیده می‌شوند، چند نیروی سپاه از هلی‌کوپتری بر روی عرشه نفتکش پیاده می‌شوند.
 
وزیر خارجه بریتانیا با متهم کردن جمهوری اسلامی به تنش‌زایی در منطقه، به تهران هشدار داده است که پاسخ لندن «حساب‌شده و قدرتمند» خواهد بود.
 
آلمان و فرانسه نیز توقیف نفتکش استنا ایمپرو را اقدامی «توجیه‌ناپذیر» و «خطرناک» خوانده‌اند.
+14
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اخوند و انصار تقیه گرش صد تا چاقو بسازند حتی یکی دسته ندارد
  3
  33
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  تفنگداران ویژه نیروى دریایی بریتانیا ى کبیر، هههه زرشک
  29
  7
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. واق واق، صدام و قذافی هم همین حرفا میزد ولی گیرپیچ شدند و پوسیدن مثل محمد و حسین و حسن و مسیح و موسی
  4
  11
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. واقعا زودباورین! اینها دارن نقش سگ منطقه بودن را تمرین میکنند و امتیاز صد ساله نفت ایران را به آمریکا و انگلیس میدن. بیچاره مردم منطقه
  1
  13
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. امتیاز صد ساله نفت ایران را به آمریکا و انگلیس میدن ?? با این تحلیل ابکی لابد شما با روح ا. زم نشست و برخواست داری
  3
  1
  یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. مگر منابع ملی ایران را به تاراج چین و غیره نگذاشته بودن؟ شما فکر میکنی آمریکا و انگلیط نمیتونن از کشتی های خودشون دفاع کنن؟ علت اینهمه تبلیغ برای ایران برای توقیف کشتی های انگلیس و زدن پهپاد آمریکایی چی میتونه باشه؟
  0
  3
  یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. شما مردان زن ستیز ایرانی بهتره یک کم عقلتون را به کار بندازین و تحلیل های خودتون را بگین.
  0
  2
  یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. همچین دهنتو باز میکنی انگار تو تاریخ ایران این اتفاقات نیفتاده!انگار آمریکا و انگلیس به کمتر از این راضی میشن.
  0
  2
  یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
  نظر شما چیست؟