لندن به کشتی‌های بریتانیایی توصیه کرد که موقتا از تنگه هرمز دوری کنند

 سپاه پاسداران می‌گوید که نفتکش «استینا ایمپرو» را به دلیل «رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی» توقیف کرده است رادیو فردا :بریتانیا پیرو اقدام سپاه پاسداران ایران در توقیف نفتکش این کشور به کشتی‌های بریتانیایی توصیه کرد که «به طور موقت» از تنگه هرمز دوری کنند.
 
سخنگوی دولت بریتانیا با اشاره به نشست اضطراری کابینه گفت: «ما عمیقا نسبت به این اقدامات غیرقابل قبول ایران که آشکارا آزادی رفت و آمد در آب‌های بین‌المللی را به چالش می‌کشد، نگرانیم. ما به کشتی‌های بریتانیایی توصیه کرده‌ایم که به طور موقت از منطقه دور بمانند.»
 
سپاه پاسداران ایران روز جمعه اعلام کرد که نفتکش «استینا ایمپرو» را در تنگه هرمز توقیف کرده. در اطلاعیه این نهاد نظامی دلیل توقیف نفتکش بریتانیایی «رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی» عنوان شده است.
 
وزیر خارجه بریتانیا اما هشدار داده که پاسخ این کشور به ایران «حساب‌شده و قدرتمند» خواهد بود. جرمی هانت از ایران خواسته که به سرعت این مسئله را حل و فصل کند.
+33
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  خب چرا کاری میکنید که به شکر خوردن بیفتید آخه . خب نکنید
  34
  17
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  پروردگار شما انگل یسها را آدم کند
  33
  12
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  داستان حیوانات وحشی شروع شد با شرکت آخوند زالو صفت و انگلیس روباه صفت
  2
  20
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  ۷۰
  Butler - سیدنی، استرالیا
  نقل قول ....ملکه .......علی جان یکی دوتا نفتکش میفرستم تنگه بگو بگیرنش بعد هم آزادش کنن ، اینجوری هم ترامپ رو راضی میکنم باهات کنار بیاد هم یه چهره ی مهربون ازت درست میکنم میگم دیدید کاری نداشت ، فقط مادر کاری به کشتی ها نداشته باش اینا مال مردم ایران نیست مال خودمونه........خامنه ای : باشه مامان جون
  0
  5
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  نظر شما چیست؟