مقام آمریکایی: هر پهپاد ایرانی را که به ناوهای ما نزدیک شود هدف می‌گیریم

یورونیوز :آمریکا هر پهپاد ایرانی را که بسیار نزدیک به ناوهای آمریکایی پرواز کند، هدف خواهد گرفت. یک مقام آمریکایی با اعلام این موضع پنتاگون افزود «شواهد روشنی» هست که نشان می دهد آمریکا یک فروند پهپاد ایران را روز پنجشنه سرنگون کرده است.
 
ایران اظهارات دونالد ترامپ درباره سرنگونی یک پهپاد این کشور از سوی ناو آمریکایی یو‌اس‌اس باکسر را رد کرده است.
 
به گزارش رویترز این مقام ارشد دولت دونالد ترامپ که نخواست نامش فاش شود در جمع خبرنگاران گفت: پنتاگون می‌تواند ویدیویی که نشانگر این شواهد باشد را منتشر کند.
 
پیش از این روابط عمومی سپاه پاسداران در بیانیه‌ای با «دروغ و بی‌پایه و اساس» خواندن خبر سرنگونی یک پهپاد متعلق به این نیرو در نزدیکی ناو آمریکایی، گفته بود «به زودی» تصاویری از پهپادهای خود را منتشر خواهد کرد.
 
همین مقام دولت ایالات متحده گفته است:«هر پیامی از جانب تهران برای واشنگتن باید مستقیما از سوی رهبر یا رئیس جمهوری ایران باشد.» وی تاکید کرده است که رئیس جمهوری آمریکا همزمان با حفظ تحریم‌ها علیه تهران، آماده است با این کشور بدون پیش‌شرطی مذاکره کند.
 
روابط تاریخا پرتنش ایران و ایالات متحده آمریکا در ماه‌های اخیر به شدت متشنج شده است. در ماه ژوئن، ایران اعلام کرد یک پهپاد آمریکایی را که حریم هوایی این کشور را نقض کرده بود، سرنگون کرده است.
+113
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  وجودش را ندارید
  87
  3
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. آمریکا بخواهد در عرض یک ساعت کل ایران را با خاک یکسان کند پس .... نگو میزنن ..... میاد بیرون مگر میشود با ابرقدرتی مثل آمریکا در افتاد، این نوشته من دفاع از آمریکا نیست بلکه واقعیتی است که باید قبول کرد،جریان فیل و مورچه اس
  7
  68
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  دروغ نگفته اتفاقا هدف می‌گیرن فقط جرات ندارن بزنن ! . گذشت اون دوران که هواپیما مسافربری رو هم می زدن کسی نمی گفت بالای چشت ابرو هست . در این حداقل 10 سال گذشته امریکا جز شعار هیچ کار دیگه در زمینه نظامی نکرده . فقط عین این پهلون پنبه ها ناوهاشو می یاره بعد دمش رو می ذاره روی کولش و بر می گرده . ساکنان عرب منطقه هم بهشون میگن برا ما شیری برا ایران خرگوش
  1
  0
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
  نظر شما چیست؟