دومین نفتکش بریتانیا نیز ساعاتی پیش در تنگه هرمز توقیف شد

العربیه :ساعاتی پس از اعلام توقیف یک نفت‌کش بریتانیایی به دست سپاه پاسداران ایران، یک نفتکش بریتانیایی دیگر نیز به سمت ایران تغییر مسیر داد؛ موضوعی که احتمال توقیف یک نفتکش بریتانیایی دیگر را نیز مطرح می‌کند.
 
پیش از این سپاه پاسداران ایران روز جمعه 19 ژوئیه 2019 اعلام کرد یک نفتکش بریتانیایی را در تنگه هرمز توقیف کرده است.
 
خبرگزاری تسنیم به نقل از سپاه نیوز، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران، درباره توقیف نفتکش اول گزارش کرد: «عصر امروز (جمعه 28 تیر ) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام" "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.»
صدای آمریکا :پس از تایید توقیف یک کشتی بریتانیایی از سوی سپاه پاسداران، خبرگزاری رویترز گزارش داد که یک نفتکش مرتبط با بریتانیا و با پرچم لیبریا نیز به سوی ایران تغییر مسیر داده است.
بنابر این گزارش کشتی دوم در آخرین دقایق روز جمعه ۲۸ تیر و در حدود ۴۰ دقیقه پس از کشتی اول هنگام عبور از غرب تنگه هرمز به سوی ایران تغییر مسیر داده، اما هنوز جمهوری اسلامی در این باره اظهارنظر نکرده است.
پرزیدنت ترامپ اعلام کرده که از موضوع این دو کشتی مطلع است و با متحد بریتانیایی خود در این زمینه همکاری خواهد کرد.
 
+44
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  به درک
  21
  32
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
  ۶۲
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  یعنی خاک بر سر کشورهایی که خودشان را ابر قدرت میدانند و در مقابل چهار تا آخوند سکوت کردند بزنید این حـ... ها را و تمام
  37
  23
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  سپاه ریشداران به علت رعایت نکردن قوانین بین المللی کشتی ها را توقیف میکند! حتما تمام شکنجه ها و ترور ها و اعدام ها را هم بر حسب موازین و قوانین بین الملل مرتکب میشوند، خیالتان راحت باشد، حتی اختلاس ها در این حکومت قانونی هستند. آقای طوسی قانوناً انگشت به جاهایی میگذارد و نجفی قانوناً همسرش را میکشد و بعد در کلانتری چای مینوشد. ما هم خوب بلدیم کامنت بنویسیم و به بیانی همراه با سایر هم میهنان فقط بع بع کنیم!
  23
  12
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۳۱
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  هیچ دوست براشون باقی نمونده، عمو پوتین هم که پیچونده، چین هم که کاری به اینکارا نداره. روزهایزیادی از عمر این حکومت آخوندی باقی نمونده. شمارش معکوس.
  16
  33
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
  ۴۲
  Zaall - اصفهان، ایران

  این تو دهنی بود به آن های که فکر می کنند حکومت ایران وابسته به انگل یس هست
  46
  24
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
  ۳۴
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج
  چند سال پیش احمدی نژاد با اهنگ روباه نرقصید ، یه سری عوضی ریختن تو سفارت انگلیس بعد شروع شد ، تحریم بانک ملی و . الان هم ببینید چه نقشهای برا خلیج فارس کشیدن که تنها اهرم ایران هست برا بالا دستی گرفتن ،، وقتی کشتی ایران متوقف میشه خوب میدونن ایران کجا تلافی میکنه و همین باعث میشه راه مجمع جهانی باز بشه و نقشه فعال بشه !!! . ایران و به کثافت کشیدن ! از داخل و خارج !!!
  11
  6
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  اشغال تر از این کشورهای اروپای خودشون چون لندن در تنگه ابقریب دوتا کشتی نفت کش ایرانی‌ را مصادره کرده بود حالا کشتی‌های بریتنیا عمدا رفتند آنجا که چهار پا انهارو مصادره بکنه که حالا تاخت بزنند پس آمریکا چه غلطی میکرده که اینها اینطوری بخوان سره دنیا را گول بزنند،آف به سیاست.
  11
  11
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  شما لطفا بیاید داستان رو یه بار دیگه مرور کنیم: این مرتیکه خامنه ای به خاطر اینکه نفتی که حق ملت بدبخت ایران بوده، به دست اون بشار اسد تنسی تاکسیدو نرسیده، حاضره هر ریسکی رو به ملت و مملکت تحمیل کنه. حالا برین خودتون رو با این "وطنپرستی" فرد أعلا پاره کنید. این مرتیکه زالزالک هم که متخصص دندونسازی شده و میزنه دندونهای این و أون رو خورد میکنه. غافل از اینکه این مونگول ها دارن روی دست امریکا و انگلیس بازی میکنن. یه توهم قدرت بهشون میدن که مثلا با اقتدار بیان سر میز مذاکره.
  14
  7
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران
  دمتون گرم جواب های هوی میباشد کم کم دارن میفهمن که اونجا خلیج همیشه فارس است گوگل جون برو سر نقشت تصحیش کن تا دیر نشده
  24
  20
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::Sepas - تهران، ایران::]. نقشه گوگل همیشه خلیج فارس نوشته بوده،من نمیدونم این شایعه دروغ رو کی تو ایران با فتوشاپ پخش کرد و ملت هم بلا نسبت مثل گله گوسفندها همه باور کردن .حداقل به خودتون به زحمت یک ثانیه ای بدید گوگل مپ رو باز کنید ببینید چی نوشته.اه
  1
  21
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
  ۴۵
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] شب درازه صبر کن عواقبش معلوم میشه تو دهنی ابله داران زمینه سازی میکنن بزنن خواهر مادر اخوندها و سپاهی را یکی کنن اونها که زرنگ بودن پول ها برداشتن رفتن کانادا .
  7
  19
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
  ۴۲
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. اگر سر به سر تن به کشتن دهیم از آن به که کشور به دشمن دهیم
  4
  0
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست بسیار عزیزم: حق با شما است کاملادرست میگی. منهم بع بع. یعنی همه بع بع
  1
  1
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹
  ۴۷
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  اخه مملکتی که در ان پیاز و سیبزمینی با دلار در جنگ تن به تن هستند با این غلتها میخواد چی بگه، دردا پس فردا باید بخاطر نداسشتن نان خشک برای خدمه این کشتیها انها را ازاد کنند.احتمالا سپاه درخواست یک محموله نوار بهداشتی میکنه و با کشتی حوضش میکنه.
  0
  11
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
  ۴۵
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] اون شعار مال زمان کورش و داریوش نادر شاه و رضاه شاه و محمد رضا شاه بودن مرد و زن غیرتی در زمان خودشون تعلیم و تربیت شده بود و همون زمان در جنگ با صدام مردن و زنان غیرتی زمان رضا شاه و محمدرضا شاه پهلوی بودن که از ایران دفاع کردن نا چهارتا اختلاسگر و دزد اخوند و سپاهی اگر الان جنگی بشه همه در میرن و یا فرار میکنن میگی نه ببین اگر امریگا حمله نکنه یا انگلیس بدون اون پشت خبری هست و خشتک دادن پائین این اخوندها و سپاهی ها .
  0
  5
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.