سپاه در تکذیب ادعای دونالد ترامپ ویدئوی تصویربرداری پهپاد ایرانی از ناو آمریکایی را منتشر کرد

یورونیوز :سپاه پاسداران ویدیویی از تصویربرداری پهپاد ایرانی از عرشه ناو یو‌اس‌اس باکسر ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد.با توجه به اطلاعات مندرج روی فایل ویدیویی منتشر شده، این تصاویر روز ۱۸ ژوئیه سال ۲۰۱۹ و حدود ساعت ۶ و ۴۳ دقیقه بامداد ضبط شده است.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه همین روز اعلام کرده بود ناو یواس‌اس باکسر یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز و پس از نزدیک شدن بیش از حد به آن، سرنگون کرده است.
 
به گزارش شبکه العالم به نقل از سپاه نیوز، سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «با اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی روز گذشته (پنجشنبه ۲۷/ ۴/ ۹۸) حین اجرای مأموریت های جاری، ورود ناوچه امریکایی"یو اس اس باکسر" و ۵ فروند شناور همراه را به طور کامل و از لحظه ورود به تنگه هرمز ، به مدت سه ساعت تحت رصد کامل و نظارت دقیق داشته است و در این مدت پایگاه‌های پهپادی خودی ، هیچ گونه اقدام غیرمتعارف و تهدید کننده ای از سوی نیروهای تروریستی آمریکا در ناو مذکور را ثبت و مشاهده نکرده اند.»
 
در این بیانیه آمده است: «بر این اساس طرح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز بدون ارائه هیچ سندی بیش از پیش دروغ و بی پایه و اساس بودن اظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را آشکار و اثبات کرد.» محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که در نیویورک به سر می‌برد، اولین مقام ایرانی بود که این خبر را تکذیب کرد. پس از وی عباس عراقچی، معاون وزارت امور خارجه در توئیتی با رد این خبر نوشت: «نگرانم که ناو یو‌اس‌اس باکسر به اشتباه یکی از پهپادهای خودشان را ساقط کرده باشد.»
 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تکذیب این خبر اعلام کرده بود تصاویر پرواز این پهپاد را منتشر خواهد کرد.
 
یک مقام ارشد دولت ایالات متحده آمریکا ساعتی قبل از انتشار فایل ویدیویی سپاه گفته بود «شواهد روشنی» وجود دارد که نشان می دهد آمریکا یک فروند پهپاد ایران را روز پنجشنه سرنگون کرده است.
+27
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  به نظرم این فیلم مال گذشته باشه مانند تظاهرات بحرین که تلویزیون ایران نشون میداد بعد بحرینی ها خودشان خبر نداشتند !
  13
  50
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  منتظر آمریکا هستیم تا آنها هم یک فیلمی بگذارند و دست سپاه را رو کنند آنقدر آخونا دروغ گفتند کسی حرف راست شان را هم قبول نمی کند مثل خری که تو گل کرده باشد
  8
  37
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  معلوم نیست این فیلم را از کدوم ارشیو کشیدن بیرون. حقه بازی در حد عربی
  7
  32
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران

  این تصاویر کشتی های نفت کش بود نه ناو هواپیما بر نظامی
  6
  35
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
  نظر شما چیست؟