دولت روحانی به دلیل پخش سریال گاندو بخشی از بودجه صداوسیما را صفر کرد

العربیه :عضو شورای نظارت بر صداوسیمای ایران، چهارشنبه 17 ژوئیه از حذف بخشی از بودجه صداوسیما توسط دولت پس از پخش سریال گاندو در تلوزیون ایران خبر داد.
 
بسیاری از منتقدان سریال گاندو که پخش آن به تازگی از تلوزیون ایران پایان یافت، مقامات دولت حسن روحانی بودند. آنها باور داشتند که این سریال به دنبال ضعیف نشان دادن دولت است، توازن در آن رعایت نشده و با خلق سکانس‌هایی به دور از واقعیت، موجب ایجاد شکاف بین دولت و سایر ارکان نظام می‌شود. به نظر می آید دولت ایران اقدامات تنبیهی نیز برای این امر در نظر گرفته و بخشی از بودجه صداوسیما را به همین منظور به صفر رسانده است.
 
احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو شورای نظارت بر صداوسیما، چهارشنبه 17 ژوئیه با انتشار متنی در صفحه رسمی خود در توئیتر، نسبت به خبر منتشر شده مبنی ‌بر ایجاد محدودیت مالی برای صداوسیما از طرف دولت واکنش نشان داد.
 
او ضمن اعلام این خبر تاکید کرد که دولت بخشی از بودجه صداوسیما را صفر کرده و این تحریم، توسط سازمان پیگیری می‌شود.
 
قاضی‌زاده هاشمی در صفحه توییت‌اش نوشت: «امروز مطلع شدم دولت به دلیل پخش سریال گاندو کل بودجه سه ماهه دوم صداوسیما را صفر کرده است. ضمن پیگیری جدی این مساله در شورای نظارت، آیا رئیس جمهور هنوز هم می‌تواند بگوید «پناه می برم به خدا از بستن دهان منتقدین؟!»
 
گفتنی است، سریال گاندو به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی مجتبی امینی، طی دو ماه اخیر، با موضوع فعالیت‌ها و دستگیری جیسون رضاییان، از شبکه سه تلویزیون ایران پخش شد. در این سریال، رضاییان، مایکل هاشمیان نامیده شده و نقش او را پیام دهکردی ایفا می‌کرد. در این فیلم سکانس‌های جنجالی درباره شخصیت اول داستان و دولت حسن روحانی، از جمله اصرار وزارت خارجه به آزادی رضاییان، دیده می‌شود. اما سخنگوی وزارت خارجه دولت حسن روحانی در این باره اعلام کرد که این سریال منطبق با واقعیت نیست.
 
همچنین، محمود واعظی، رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور، با استناد به خبری از قول نویسنده این سریال گفت: «گویا نویسنده گاندو گفته 80 درصد این سریال تخیل است؛ چرا مردم را این‌طور سرگرم می‌کنند؟ اول می‌گویند این بر اساس واقعیت است اما بعد ذهن مردم را با موضوعات دیگر مشغول می‌کنند!»
 
او در جمع خبرنگاران، سریال گاندو را همراه با دروغ و تهمت دانست که دولت حق دارد نسبت به آن شکایت و روشنگری کند.
 
مجتبی امینی، تهیه‌کننده گاندو، با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمود واعظی، به این اظهارنظر واکنش نشان داد.
 
او با قرار دادن واعظی در کنار شبکه‌های خارج از کشور گفت: «این سریال صدای در گلو مانده مردم ایران است که دشمنان مردم و شبکه‌های معاند از جمله بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان به محتوای آن حمله کردند و شما هم حمله کردید؟»
+5
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  گاندوهای بعدی هم در راه هست، به کوری چشم اسهال طلبان و قمپوزیسیون خائن
  40
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. این اسهال طلبان همان استمرا ر طلبان اربابانت سید علی و یارانش روسیه و انگلیس و امریکا هستند
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  صدای در گلو مانده مردم اینه که همگی باهم هرچه زودتر گورتون را گم کنید و ملت ایران را به حال خودش تنها بگذارد. روباه های حیله گر. قسم میخورم که عذابی سخت در انتظارتان خواهد بود!
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. زالزالک پوسیده جیره ی ملایان صد پدر عرعر اضافه شده که فعال شدی کوفتت بشه
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران
  باید جلوی تبلیغات های تلویزیونی رو بگیرن
  0
  4
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۴
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  تلویزیون تحت کنترل خامنه ای است .بودجه اصلی از بیت رهبری تامین میشود.روحانی جرات ندارد که بودجه اش را قطع کند.
  0
  0
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
  نظر شما چیست؟