یک آلمانی ایرانی تبار برنده جایزه ده میلیون دلاری مسابقات جهانی پوکر شد + ویدیو

رادیو فردا :حسین انسان، آلمانی ایرانی‌تبار، با پیروزی بر داریو سامارتینو از ایتالیا و الکس لیوینگستون از کانادا در مسابقات جهانی پوکر به جایزه ده میلیون دلاری آن دست یافت.
 
پنجاهمین دوره مسابقات جهانی پوکر در لاس‌وگاس آمریکا برگزار شد و حدود یازده روز طول کشید.
 
حسین انسان، ۵۵ ساله که حدود ۳۰ سال پیش به آلمان مهاجرت کرده، مسن‌ترین قهرمان مسابقات جهانی پوکر طی ۲۰ سال اخیر است.
 
او در آخرین بخش رقابت که تا اوایل بامداد چهارشنبه ۲۶ تیر ادامه داشت از داریو سامارتینو آخرین بازیگری که در میز باقی مانده بود برد و به قهرمانی رسید.
حسین انسان احساسات خود را پس از این پیروزی به این شکل شرح داد: «باورنکردنی‌ست. بسیار خوشحالم. من از هوادارانم در خانه‌ام، آلمان، تشکر می‌کنم و همچنین از هوادارانم در ایران و اینجا. این بهترین احساسی‌ست که در همه عمرم داشته‌ام».
 
از سال ۲۰۱۴ این نخستین بار است که قهرمانی این رقابت نصیب یک غیرآمریکایی می‌شود و سومین بار است که در تاریخ این مسابقات یک ایرانی‌تبار به قهرمانی می‌رسد.
پیش از او منصور مطلوبی در سال ۱۹۹۰ و حمید دستمالچی سال ۱۹۹۲ این جایزه را برده بودند.
 
حسین انسان پول جایزه خود را ساعت ۱.۲۴ دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت محلی در کازینوی ریو در شهر لاس‌وگاس نقد کرد.
 
داریو سامارتینو، نفر دوم شش میلیون دلار و الکس لیوینگستون، نفر سوم این رقابت نیز چهار میلیون دلار جایزه دریافت کردند.
 
طبق گزارش‌ها سامارتینو در سه ساعت اول بازی پیشتاز بود، اما در نهایت حسین انسان توانست به بازی بازگردد و نتیجه را به سود خود رقم زند.
+114
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  با تبریک به ایشان! امیدوارم پولش را خوب سرمایه گذاری کنه، چون با خرید چند گاو و گوسفند میتواند تا دوران بازنشستگی خود بیشترین استفاده را کند چه از شیر و ماست و گوشت آنان و چه از مدفوع آنان جهت کود برای باغ سبزی که باور کن، قورمه سبزی بسیار خوشمزه خواهد شد. اگر باز ایده میخوای، میتونی از من بپرسید!
  138
  18
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  [::scandal - برلین، آلمان::]. طرف مگه بچه دهاته که میگی بره گاو و گوسفند بخره ...! یارو پوکر بازه ...! دمشم گرم نوش جونش .
  6
  120
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  هر کس بامش بیشتر برفش بیشتر! چون سابقه خوبی در جهت دامپروری دارم، خواستم مثل Warren Buffet به او خط بدم‌ . نکنه از تبریک گفتم بمن منفی دادید، بی حیاهای پُررو 🤣😋
  109
  11
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  زنده باشی‌ هموطن عزیز
  0
  60
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  [::scandal - برلین، آلمان::]. راستش من از منفی هایی که به کامنت شما دادند تعجب نمیکنم چون ملت تاریخساز تاریخدان 2500 ساله ما ذاتا به همه چیز و همه کس نگاه از بالا دارند. یک لحظه فکر گرامیشان را به کار میانداختند میفهمیدند که نفع همان چو‍پان برای جامعه از این پوکرباز و تمام پوکربازان دنیا که سهله حتی از مسی و رونالدو بیشتره. ولی متاسفانه این نگاه از بالا به همه چیز و همه کس شده بلای جان مردم. کاش بشریت به همان دوران صرفا شکار و دامپروری و کشاورزی برمیگشت.
  41
  15
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  این حجم منفی به این کامنت شما انهم صرفا بخاطر اینکه یک شخص را به چوپان تشبیه کردید نشون میده چه جامعه بی منطق ( به دلیل منفی دادن بدون لحظه ای تامل و تفکر در مضمون کامنت) و همچنین بیمار و علیلی از لحاظ اخلاقی ( به دلیل نگاه از بالا و تحقیر امیز به شغل یا فرد خاصی و همچنین تحسین فردی صرفا به دلیل مادی نه شخصیتی) داریم.
  30
  12
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  دمت گرم دوست عزیز نوش جونت ایشالاه که برات خیر میده این پول تا چشم حسود بترکه
  1
  37
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::]. قربون‌ هر آدم چیز فهم! عزیز جان، آنها داغانند! آنان همان کسان را مسخره می گیرنند که در خلوت چه ها کنند! به درود گرامی
  20
  1
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::]. راستی گرامی، این یک تله و دامی بود برای کل داستان! بازم قربون آدم چیز فهم! بعضی فراموششان شده که ...
  21
  1
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  ایرانیان مهاجر با تمام مشکلاتی که در امر هجرت زندگی انها وجود دارد اما بدلیل داشتن لیاقت و شایستگی استعداد های فطری خود را بنمایش میگذارند و اکثرا هم موفقیت های چشمگیر در عرصه بین المللی کسب میکنند. حال اگر این جوان شایسته در ایران میبود حداکثر بروز استعداد فطری ان حافط قران کریم بود و جایزه اینکار هم یک زیارت خراسان رضوی یا مکه مکرمه بود البته اگر نصف هزینه ها را از ان مطالبه نکنند. زمینه پیشرفت در کشور های مترقی برای صاحبان استعداد همیشه فراهم بوده و هست
  2
  26
  ‌پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  بجان خودش عاقبت بدی خواهد داشت.یه ژاپنی را میشناختم 40 میلیون دلار برد داشت روز آخر پول برگشت هواپیما بشهرش را نداشت؛البته این برد و باخت در لاس وگاس بود.چقدر خوبه این هموطن با پولش یه سرمایه گذاری خوبی بکند هم اینده اش را تضمین کند و هم تعدادی مشغول کار شوند .ورق خانه خرابکن است
  1
  7
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
  نظر شما چیست؟