ترامپ: اوباما و برخی روسای جمهوری آمریکا دنبال تغییر رژیم در ایران بودند+ ویدیو

یورونیوز :دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه ۱۶ ژوئیه با تاکید بر اینکه آمریکا دنبال تغییر رژیم در ایران نیست گفت: «اوباما و دیگر روسای جمهوری دنبال چنین کاری بودند اما نتیجه‌ای نداشت.»
سخنان آقای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که توافق هسته‌ای ایران در دوره باراک اوباما، رییس‌جمهوری پیشین ایالات متحده به امضا رسید و پس از حضور او در قدرت کنار گذاشته شد. آقای ترامپ ماه مه ۲۰۱۸ با انتقاد از توافق هسته‌ای و ناکارآمد خواندن آن از برجام خارج شد. پس از آن آمریکا تحریم‌های سختی علیه ایران وضع کرد.
 
آقای ترامپ در سخنان اخیر خود همچنی گفت: «می‌خواهیم به آنها کمک کنیم، خوب باشیم و با آنها کار کنیم. ما هر جور بتوانیم به آنها کمک می‌کنیم اما آنها نمی‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند.»
 
او درباره برخی انتقادهای وارد شده به سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران نیز گفت: «برخی می‌گویند هدف ما تغییر رژیم است ما دنبال تغییر رژیم نیستیم، اوباما و خیلی دیگر از روسای جمهوری می‌خواستند چنین کنند اما نتیجه‌ای نداشت.»
 
او در ادامه یک بار دیگر به بحث موشک‌های بالستیک ایران وارد شد و افزود: «آنها نمی‌توانند موشک بالستیک آزمایش کنند، البته براساس این توافق {برجام} آنها می‌توانند، البته اگر توافقی باشد، ما که از آن خارج شدیم.»
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده نیز به تازگی گفت که ایران حاضر است درباره برنامه موشکی خود مذاکره کند.
+7
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان

  چقدر این بشر ضد و نقیض حرف میزنه. چند ماه بعد به احتمال زیاد میگه،،،جانم فدای رهبر،،،
  7
  37
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  ۲۰
  باشه مهندس - مادرید، اسپانیا
  ین دوتا پت و مت به هم میان آنگ هم هستن؛ جالبش اینکه این مثلا اپزسوزنها تو بوق وکرنا که چرا ملت از جاش بلند نمیشه صداشون در نمیاد؛ اینجاست که یه شیشکی خوش صدا باید حواشون کرد. با این سیاه بازی آمریکا حتما بلند میشن.
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم تک تک عزیزانتون به بیماری های مهلک گرفتار بشن که این حکومت آخوندی را به جان ما انداختید و ازش پشتیبانی هم میکنید. روزی آه تمام کسانی که بدست این رژیم اشغالگر جان از دست دادند گریبان شما را خواهد گرفت.
  0
  30
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
  ۳۲
  آنتیکور - بروکسل، بلژیک
  مردم ایران از جاشون تکون نمیخورن چون برای جونشون میترسن که حق هم دارن و این حکومت می مونه چون بنفع اروپا و امریکاست حتی اسرائیل یه لولو خورخوره برای کشورهای عربی و منطقه بحساب میاد و برای خیلی کشور ها مثل روسیه و چین نوندونی هستش پس چطور نابود بشه آخوندها خیلی احمق هستن ولی سیاست رو خوب میدونن درسشون خوب بلدن و خوب میدونن سر مردم ایران را با چه موضوعاتی گرم کنن تا مردم انقلاب و شورش از یادشون بره
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  رفیق بعضی کنار گود مینشنینند و میگویند گودش کن.مشکل ملت ایران و ایرانی این است که حافظه سیاسی ندارد،،اخه کدوم منطق میگه کشوری مثل امریکا که مستقیم در سرنگونی شاه و روی کار امدن خمینی چه از نظر مالی چه از نظر سیاسی و چه حتی در دخالت مستقیم مثل فشار اوردن به شاه توسط سولیوان، سیروس ونس و هایزر به ترک ایران همچنین در دست گرفتن مستقیم زمام امور ارتش ایران و جلوگیری از کودتای ارتش علیه اخوندها و همچنین خنثی کردن کودتاهای طراحی شده توسط افسران وطن پرست ارتش بهر نفع خمینی دخالت داشت حالا بعد از ۴۰ سال مه منافعش به بهترین شکل ممکن نامین شده و میشه یک باره به فکر ایران و مملکت ایران افتاده باشه.ودلش برای ملت ایران بسوزه.در مورد به قول شما اپوزیسیونها و یا روشنفکرهایی که باور کردن یک چیزی میدونند باید گفت، این دسته در قبل و این ۴۰ سال افتضاح اسلامی اخوندی در ایران ثابت کردند که به ناحق الاغ نفهم لقب داده شده.این قشر بودند که ایران را به وضعیت فعلی رسوندند،اینها روشنفکر نبودند و نیستند، هرکس ۴ کلمه فرنگی بلغور کرد و مثلا بجا رییس جمهور گفت پریزیدنت :
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  چی شد نظرت عوض شد؟ چقدر گرفتی که خفه بشی؟ صد در صد علی گدا یه قراردادی یا چیزی بهت داده
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...،روشنفکر نیست بلکه احمقی است که مصداق همان ضربالمثل : کلاغ امد راه رفتن کبک را بیاموزد راه رفتن خودش را هم فراموش کرد میباشند. ضربه ایکه این قوم به ایران زدند نه خمینی زد و نه اجنبیهای تازه ایرانی شده اشغالگر ایران امثال نقدی و شاهرودی و خامنه ای و لاری جانیها.پس تا زمانیکه ملت چشم به دهان ترامپ و ناتانیاهو دوختند و یا فلان بیانیه از دواننینگ ستریت ۱۰ در لندن و تا زمانیکه اقتصادایران از قیمت نفت و طلا تا قیمت پیاز و سیبزمینی بسته به شکل و شمایل و ترامپ و رنگ کراواتش و طرز حرفزدندش باشه،ایران همین ایران خواهد ماند،حالا چه ملت یا حسین میر حسین کنند و به کروبی دخیل ببندند ،چه به امام زاده قلقلی و چه به تنبان ترامپ و ناتانیاهو در همین جهل و بدبختی خواهند ماند.
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  نظر شما چیست؟