«دیلی میرور» :نزدیک شدن قایق ایرانی بمب‌گذاری شده به ناوشکن بریتانیایی در دریای سرخ

العربیه :روزنامه بریتانیایی «دیلی میرور» گزارش داد یک قایق ایرانی بمب‌گذاری شده هدایت شونده امروز سه‌شنبه 16 ژوئیه به مسیر ناوشکن بریتانیایی «45 اچ. ام. اس. دنکن 45 HMS Duncan» که رهسپار منطقه خلیج است، در دریای سرخ نزدیک شد.
 
این روزنامه در گزارش خود نوشت ناوشکن بریتانیایی پس از شناسایی قایق تندرو ایرانی در دریای سرخ که مملو از مواد منفجره بود سطح هشدار را به بالاترین حد رساند و به حالت آماده باش کامل درآمد.
 
در این گزارش آمده است قایق ایرانی که از راه دور (تقریبا مسافت 4 مایلی) کنترل می‌شد، احتمالا از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به این موقعیت هدایت شده بود.
 
بنا به گزارش دیلی میرور ناوشکن کاملا مسلح دانکن قرار بود از طریق کانال سوئز به ناو «اچ. ام. اس مونتروز» بپیوندد.
 
ناوشکن «45 اچ. ام. اس. دنکن 45 HMS Duncan» یکی از پیشرفته‌ترین کشتی‌های جنگی است که به گروه ناوگان بریتانیا در خلیج می‌پیوندد.
 
با بالا گرفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا، ایالات متحده از ماه مه گذشته یک کشتی‌ جنگی و سامانه دفاع موشکی از نوع «پاتریوت» خود را در منطقه مستقر کرده است.
 
نزدیک شدن مسیر حرکت ناوشکن بریتانیایی همزمان با تهدیدهای امروز سه‌شنبه علی خامنه‌ای، رهبر ایران در واکنش به توقیف ابرنفت‌کش ایرانی در تنگه جبل الطارق است که به دلیل نقض تحریم‌های اروپایی اعمال شده بر سوریه توقیف شده است.
+31
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  بریتیشا یه غلطی کردن حالا نمی دونن چطور جمعش کنن . یهو دیدی به طور خودجوش داعش یه جا رو منفجر کرد
  52
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  آخوندا نیاز به یک جنگ یک ساله دارند تا ترامپ انتخاب نشود و مردم ایران را سرکوب کند تا از این برحه خارج شود و خوب میداند که حکومتش در حال سقوط است و کشورهای اروپایی را تحریک به حمله می کند شبیه جنگ با عراق ولی کم مدت
  4
  40
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  انگلستان برعکس امریکا اهل مذاکره و مماشات نیست و اگر به منافع حیاتی اش لطمه ای بخورد کوتاه نمی اید. شاید یادتان نباشد که بر سر جزایر فالکلند با هزاران مایل فاصله چگونه با ارژانتین جنگید
  6
  41
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
  ۴۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  سید علی دلخور نشو!. اگه تاریخ معاصر ایران رو نگاه کنی این انگلیسیا و این اواخر با داداششون امریکا هر ۳۰-۴۰ یه شلوغی کردن تا ایران ثبات نداشته باشه!. به فاجعه ۵۷ فکر کن! عقبتر به دوره مصدق فکر کن و همینجوری ۳۰ سال ۴۰ سال برو عقب!. این مامانیت از اون مامانیا نیست!. فرق تو با شاه ومصدق اینه که هیشکی دلش واست تنگ نمیشه
  1
  52
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
  نظر شما چیست؟