ویزای ۸۰۰ متری ظریف

ایران بریفینگ : آقای ظریف از یکشنبه برای شرکت در نشست شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد.
 
روادید سفر آقای ظریف پس از موافقت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا صادر شد ولی دولت آمریکا او را به تردد میان مقر سازمان ملل متحد، دفتر نمایندگی ایران در این سازمان، اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل و فرودگاه جان اف کندی نیویورک محدود کرده است، بر این اساس ظریف پس از ترک فرودگاه و وارد شدن به سازمان ملل تنها می تواند در ۸۰۰ متر مشخص شده تردد نماید .
 
ظریف پیش از این اعلام کرده بود قصد سخنرانی در دانشگاه جورج واشنگتن را دارد که حالا با این محدودیت آن سخنرانی انجام نخواهد شد.
 
برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفته است که محدودیت اعمال شده بر آقای ظریف کاملا مطابق با تعهدات آمریکا به سازمان ملل متحد است.
 
مایک پمپئو  نیز در مصاحبه با واشنگتن پست درباره علت اعمال محدودیت های جدید برای آقای ظریف گفت: دیپلمات های آمریکایی در تهران نمی گردند، بنابراین دلیلی نمی بینیم که دیپلمات های ایرانی هم آزادانه در نیویورک تردد کنند.
 آقای پمپئو همچنین گفت: آقای ظریف از آزادی های ایالات متحده استفاده می کند تا به اینجا بیاید و به تبلیغات مخرب بپردازد.
 
ایران و آمریکا روابط سیاسی ندارند ولی طبق منشور سازمان ملل متحد، آمریکا به عنوان میزبان این سازمان برای حضور دیپلمات های خارجی در این سازمان روادید صادر می کند.
 
با این حال، روادید صادر شده برای دیپلمات های ایرانی پیش از این تنها برای حضور در شعاع ۴۰ کیلومتری سازمان ملل متحد است.
 
هیات های نمایندگی کوبا، کره شمالی و سوریه هم شامل این محدودیت هستند.
 
به رغم محدودیت ها،  اما آقای ظریف دوشنبه با خبرنگاران بی بی سی و شبکه آمریکایی ان بی سی در اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل مصاحبه کرد.
 
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است دیدارها و مصاحبه های آقای ظریف در مقر سازمان ملل، نمایندگی ایران یا اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل انجام خواهد شد.
 
آقای موسوی به خبرگزاری ایرنا گفت محدودیت حضور در بعضی از خیابان های نیویورک بر کار آقای ظریف تاثیری نخواهد داشت.
 
سفر آقای ظریف به نیویورک در حالی انجام شد که ماه گذشته مقام های آمریکایی از احتمال تحریم او خبر داده بودند.
+164
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این اراذل و اوباش اگر راست میگویند به وزیر امور خارجه ی امریکا هم اجازه دهند در تلویزیون اخوندی ازادانه صحبت کند
  9
  99
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران

  به نظرم خیلی هم عالی بهش ویزا دادند. یعنی چی اینا هر روز اینطرف و اونطرف ول میگردن و دو روز آمده برای کار مثلا مردم همش مصاحبه پشت مصاحبه. آشغالها تمام شبکه های خبری و رسانه های ایران رو منع میکنند از مصاحبه با دیگران بعد خودشون همش تو تلویزیونهای خارجی پلاس هستند. انگل بی خاصیت
  5
  85
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  طفلک پسرش که نمیتونه شام دعوتش کنه!
  9
  83
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  ببین آدم مار نیش بزنه ولی اینطوری ذلیل و خار نشه، کلی خندیدم آلو کاخ سفید پمپی میتونم برم دستشویی خخخخخ
  6
  76
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  ایشون با خانم بچه ها تشریف میبرند. خریدهاشون را تو فرودگاه میکنند.پسرشون و اغازاده ای مفت خور هم به دیدنشون میان.
  5
  71
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  خاک بر سرت ظریف، که اینقدر تحقیرت می کنند و باز هم می خواهی مذاکره کنی
  32
  45
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
  ۵۴
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  آمریکا با این کارها نشون میده که ترس زیادی از ایران داره
  86
  8
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
  ۳۶
  omid2944 - برلین، آلمان

  یادمه اون زمان پناهنده‌ها اجازه داشتن تا شعاع ۳۰ کیلومتری محل زندگی‌ در حرکت باشن. حالا ظریف حتا به اندازه یک پناهنده هم حق و حقوق نداره
  6
  67
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
  ۳۹
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  "دیپلمات های آمریکایی در تهران نمی گردند، بنابراین دلیلی نمی بینیم که دیپلمات های ایرانی هم آزادانه در نیویورک تردد کنند." آقای پمپئو همچنین گفت: "آقای ظریف از آزادی های ایالات متحده استفاده می کند تا به اینجا بیاید و به تبلیغات مخرب بپردازد." این جمله ها رو باید با آب طلا بنویسند.
  5
  68
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران

  قیافه اینو میبینم واژه های زنهازاده و حوارزاده رو بهتر متوجه میشه. یوکی منتشر نمیکنه مجبوریم یه چیزی تو همون مایه ها بنویسیم ملت متوجه بشن.
  5
  46
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران

  نشست شورای اقتصادی و اجتماعی!!؟اصلا این نشست چکار بایران دارد؟در ایران که بقول اون هندی زاده ملعون,اقتصاد مال خر است,اجتماع پلیسی و بسیجی و منکراتی ,دیگه نشست ندارد.یاخودشان را مسخره کردند که ایران هم در این نشست دعوت کردند یا پوششی هست برای ہمذاکره های)پشت پرده
  4
  45
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عزیز جان، من که وقتیکه او را میبینم، یاد دروا کن نوشابه می افتم.
  5
  31
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::]. جناب دبش دو نبش! 😂😂😂
  5
  32
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  ۷۲
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  ۸۰۰ متر زیادش هم هست فقط از فرودگاه تا سازمان ملل و بلعکس
  6
  44
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. وزیر خارجه حکومت آخوندی از این بهتر نمیشه، ظریف بع بع
  6
  36
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
  ۵۰
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  میکروچیپهم بهش میزدین که گله شو گم نمیکرد این ....وان.
  2
  33
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اینجا حرف از گفتگو دو کشور نیست.ان چه جامعه بین المللی هست.
  26
  3
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶
  ۵۰
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  راستی از اون هم اتاقیت سلمان ۱۴۰۴ خبری نیست نکنه جای تو فرستادنش سوریه برای ذبح اسراییلی که زودتر با حوریهای ۷۰ متری ملاقات کنه ؟ چه ...هایند شما که سردمدارانتون تمام حقارتها رو قبول میکنن که حتی شده یه سفر ۸۰۰ متری به عمریکات داشته باشن بعدا شما ...ها خودتونو ...ررر مبدین با مرگ براینو اون . واقعا شما دیگه چه .. من یکی دلم براش تنگ میشه اخه یجورهایی شیرین مزاجین و موجب خنده و شادی هستین شما ساندیسیها.
  0
  24
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. عزیز جان مگر اخوند از قواعد بین المللی پیروی میکند!؟ این ها وصل به اسمان و امام زمان از ته چاه به این عقب افتاده ها دستور میدهد. دوم اینکه در دنیای دیپلماتیک جاده ی دو طرفه وجود دارد
  0
  21
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
  ۳۴
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا

  دیپلمات های آمریکایی در تهران نمی گردند، بنابراین دلیلی نمی بینیم که دیپلمات های ایرانی هم آزادانه در نیویورک تردد کنند. - جناب پمپئو اگر قرار هست شما هم کارهای آنها را کپی کنید پس فرق شما با آنها چیست؟ شما هم مثل ترامپ قانون اساسی آمریکا را نفهمیده اید. اگر ریگی در کفش شما نیست پس چرا از حرف های این مرد میترسید. اینکه این در خدمت جمهوری اسلامی هست دلیل نمیشه کلمه به کلمه حرفاش دروغ و فریب باشه. گرچه جمهوری اسلامی خون مردم رو تو شیشه کرده ولی این معنیش این نیست که هر کی مخالفشون هست فرشته روی زمین هست. حرف حساب رو از دشمنت هم قبول کن. شما قصابی خاشقچی رو به اون افتضاح ندیده گرفتینش بعد صبح تا شب تو بوق و کرنا میکنین که نازنین زاغری زندانی هست. 200 سلاح اتمی اسرائیل رو ندیده میگیرین بعد به غنی سازی 4.5 درصدی که تا بمب اتمی 75 درصد فاصله داره خودتون رو به زمین و زمان میزنین. گرچه این رژیم دیکتاتوره ولی شمام شرافتی ندارین که بهش افتخار کنین.
  23
  2
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا::]. تا حالا دیده ای یهودیان که ملتی مظلوم هستند به جائی حمله کنند و انجا را اشغال یا مستعمره و اهالی را از دم تیغ بگذرانند ولی مسلمانان ده ها هزار بار چنین کرده اند. هزار چاقو دست ادم های سالم خیار پوست میکند و چون دست دیوانه افتاد شکم میدرد. شما بدون بمب اتم 40 سال هست که روزی هزار بار قصد نابودی اسرائیل را کرده اید. متعصبین مذهبی فرقی با دیوانه ندارند. بدون مرز مشترک و هیچگونه دلیلی بارها موشک های قراضه را بطرف ان ها انداخته اید. فکر میکنید ان ها چغندرند که جواب ندهند. ان ها بجای احساسات عقب افتاده ی قرانی از روی عقل کار میکنند و شما را در گوشه ی رینگ انداخته اند و تا بشر امروز هستید و از کتاب راهزنان عربستان در 1400 سال قبل تبعیت میکنید از یک دیوانه ی چاقو بدست خطرناکتر هستید. شما ید ندارید و هزاران بار ان ها را تهدید به نابودی کرده اید و اگر ید داشتید با صادرات خزعبلات مزخرف تشیع تخم گنجشک را در اسمان باقی نمی گذاشتید. خدا خرش را شناخت که شاخش نداد
  0
  24
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
  ۲۹
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  از سرش هم زیاده
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  [::در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا::]. خیلی سعی میکنی مواضعت را مخفی کنی ولی بوی ساندیست حال ادم را بهم میزند.برو این دام بر مرغ دگر نه
  0
  4
  جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
  ۳۴
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. 1)یهودیان همیشه در اقلیت بوده اند و اقلیت ها جدای از اینکه نمی خواهند بلکه نمیتوانند به جایی حمله کنند یا مستعمره بگیرند. 2) پاکستان از تند رو ترین کشورهای اسلامی هست و از قضا بمب اتمی هم دارد ولی کاری به کار اسرائیل و غرب ندارد. 3) درستکه اسلام و اسلامیست عامل بد بختی و عقب ماندگی هست ولی استبداد و دیکتاتوری عامل اصلی تری هست. در کره شمالی خبری از اسلام نیست ولی بدبختر از کشورهای اسلامی هست شما تاریخ جنایات استالین و چرچیل و مائو و استعمار رو ورق بزنی میبنی هزاران بار جنایتکارتر از هر دیکتاتور امروزی بودند. اگه حرف ظریف را قبول نداری که حقوق بشر به یک وسیله سیاسی تبدیل شده نمونه ساده ترش امروز در افغانستان هر هفته صد ها نفر غیر نظامی کشته میشوند ولی صدایی از غرب در نمیاد چون آمریکا اونجا نفوذ و حضور داره. مسائل بسیار پیچیده تر از این هست که اگر حرفی به مزاج شما جانبدارانه آمد فورا برچسب ساندیس خور بزنید. حرف منطقی اگه نداری و بی جواب موندی به جای انگ زدن 4 دقیقه فکر کن.
  0
  0
  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  نظر شما چیست؟