بنیامین نتانیاهو: ارتش اسرائیل تنها ارتشی است که قادر به جنگ با ایران است

صدای آمریکا :در ادامه پاسخ به «تهدید‌های» جمهوری اسلامی و گروه های مورد حمایت رژیم ایران، نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی در جمع نظامیان این کشور گفت که ارتش اسرائیل تنها ارتشی است که قادر به جنگ با ایران است.
 
به گزارش رویترز، بنیامین نتانیاهو یکشنبه ۲۳ تیر در یک سخنرانی در دانشکده امنیت اسرائیل با اشاره به توافق هسته‌ای سال ۹۴ ایران با کشورهای پنج به علاوه یک، گفت زمانی او تنها مخالف این توافق بود.
 
نخست وزیر اسرائیل با اشاره به تلاش و رایزنی‌های خود از جمله سفر به سازمان ملل و سخنرانی در کنگره آمریکا، گفت اکنون این توافق وحشتناک، تنها موجب ایجاد روابط حسنه مستحکم و گسترده اسرائیل با کشورهای اصلی عرب شده است.
 
در روزهای اخیر آقای نتانیاهو به تهدیدهای حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و برخی مقام‌های نظامی جمهوری اسلامی پاسخ داد.
 
نخست وزیر اسرائیل روز یکشنه ۲۳ تیرماه حزب‌الله را تهدید کرد که اگر این گروه جرأت کند و به اسرائیل حمله کند، «ما ضربات مهلکی را به لبنان وارد خواهیم کرد».
 
حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در یک سخنرانی گفته بود که نیروهای این گروه قادر هستند کل اسرائیل را هدف قرار دهند و در صورت وقوع جنگ، آن را به عصر حجر بازگرداند.
 
آمریکا و برخی متحدان آن، حزب الله لبنان را یک گروه تروریستی مورد حمایت ایران می‌دانند.
 
آقای نتانیاهو روز شنبه ۲۲ تیرماه نیز گفته بود ارتش منتظر چراغ سبز من برای انجام عملیات نظامی در غزه است؛ عملیاتی که در صورت عدم پایبندی حماس به آتش‌بس برای این جنبش دردآور خواهد بود.
 
نخست‌وزیر اسرائیل ۱۸ تیرماه با اشاره به این‌که مقام‌های جمهوری اسلامی تهدید کرده‌اند که اسرائیل را «نابود» خواهند کرد، گفت ایران باید بداند که هواپیماهای اف-۳۵ به ایران و سوریه دسترسی دارند.
 
همچنین ۲۰ تیرماه، یک رادیوی اسرائیلی فاش کرد که جنگنده‌های این کشور، پرواز فراتر از فاصله رفت و برگشت تا ایران را تمرین کرده‌اند.
 
از سوی دیگر، «تصاحی هنگبی» وزیر همکاری‌های منطقه‌ای پیشتر گفته بود که اسرائیل به دلیل نگرانی از بروز جنگ در چند سال آتی، خود را برای این احتمال آماده می‌کند.
+53
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  سگی که زیاد واق واق میکنه پاچه نمیگیره. هم تو هم اخوند هر دو برا یک نفر کار میکنید. آمریکا
  25
  32
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  هر نیرویی بجز تجزیه طلبها که بر علیه حکومت آخوندی و سپاه و حزب الله ایران و لبنان عملات انجام دهند ما پشتیبانش هستیم شما سپاه را بزن بقیه اش و آخوندا به عهده ملت که ترتیب انها را بدهد
  20
  34
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان::]. باور کن تجزیه طلبها هم راضی هستن این حکومت بره و ایران تجزیه نشه.
  8
  20
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
  ۲۷
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  عجب رویی داره این تو از پس حزب الله بر می ای که با ایران بجنگی امریکا با اولین ارتش دنیا میگه جنگ گزینه خوبی نیست اونوقت تو
  16
  13
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خاک بر سر اخوندهای ابله که بجای اینکه با اسرائیل بسازند تا متفقا اقای خاورمیانه بشوند بعت کهولت مغزی و تبعیت از قران مزخرف قرون وسطائی کاری کرده اند که اسرائیل و اعراب برعلیه ایران بهمدیگر نزدیک شوند
  5
  24
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. مرگ بر تو که یه انسان رو به یک حیوون تعبیر میکنی.
  22
  10
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  آخه شما از عهده چهارتا پاپتی تو لبنان برنمیایید تا چه برسه به ایران. این یارو تا خرخره گیر دزدهاشه داره رد گم میکنه
  14
  14
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::samak - پاریس، فرانسه::]. [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]خوب تو مثلا فکر میکنی خمینی یا خامنه ای انسان هستن هر کسی که دو با پا راه رفت انسان هست یا شبیه به ادم بود انسان هست دوما اون کسانی که حرف مفت میزنه تو ای سایت که میگه تو از پس حزب حسن دزد یا مثلا چهر تا بی در وپیت حزب الهی بر نمیاد خیلی باید ابله باشه چقدر نادان باشه همون اسرائیل یا امریکا میتونه در عرض چهل و هشت ساعت هم لبنان رو و هم ایران رو به عصر حجر بفرسته شما که از اسرار نظامی سر در نمیاورید حرف مفت نزنید و دوما هم اسرائیل و هم امریکا حداقل برای مردمش و سربازانش ارزش قائل هست و نمیخواهد به کشتن بدهن هر چند بعضی وقتها برای پیش برد اهدافشون به کشتن میدن ولی اینور ایران و حزب دولهی چی نه برای مردمش و نه برای سربازانش ارزشی قائل نیست و مثل گوشت دم توپ استفاده میکنه چقد ... هستید شماها چی میزنید یا چی میخورید سوما این ایران و حزب دولهی ها همشون بازیچه همون امریکا و اسرائیل هستن تا سلاحشون رو به کشوهای عربی بفروشون نادانها .
  2
  10
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حضرت اقا، تا حالا إسرائیل رفتی؟ میدونستی سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن؟ تا وقتی همون پاپتی ها پشت فنس وایمیستن عرعر میکنن، إسرائیل میگه بذار بکنن. اونوقت این رو میذارین به حساب سعی کردن و نتونستن. حالا خوبی حقوق بگیر اطلاعات؟
  1
  10
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. بدبخت فلک زده تو به این پوفیوز و اخوند از خودت .... میگی انسان؟ معلومه بویی از انسانیت نبردی
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۸
  ۲۷
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]خیلی خوب حالا همچین بهت برخورد انگار به کشورت توحین شده هر چند از کجا معلوم شاید از اونجا باشی بعدشم شما چی میزنی که فکر میکنی کسی مثل نتان یاهو که مرکز اتمی در تورقوز اباد پیدا کرده هرفاش سحت داره و راستی این نزر من نیست بلکه خود کارشناسان نضامی امریکا نکنه شما از اونا هم بیشتر میدانید .
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۸
  ۲۷
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]من اینجا کار میکنم و برای هیچ نهاد دولتی در ایران کار نمیکنم حالا شما بفرمایید از موساد چقدر حقوق میگیرید.
  2
  1
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::] توبرو اش حسن و حسین رو بخور اون کارشناس نظامی امثال شماها رو اسکل کردن.
  1
  2
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. [::samisan - توکیو، ژاپن::]. این اقا به بنیامین نتانیاهو توهین کرد. من مخالف توهین به بنیامین هستم
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. دیگه من شماها رو اینجا نشناسم؟ بوی ....از ٤٠ مایلی داره میاد استخوون ..... رژیم.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹
  نظر شما چیست؟