بازداشت اکبر طبری پور; «عنصر فاسدی که دو رئیس قوه را بیچاره کرد»

ایران بریفینگ: نماینده بهارستان و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تائید بازداشت اکبر طبری به ایرنا گفته است : چند روز پیش آقای طبری بازداشت شده است. او از بیان علت بازداشت خودداری کرد.
 
اکبر طبری در زمان ریاست آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه را بر عهده داشت.
 
چندی پیش علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس نهم، اکبر طبری را عنصر فاسدی در قوه قضاییه خواند و ادعا کرد که دو رئیس قوه را بیچاره کرده است.
 
محمدعلی پورمختار، نماینده اصولگرای مجلس دهم نیز پیش از این خبر داده بود که بر اساس اطلاعات او، اکبر طبری همراه صادق آملی‌لاریجانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است. بعد از انتشار گفته او  دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار جوابیه‌ای از این خبرگزاری و همچنین این دو فعال سیاسی اصولگرا انتقاد کرده و آنان را متهم به تخریب آملی‌لاریجانی کرد.
 
همچنین در آن جوابیه از اکبر طبری دفاع شده و تأکید شده بود: «برخی از اتهامات مطرح در مورد معاون اجرایی حوزه ریاست قبلاً در دادسرا بررسی شده و کذب بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضاییه پیشین هم خود مستقلاً آنها را بررسی و خلاف بودن آنها برای وی محرز شده بود.»
 
سیدابراهیم رئیسی هفت روز پس از اینکه بر مسند ریاست قوه قضاییه نشست، طبری را برکنار و یوسف باقری را به‌جای او، به‌عنوان سرپرست معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه منصوب کرد.
 
یک کانال در پیام رسان ایتا به نام طبرستان که اخبار سپاه گیلان را عمدتا منتشر می کند ساعاتی پیش نوشته است : خبرخوب اینکه آقای طبری روز گذشته به اتهام مفاسد مالی به دستور شخص رئیس قوه قضائیه و توسط سازمان اطلاعات سپاه در آمل بازداشت و به تهران منتقل شده است.
+43
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  بخور بخوره دیگه طرف دیده صادق داره میچاپد اینم گفته من چرا نچاپم
  0
  42
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  ستیز سوسماران برای دریدن طعمه نفعی برای طعمه ی بینوا نخواهد داشت ۰ سوسمار پیروز بسراغ طعمه خواهد امد
  0
  34
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  نظر شما چیست؟