ترامپ به نمایندگان زن «پیشرو» دمکرات کنگره: به کشورهای ورشکسته و پر از جرم و جنایتی که از آنجا آمده اید برگردید

 اظهارات دونالد ترامپ با انتقاد دمکرات‌ها روبرو شده است.
رادیو فردا :رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۲۳ تیرماه در توئیتی خطاب به گروهی از نمایندگان زن «پیشرو» دمکرات کنگره گفت که آنها باید به «کشورهای ورشکسته و پر از جرم و جنایتی» برگردند «که از آنجا آمده‌اند».
 
دونالد ترامپ در توئیت خود نوشت: «خیلی جالب است نمایندگان زن "پیشرو" دمکرات عضو کنگره، که اصالتا متعلق به کشورهایی هستند که حکومت‌هایی کاملا فاجعه‌بار دارند و از بدترین، فاسدترین و نالایق‌ترین حکومت‌ها در روی کره زمین هستند (اگر اساسا قائل به این باشیم که این کشورها حکومت‌ فعال دارند)، حالا با صدای بلند و بدخواهانه به مردم ایالات متحده، بزرگترین و قدرتمندترین کشور روی زمین، می‌گویند که چطور باید حکومت‌مان را اداره کنیم».
 
آقای ترامپ گفته است: «چرا بر نمی‌گردید و به کشورهایی کمک نمی‌کنید که از آنجا آمده‌اید و ورشکسته و پر از جرم و جنایت هستند. بعد برگردید و به ما نشان دهید که چطور این کار را کردید».
 
وی اضافه کرده است: «این کشورها بدجوری به کمک شما احتیاج دارند، به اندازه کافی در رفتن سریع نیستید. مطمئنم که نانسی پلوسی خیلی خوشحال خواهد شد تا سریعا ترتیبات این سفر آزاد را بدهد!» به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ این مسئله را نادیده گرفته است که همه این زنان، شهروند آمریکا هستند و به جز یکی، بقیه آنها در خاک این کشور متولد شده‌اند.
 
اشاره وی تقریبا به طور مشخص به الکساندریا اوکاسیو- کورتز نماینده نیویورک و متحدان وی در مجلس نمایندگان است که معروف به «این دار و دسته» هستند. دیگر افراد این گروه را ایلهان عمر، نماینده جمهوریخواه از مینه‌سوتا، آیا پرسلی از ماساچوست و رشیده طالب از میشیگان تشکیل می‌دهند.
 
خانم کورتز تبار پورتوریکویی دارد ولی متولد برانکس نیویورک است. پرسلی نخستین زن سیاهپوست عضو مجلس نمایندگان از ماساچوست متولد سین‌سیناتی است. ایلهان عمر نیز متولد سومالی است ولی از کودکی در یک اردوگاه جنگزده‌ها در کنیا بزرگ شد و در ۱۲ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد. وی با استفاده از برنامه‌های تلویزیونی در آمریکا زبان انگلیسی را فراگرفت و سرانجام همراه خانواده‌اش در میناپولیس ساکن شد.
 
اظهارات دونالد ترامپ با انتقاد دمکرات‌ها روبرو شده است.
 
نانسی پلوسی، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در واکنش به توئیت آقای ترامپ گفته که او می‌خواهد «دوباره آمریکا را سفید کند». جاستین آماش، نماینده جمهوریخواه از ایالت میشیگان، که اخیرا اعلام کرد این حزب را ترک می‌کند، اظهارات آقای ترامپ را «نژادپرستانه و نفرت‌انگیز» خواند. اوکاسیو‌-کورتز گفته‌های رئیس‌جمهوری را تقبیح کرد و گفت: «آقای رئیس‌جمهور، کشوری که من از آن آمدم و کشوری که همه ما به آن سوگند یاد کردیم، ایالات متحده است. شما عصبانی هستید، چرا که نمی‌توانید آمریکایی را تصور کنید که ما هم در آن هستیم».
 
الیزابت وارن، نامزد درون گروهی دمکرات‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، هم گفته است: «بگذارید درباره این اظهارنظر زننده صریح باشیم: یک حمله نژادپرستانه و بیگانه‌هراسی علیه نمایندگان زن دمکرات عضو کنگره».
+93
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  romano - تهران، ایران

  ایشون یادشون رفته ننه عزیزشون سرش آبستن بود و از کشور فخیمه ایرلند که بچه های بی سرپرست رو تا 1930 لای جرز دیوار صومعه میزاشتن به آمریکا قدم گذاشتن. بیشعور هست گدا گشنه ایرلندی هم هست.
  82
  41
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷
  ۳۲
  ارشک110 - مشد، ایران

  ترامپ کاملا درست میگه . ترامپ به نژادشون چیزی نگفته که .من خودم یکی دو مورد از سخنرانی های این خانوم هایی رو که بهشون اشاره شده گوش دادم بخصوص اون عمر که واقعا سخیف و زشت به ترامپ توهین میکرد . تو اینترنت هست میتونین برین گوش بدین
  12
  60
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
  ۴۱
  زاگرس۴۳ - لیدز، انگلستان

  امریکا کشوری بر پایه و اساس مهاجر بوده و هست صاحبان واقعی انجا ایندین یا سرخ پوستان بودن .ولی خب خود مهاجران ساختنش. شکل گفتن ترامپ چون ادبیات محافظه کارانه دیپلوماتیک را بلد نیست اشتباه بوده . این نمایندگان از مهاجران چندین نسل بعد بودن که در واقع ربطی به شکل گیری و ساخت قدرتی مانند امریکا را نداشتن و بیشتر همان نقش کاسه داغ تر از اش را داشتن که ترامپ را بر اشفت . مثل این ابلح ها اینجا هم هست از پاکستانی ایرانی و افغانی و کرد که شخصا شاهد بودم و دیدم مردم اینجا را راهنمایی و ارشاد می کردند و نظر فیلسوفانه می دادند . و چه کمدی و تراژدی و جوک که همه از بدترین مناطق قرون وسطی بودن و با فلاکت و درماندگی مهاجرت کرده و حالا جامعه میزبان را به چالش می کشند.
  4
  37
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  ترامپ با همین فرمان پیش بره در اینده شاهد هیتلر جدیدی خواهیم بود
  41
  26
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  ترامپ جان ثابت کردی رفیق خودمی. ثابت کردی گلادیاتوری ثابت کردی دشمنانت پشم هم نیستن چون اگه بودن فر میخوردن. بعد 22سال فعالیت سیاسی و درک سیاسی بالایی که داشتم رسیدم به مردی از تبار گلادیاتورها. مردی که نامردها رو له میکنه. مردی که احمقها رو عصبانی میکنی. مردی که از هیچکس و هیچ گروهی نمیترسه. مردی که جلوی تمام لابیهای شیطانی دنیا ایستاده. بزن پاره کن داداش. دعای خیر من بدرقه راهت. ای کسانی که از وجود این بزرگ مرد حرص میخورید انقدر بوخورید تا شکاف بردارید.
  15
  22
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  هر موقع تو آشغال برگشتی به همون انگلستان اشغالگر اینا هم بر میگردند. چهارم جولای روز بیرون انداختن انگلیسها از آمریکا هستش و مردم جشن میگیرن که تونستند انگلیسهای اشغالگر رو بیرون بریزند ولی ببینید استعمار پیر چطوری برگشته و ترامپ با اغوای مردم و با جنگ سیاه و سفید خودش رو یعنی انگلیسی ها رو دوباره سوار مردم آمریکا کرد. این مملکت متشکل از همه مردم جهان بوده و هست ولی انگلیسها بعنوان سردسته این استقلال آمریکا رو قبول ندارند چون نمیخوان از شکست مفتضحانه و شدید خودشون حرف بزنند نمیخوان دنیا بدونه مردم آمریکا چطور آنها رو با خفت و با بدترین شکل از خاک آمریکا بیرون کرد . یکی از دستاوردهای جنگ داخلی آمریکا و استقلال آمریکا برچیده شدن نظام برده داری بخصوص در ایالتهایی که زیر دست انگلیسها بودند بود و هنوزم که هنوزه این انگلیسی ها در ایالتهای شرقی و جنوب شرقی آمریکا فعال هستند و اساسا با نفوذ در انجمن اسلحه آمریکا در حال دفاع از نظام کنفدراسیون ها هستند که اساسش برتری جویی انگلیسی ها و نظام برده داری مد نظر ترامپ هستش
  24
  11
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
  ۳۱
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. انسان برتر کشور قدرتمند و تمدن قوی میسازه انگلیس به حق سروری میکنه بر جهان حرفهای درست و منطقی ترامپ رو متوجه نشدی از نو بخوان
  1
  5
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
  ۳۱
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. انسان برتر کشور قدرتمند و تمدن قوی میسازه انگلیس به حق سروری میکنه بر جهان حرفهای درست و منطقی ترامپ رو متوجه نشدی از نو بخوان
  1
  2
  دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هر جا تخم ....را بپاشند فاتحه ی ان کشور را بخوانید. اگر کشور این عتیقه ها و....خوب بود پس چرا به سرزمین کفار امده اند تا انجا را هم به گند بکشند؟
  0
  7
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۸
  ۳۱
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  سطح سواد دیپلماتیک یک کشور رو اندازه یه کشور خاورمیانه ایی پایین اورده. خاک تو سرت ترامپ
  2
  2
  ‌سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  نظر شما چیست؟