نرخ فروش دلار به پایین‌ترین نرخ در ۵ ماه گذشته رسید

یورونیوز :نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران برای نخستین بار طی ۱۴۷ روز گذشته به پایین‌تر از ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.
 
در پی استقبال سرمایه‌گذاران از عرضه اولیه روز شنبه سهام شرکت پتروشیمی نوری در بورس تهران، نرخ دلار در بازار آزاد تهران روز یکشنبه نیز روندی نزولی داشت.
 
بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه شاهد عرضه ۱۰ درصد سهام شرکت پتروشیمی نوری و کشف قیمت سه هزار و ۱۲۵ تومانی این سهم بود. بهای این سهم روز یک‌شنبه و در پی حجم بالای تقاضای خرید آن تا سه هزار و ۲۸۱ تومان رشد کرد.
 
کارشناسان بازار سرمایه علت استقبال سرمایه‌گذاران از عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری را تجربه رشد قابل توجه سهام برخی شرکت‌ها پس از کشف قیمت اولیه در بورس تهران عنوان می‌کنند.
 
فعالان بازار ارز معتقدند که یک از دلایل سیر نزولی دو روز اخیر نرخ دلار، تلاش سرمایه‌گذاران برای تامین نقدینگی لازم برای مشارکت در چهارمین عرضه اولیه بورس تهران در سال ۱۳۹۸ خورشیدی و خرید سهام پتروشیمی نوری است که روز یک‌شنبه نیز شاهد ارائه بیشترین تقاضای خرید در بورس تهران بود.
 
بر این اساس عرضه ارز در بازار آزاد طی دو روز گذشته افزایش یافته و همزمان با تلاش کنگره ایالات متحده آمریکا برای محدود‌سازی قدرت رئیس جمهوری این کشور برای اعلان جنگ با ایران، جو روانی بازار ارز ایران مستعد کاهش نرخ‌ها شده است.
+13
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  نقشه های هم نقش بر آب شد‌. پس با این از رویای خرید چندین ویلا بگذرم!
  2
  8
  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
  ۵۱
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  بوووووو داره اقا بووووو داره ... بو احمدی نژاد به مشام میرسه ... عشق رای ها تو صف ان ... سوژه ب بازاااااااااااا تو فکره لیس از بستنی
  0
  10
  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  خبر بسیار خوبی هست چون شاید باعث بشه مردم تحت فشار و اسیر داخل ایران کمی نفس بکشند و اجناس رو ارزانتر بتونند تهیه کنند. متاسفانه افراد زیادی در خارج از ایران از این موضوع ناراحت شدند و منفی میزنند چون به نفع این خودخواهان هست تا ارز گرانتر بشه تا پولی که با کار سیاه و دوز و کلک با صرافی به ایران میفرستند تا ملک و زمین بخرند بیشتر باشه. طمع و پول پرستی و بی اهمیتی و سنگ دلی نسبت به در مضیقه بودن و محرومیت مردم داخل ایران.
  2
  9
  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
  نظر شما چیست؟