افشاگری نظامی: «نیروی هوایی اسرائیل فاصله پرواز تا به ایران و بازگشت را دوباره تمرین کرد»

العربیه :سایت فارسی رادیو «پیام اسرائیل» روز پنجشنبه گزارشی تحت عنوان «افشاگری نظامی: نیروی هوایی اسرائیل فاصله پرواز تا به ایران و بازگشت را دوباره تمرین کرد» منتشر کرد.
 
این سایت می‌گوید که این اقدام «یک روز پس از آن که نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل به حکومت اسلامی ایران هشدار داد که جنگنده‌های رادارگریز اف – 35 قادرند به ایران نیز برسند، آگاهان نظامی فاش ساختند که جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل هم اکنون مشغول تمرین در پایگاهایی در خاک یونان هستند که هدف از آن، به دست آوردن تجربه برای انجام پروازهای راه دور می باشد.»
 
سایت فارسی رادیو «پیام اسرائیل» گزارش خود نام این «آگاهان نظامی» یا مؤسسه‌ای که به آن وابسته هستند را ذکر نکرد.
 
این گزارش می‌افزاید: «نیروی هوایی اسرائیل در گذشته بارها به همین هدف، پروازهایی را در حریم هوایی چند کشور اروپای جنوبی انجام داده است. از آن جا که اسرائیل دارای یک مساحت کوچک است، بخش اعظم تمرین های هوایی، در خارج از فضای این کشور صورت می گیرد و کشورهای اروپای جنوبی در این مورد، همکاری خوبی با اسرائیل دارند.»
 
در ادامه آمده است: «جنگنده های اسرائیلی مسافتی را برای تمرین پروازهای طولانی، بر فراز آن کشورها بر می گزینند که فراتر از فاصله رفت و برگشت به ایران باشد».
 
سایت فارسی رادیو «پیام اسرائیل» به نقل از «محافل آگاه نظامی که فعالیت نیروی هوایی اسرائیل را دنبال می کنند»، افزود که آنها «از جمله خبر دادند که پروازهای آزمایشی بر فراز حریم هوایی جزیره کُرت Kort در جنوب یونان انجام گرفته است. به گفته آن محافل، این پروازهای آزمایشی در سپیده دم روز دوشنبه (سه روز پیش) انجام گرفته است».
 
این سایت یادآور شد که «رسانه های اسرائیلی نوشتند که جنگنده های اسرائیلی در جریان این پرواز، در نقطه معینی بلافاصله عقب گرد کرده و بازگشته‌اند و این امری است در جریان پروازها کم سابقه است و معمولا هواپیما برای دور زدن، یک قوس طولانی را می پیماید. کارشناسان غیرنظامی امور هواپیمایی، با محاسبه‌ای که در مورد طول این پرواز انجام دادند، دریافتند که مسافت طی شده، معادل فاصله اسرائیل به نقاط مختلف ایران بوده است و لازم بود که هواپیماها، به طور ناگهانی دور بزنند و به سوی کشور بازگردند».
 
سایت فارسی رادیو «پیام اسرائیل» در پایان گزارش خود نوشت: «نیروی هوایی اسرائیل در یک سال اخیر چندین بار رزمایش‌هایی را همراه با هواپیماهای اف-35 انجام داده است. آخرین رزمایش ماه گذشته بود که در آن چندین فروند از این نوع هواپیما شرکت فعال داشتند. منابع خبری گفتند که در این رزمایش هوایی، از جمله برخی تجهیزات بسیار پیشرفته الکترونی آزمایش شد که در نبرد با دستگاه‌های رادار و سایبری دشمن، ممکن است سرنوشت‌ساز باشد».
 
رادیو «پیام اسرائیل» مدعی شد که «با بهره‌گیری از حملات سایبری، می‌توان دستگاه‌های رادار دشمن را از کار انداخت و موشک‌های نقطه‌زن آن را منحرف ساخت. اسرائیل این شیوه‌ها را با دقت و اهمیت بسیار، تمرین می‌کند».
+79
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان

  آفرین به این نبوغ در شبیه سازی. تنها مشکلش اینه که در فاصله اسرائیل تا سیسیل تا چشم کار میکنه دریاست.
  49
  23
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یکی‌ بزنید وسط جماران. یکی‌ وسط مجلس. سپاه هم که چند تا پادگان دارد. کافی‌ است. بقیه را بدهید به دست ملت ایران. نتانیهو می‌‌شوی. ستار خان دوم. حالا اگر . به غیرت ترک عزیز بر خورد. که چرا با ستار خان مقایسه کردم. به بزرگی‌ خود ببقشید. .چه می‌‌دانم، سیمون بلیوار ایران. چگورا ایران. زیاد داشتیم. نادرشاه دوم. یعقوب لیث صفاری دوم. این‌ها همه بجز چگورا و بلیوار. یک چیز مشترک داشتند. از آخوند مفتخور متنفر بودند. همین یک قلم آب مقدس بر سر نتانیهو می‌‌ریزد.
  26
  96
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  حمله إسرائیل به ایران ؟؟!! جوکه ، حرف یه بچه خامه ، کسى که کوچکترین و کم ترین اطلاعاتى در مورد جنگ داشته باشه میفهمه این یه حرف احمقانه ست ، به چه هدفى به چه دلیلى باید إسرائیل همچین ریسک خطرناکى بکنه ؟ چقدر هزینه جنگه آخه چه هدفى؟ یعنى اون هدف باید ارزش اون هزینه و ریسک رو داشته باشه یا نه ، مگه اینکه آمریکا حمله کنه إسرائیل کمکش کنه ، اونهم که حالا حالا ها اتفاق نمی افته
  40
  12
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اگر اسراییل این کارهایی که گفتی میکرد خوب بود،اما مشکل اینه تنها هدفش از این تمرینات اینه که اگه ایران غنی سازی بالاتر رو شروع کرد،با استفاده از بهانه لازم وحمایت لفظی آمریکا مثلا حمله محدود کنن و مراکز غنی سازی رو تخریب کنند و بعد در برن. اما مشکل اینه در اونصورت ایران هم بالافاصله هم از طریق خود ایران و هم حزب الله لبنان اسراییل رو موشک باران میکنه و سیستمهای دفاع موشکی اسراییل هم نخواهد تونست جلوی باران اونهمه موشک مقاومت کنه و در هم میشکنه.در اونصورت اسارییل تنها امیدش مداخله نظامی تمام عیار آمریکا خواهد بود که زیاد هم نمیشه روش حساب کرد.کلا ریسک بسیار بالایی خواهد داشت.اگر اینطور نبود،تا بحال اینکار ور کرده بود.
  31
  15
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  باز که سیاه بازی و سرکار کذاری ملت همشه سر ار ایران شروع شد، اخه سیاستمدارهای اسراییل مگر الاغ معز انها را گاز گرفت که بخوان به کشوری که بزرگترین خدمت را برای تحق رویای اسراییل بزرگ از نیل تافرات را از سال ۱۹۷۹ عملا براشون فراهم کردند حمله کنه.خدمتی که اجنبیهای عمامه بسر اشغالگر ایران به اسراییل کردن حتی کورش کبیر نکرده.یک نگاه به نقشه اسراییل قبل از اوار ۵۷ ایران و اسراییل سال ۲۰۱۹بیندازید متوجه تفاوت فاحش چه از نظر جغرافیا چه از نظر سیاسی میشوید...بیچاره ملت ایران باید تاوان پس بده!در ضمن اسراییل خوب میدونه که فضای هوایی ایران بعد از عملیاتی شدن اس ۳۰۰ ها عیر قابل نفوذ برای نیروی هوایی کوچکی مثل نیروی هوایی اسرایل میباشد و با توجه به تلفات و زیانهای چنین حمله ای علیه ایران این یک خودکشی به تمام معنی است که این اشتباه را هر کز یک یهودی مرتکب نمیشه. بگذریم از تمام کمبودهایی که اس ۳۰۰ های سوریه نشون دادند، ولی تفاوت اس۳۰۰ سوری که روسها هدایت و کنترل ان را در اختیار دارند و اس ۳۰۰ هایی که ایران انها را خریداری و کنترل انها را در دست خودشون دارد بسیار زیاد است ...
  22
  9
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...واین حتی برای نیروی هوایی امریکا هم محرز است.در ضمن سیستم پدافند هوایی ایران چندین لایه است، یعنی یک پدافند که سیتم نات و ورسو در هم ادغام شده و به یک سیستم واحد تندیل شده، یحنی سیتم ادغام موشکهای بوک روسی، هاوک امریکایی وسیتم رادرهای رازیرت فرانسوی و کپیهای اس ۳۰۰ چینی.یکی از بزرگترین دست اوردهای حمله امریکا به عراق، در هم شکستن سدیتم دفاعی بغداد بود که یک کپی سیتم دفاعی مسکو بود، ناکارامدی ان باعث شد که حتی روسیه سیتم دفاع هوایی خود را کاملا تغیر بدهد.بزرگترن نفع این تجربه نصیب ایران شد، که سیتم دفاع هوایی ان که قبلا امریکایی بود هم تغییر کرد و به یک سیتم ادغام ناتو و ورشو تبدیل شد، که برای خیلیها هنوز نآشنا است و کارایی ان در سرنگون پهباد امریکایی هم ثابت شد.
  20
  9
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  با کمال پوزش. فقط یک آرزو داشتیم.و بیان کردیم. فکر نمی‌‌کنم .این نتانیهو به آرزوی بنده حقیر گوش دهد. اگر می‌‌دانستم متخصص نیروی رزمی پیمان ورشو و ناتو جواب می‌‌دهد. آرزوی سخن نمی‌‌داشتیم. ولی‌ یک چیزی درک نکردیم.منظور شما از نیروی کوچک هواهی اسرهیل چیست؟ یک نگاه کردیم. دیدیم .اسرهیل بیش از ۳۰۰ ف‌۱۶. ۲۰۰ تا ف‌۱۵. ۵۰ تا ف‌۳۵. ۵۲ تا تانکر هواهی.بیش ۲۰۰ هلیکپتر اپاچی این و آن. پهپاد جنگی هم چیزی نزدیک ۱۰۰۰ تا. که خودش می‌‌سازد. همانی که آلمان میخواد. حاضر است. ۱۰ میلیارد بدهد. تا اسراهیل. به آنها یاد دهد.مقایسه کردم آخوندا چی‌ دارند؟ دیدم ۴ صاعقه. که موتور ندارند فقط راه می‌‌روند. ۳۰ تا ف‌۴ زمان شاه. که یدکی ندارند. ۱۰ تا هم میراژ. که از عراق دزیدند. گفتم هوم. کی‌ اینجا کوچولو است. اره یک چند تا س۳۰۰ دارند ،بگیم ۱۰۰ تا. با هر شلیک یک هواپیما. باقی‌ می‌‌ماند.چیزی نزدیک ۵۰۰ تا هواپیما. خوب این‌ها با چی‌ بزنند.؟ شمشیر ذولفقار؟ امان از دست این ملت مظلوم فلسطین. ضد آخوند باش. اسم ملت مظلوم فلسطین که وسط آامد.ضد یهودی داغ می‌‌کند.شروع به هزیان گفتن
  5
  27
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. یکی هم بزنه سوسیال درفرانکفورت که تو خیابان سایل اسمت یادت بره.لطفا اسم چگوارا ستار خان و دیگران را با صهیونیستها ربط ندین.
  28
  6
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. یک کم شعور بد چیزی نیست
  14
  5
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::samak - پاریس، فرانسه::]. به شبان بی‌ مخ گفتند تو چرا شعور نداری و بی‌ مخ بودی.؟ گفت چه کنیم دیگر بی‌ مخ بودیم . طرفدار شاه.یک عده سال ۵۷ خدای مخ. شعور و آای کو %۳۰۰ .خمینی را آوردند. حالا شما به با شعوری خود التماس فکر
  2
  8
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::samak - پاریس، فرانسه::]. دوست عزیز جفنگ گفتن کنتر نداره که.انگار ممالک و انسان ها اسباب بازی هستن.حالا اینا اروپا رفته ها هستن. به اذری میگه ترک .ونتانی یاهو ( یابو) را با چگوارا و ستارخان مقایسه میکنه. تازه در ادبیات ایشان به اسرائیل نیز اسرهیل گفته میشه.
  8
  1
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. اسراییل بارها در عراق و سوریه اهداف نظامی را زده ، چرا فکر می‌کنی که نتواند تاسیسات نظامی ایران را نزند ؟؟ در ضمن در جنگ ایران و عراق کل تاسیسات اتمی عراق را زدند ،
  1
  4
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::samak - پاریس، فرانسه::]. [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. در مجمع سلطانی خواند شاعر بیتی در مدح سلطان . انقدر بد خواند و قافیه در به داغان. که همه حیران مانده .چه کنند.؟ در این میان دلقک دیوانه دربار شروع به احسن احسن. شاعر ما گفت. درک کردیم قافیه چقدر داغان بود. حالا شما دو نفر. چنان قر و قمیش برای هم می‌‌ایید. که خوشحال .که بنده حقیر شامل احسن احسن شما نشده. مولا که سر منبر کم آورد. می‌‌شود مولا لغتی
  1
  7
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. کورش جان من سالها جبهه بودم داداش ، هزینه جنگ خیلى زیاده سالهاى آخر جنگ دیگه حق تیر اندازى هم حتى نداشتیم میگفتند یه گوله زدى یه جسد عراقى باید تحویل بدى ، هر دو طرف همینطور بود عراق هم وضع خوبى نداشت ، میخوام بگم إسرائیل زورش به عراق و سوریه جنگزده رسیده ، نمیاد هیچوقت بخاطر ضرر مالى زدن به ایران موجودیت خودشو به خطر بندازه ، فوقش بزنه چند جا رو میخواد بزنه ایران وسیعه با هزار جا رو زدن هم ایران تسلیم نمیشه و بعدش جواب ایران اسرائیل رو از نقشه جغرافى حذف میکنه ، اینها رو اسرائیل خوب میدونه
  4
  1
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
  نظر شما چیست؟