نفر دوم مسابقات دختر شایسته در لتونی، از شایستگی زنان ایرانی گفت

گلشن برازش، نفر وسط صدای آمریکا :«گلشن برازش» مدل ایرانی و فعال فرهنگی و اجتماعی در مراسم ویژه ای که در پارلمان کشور لتونی برگزار شد، به توانایی ها و شایستگی های زنان ایرانی اشاره کرد و تی‌شرتی منقش به تصویر چند زن برجسته ایرانی به انتخاب خودش را به رئیس پارلمان هدیه داد.
 
خانم برازش در سخنان خود از بی بی مریم بختیاری، مریم میرزاخانی، سعیده قدس، گلشیفته فراهانی، نرگس کلباسی و انوشه انصاری نام برد و آنها را نمونه های موفقی از استعدادهای درخشان زنان ایرانی در حوزه های گوناگون معرفی کرد.
 
گلشن برازش چندی پیش در یکی از رقابت های انتخاب دختر شایسته که از طرف سازمان «میس تاپ آف د ورلد» در لتونی برگزار شد، به رتبه دوم رسید.
 
به همین مناسبت او و تعدادی از شرکت کنندگان در این مسابقه به پارلمان لتونی دعوت شدند تا در برنامه ای که به مناسبت حضور آنها ترتیب یافته بود، برای حاضرین سخنرانی کنند و تجربیات خود را با آنها به اشتراک بگذارند.
 
گلشن برازش، ایران را کشور کوروش بزرگ و مهد تمدنی پنج هزار ساله توصیف کرد که دارای زنان و دخترانی زیبا است که نبوغ آنها دنیا را به تحسین وا داشته است.
+63
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  باعث افتخارید دختر خانم خوش فکر
  16
  52
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۸
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  واسه همینه که هر طوری میشه و هر کاری اتفاق میافته باز عاشق ایرانی و ایرانی ها هستم. این دختر به اندازه یک لشکر ارزش داره واقعا بهش افتخار میکنم. با تمام خفت ها و سرکوب ها و سرافکندگی ها و تحریف و تغییرات سنگین در تاریخ ایران که رژیم آخوندی واسه کشور کورش کشور با تمدن ایران در این 40 سال رقم زدند ،نسل جدیدی در راه هستش که هم سواد داره هم دنیا دیده اس و هم به تاریخ و تمدن و ارزشهای اصیل پارسیان آگاه هستند و با غرور و تمام قدرت بهش افتخار میکنند .
  4
  20
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  زنان ایرانی شایسته هستند ولی نه اونهایی که نامشان رو برده و عکسشونو تو تی شرت زده ، زنان شایسته ایرانی اونایی هستن که در ایران در محیط نابرابر زحمت می کشن ،درس می خونند ، کار می کنند، بچه داری می کنند و با مشکلات زندگی می کنند.
  19
  12
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  زن ایرانى تا زمانى که فکر میکنه یه مرد باید بهش خرجى بده و میتونه اگه دوست داشت کار نکنه و قبل از ازدواج پدرش و بعد از ازدواج شوهرش قیم و بزرگترشه ، از شایستگى فرسنگها فاصله داره ، بزنید تو اینترنت و ببینید مقایسه کنید با کشورهاى دیگه چند درصد از زنان ایرانى بى کارند ، با وجود تعداد زیادشون در کلاسها و دانشگاه بعد از مدرک چند درصد شاغلند ، درست برعکس اون چیزى که اسلامیها میگن این زن ایرانىیه که کالاست نه زن غربى فقط فکر شوهر پولدار گیر آوردنه ( به بیان دیگه فروش خودشه )
  6
  2
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::] دوستِ خوب اندیش: با پوزش! شما که بر اساسِ زکاوتِ فکری خود, زنان رو با معادلاتِ دورانِ مفرغی خود فاقد شایستگی می دونی, و مُعتقد حَستی که خانم حا دنبال شوحَر پولدار میگردن . به بیان دیگه خود فروشن. خُب: میتونم از شما که millionaire یعنی پولدار حِستی, بپرسم .چند تا خانم تا حالا برای شما سر و گردن شکوندن و شما جوابِ رد دادی؟ حالا که اعتقادِ شما برای خانم حا اینه. من مجبورم متنِ شما رو اینطوری عوض کنم. تا زمانی که مردِ ایرونی فکر میکنه. حقوقِ زن نصفِ مَردهِ و مرد سالاره! زن ایرونی مجبوره مردِ احمق و نادان رو بدوشه, تا گردنش بشکنه و دیگه چِرت فکر نکنه. در ضمن مواظب سرمایه میلیونی خود باشین . با احترام
  0
  10
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Liberte - ارومیه، ایران::] دوستِ گرامی: شما میتونین با عینک افتابی و تیره توی شَب راه برین, تاریکی شب رو تیره تر ببینی! و مدعی بشین شب مهتابی حَم خیلی تاریکه. ولی اگه عینکو در بیاری واقعا مهتاب لذت بخش نیست؟ میخام بگم شما با این اصولِ کجدارو مَریز عادت کردین, حَمه چیز رو مات ببینی. حالا حَم میگی این خانم حایی که اسم بُردن مردودن. با پوزش: اخوندا مگه چه میگن ؟ میگن: به جای اسمِ گلشیفته باید اسمِ اِلحامِ چرخنده باشه. یادتون رفته حُکام دینی چه بر خوردی با ریاضیدان مریم میرزا خانی کردن؟ حالا که ایشون در قیدِ حیات نیستن. چرا مُلاحا تابعیت به دخترش نمیدن؟ اگه شما کسی رو میشناسی پیشگام بشین تا حداقل تابعیت دُختر بچه جور بشه. اخه رفیق یه چیزی بگو حداقل تا این حد تابلو نشی. شاد باشی
  0
  10
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. سلام گرامی . من با قهرمان سازی از افرادی که با پول و یا مدل بودن و این قبیل چیزها مخالفم. همه خانوم ها و زنان عالم شایسته هستند .
  11
  0
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]دوستِ خوب: حَرکس بنا به استعداد و توان خود, باید اردش رو به نوعی در این دنیای شلوغ خمیر بکُنه. حالا بدون حاشیه میخام بپرسم: خانم محترمه مریم میرزا خانی چه کار کردِ بدی داشت, که در لیست شما جا نگرفت؟ چه قهرمان سازی داشت؟ خُب گلشیفته میتونه رد بشه ,چون تناسب دین رو با پوشش خود بهم زد! و باید از ما مردا میپرسید که چه لباسی بپوشه و چکار کنه. خانم انوشه حَم نباید با پول خود به فضا میرفت و بنیاد خیریه درست نمیکرد. چه بحتَر بود پولش رو برای بودجه جمکران هدیه می داد. بقیه حَم حَمینطور.
  0
  11
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. نه والله من هیچ مشکلی با اون اسمها ندارم. ولی اکثریت خانوم ها نه پول دارن که فضا برن، نه می تونن مدل یا هنرپیشه شن و نه ریاضی دان. هرکس در جایگاه خودش شایسته است. قهرمان سازی که از مختصات ملت ماست. انسان پرستی هم همینطور.
  8
  4
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
  نظر شما چیست؟