بیشترین متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک , شهروندان ایران هستند

رادیو فردا :شهروندان ایرانی در یک سال گذشته بیشترین متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری و خرید مسکن بوده‌اند
 
به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی، در بین ۹۸۱ نفری که در یک سال گذشته موفق به اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری شده‌اند رده نخست به شهروندان ایرانی اختصاص دارد.
 
بنابر همین گزارش، از سپتامبر سال گذشته تاکنون ۲۵۳ سرمایه‌گذار ایرانی شهروندی ترکیه را از این طریق به دست آورده‌اند.
 
دومین رده به شهروندان عراقی با ۱۴۳ سرمابه‌گذار و رتبه‌های بعدی نیز به شهروندان یمن، سوریه، فلسطین، اردن، مصر و شماری دیگر از کشورها اختصاص دارد.
 
دولت ترکیه برای سرمایه‌‌گذاری مستقیم به مبلغ پانصدهزار دلار یا خرید ملک به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار شهروندی این کشور را اعطا می‌کند.
 
کمتر از دو ماه پیش مرکز آمار ترکیه اعلام کرد که شهروندان ایران در چهار ماه ابتدایی سال جاری میلادی در مجموع ۱۲۷۸ منزل در این کشور خریداری کرده‌اند که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۲.۵ برابر شد.
 
ماه گذشته نیز اعلام شد که خرید خانه توسط ایرانی‌ها در ترکیه در ماه مه اوج گرفته و آنها تنها در این ماه ۵۰۹ مسکن در ترکیه خریده‌اند.
+21
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  ترکیه یک کشور هردمبیل و فاسدیه بدتر از ایران راحت با رشوه میشه از پاسبان تا وزیر رو خریداری کرد این کسانی که در ترکیه سرمایه گذاری میکنند حتما با یکی از مفاسد اقتصادی حکومت زدوبند دارند چون غیر ممکنه بشه از شر پلیس رشوه خوره ترکیه راحت زندگی کرد اینها هم با این کارشون میلیاردها دلار سرمایه ایران رو میکشند داخل بعد در یک بحران سازی مصنوعی یا تغییر حکومت سرمایه خارجی ها رو با تبدیل قانون بالا میکشند.
  7
  18
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  امیدوارم این خبر دروغ باشد چون خریدن ملک در ترکیه، اگر چه ظاهرا شهروندی می دهد، ولی در زمان معین ترکها اموال را تصاحب و شمارا هم بیرون خواهند کرد، گول نخورید.
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
  نظر شما چیست؟