لرزش آنگلا مرکل برای سومین بار طی یک ماه گذشته + ویدیو

بی بی سی :این سومین بار در یک ماه گذشته است لرزش خانم مرکل در مراسمی رسمی ثبت شده است
 
تصاویری از دیدار آنگلا مرکل صدراعطم آلمان با نخست وزیر فنلاند منتشر شده که نشان می‌دهد خانم مرکل در حالی که دستانش را مشت کرده برای لحظاتی تمام بدنش می‌لرزد.
این سومین بار در یک ماه گذشته است لرزش خانم مرکل در مراسمی رسمی ثبت شده است.
 
او مثل دو بار گذشته گفته حالش خیلی خوب است و جای نگرانی نیست. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

آنگلا مرکل برای سومین بار در یک ماه گذشته لرزید. . امروز چهارشنبه ۱۰ ژوئیه تصاویری از دیدار آنگلا مرکل صدراعطم آلمان با نخست وزیر فنلاند منتشر شد که نشان می‌دهد خانم مرکل در حالی که دستانش را مشت کرده برای لحظاتی تمام بدنش می‌لرزد. او مثل دو بار گذشته گفته حالش خیلی خوب است و جای نگرانی نیست. یک سخنگوی دولت گفته صدراعظم ۶۴ ساله آلمان دیدارهای رسمی‌اش را طبق برنامه پیش خواهد برد. . نخستین بار لرزش خانم مرکل در دیدارش با رئیس جمهور اوکراین دیده شد که در واکنش به آن گفت دلیل آن در دست بررسی است ولی با وجود پیشرفت هنوز نتیجه‌اش مشخص نیست و باید فعلا با آن سر کند. خانم مرکل اضافه کرد "من خوب هستم و نیازی به نگرانی نیست" دفتر خانم مرکل هم بارها نگرانیها درباره وضعیت سلامت او را رد کرده است.

A post shared by BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on


سخنگوی دولت گفته صدراعظم ۶۴ ساله آلمان دیدارهای رسمی‌اش را طبق برنامه پیش خواهد برد.
 
نخستین بار لرزش خانم مرکل در دیدارش با رئیس جمهور اوکراین دیده شد که در واکنش به آن گفت دلیل آن در دست بررسی است ولی هنوز نتیجه‌اش مشخص نیست و اضافه کرد "من خوب هستم و نیازی به نگرانی نیست"
 
دفتر خانم مرکل هم نگرانی‌ها درباره سلامتی او را بارها رد کرده است.
 
نخستین بار کمتر از یک ماه پیش هنگام مراسم استقبال از رئیس‌جمهور اوکراین، لرزش خانم مرکل ثبت شد. آن مراسم در هوای گرمی برگزار شد و خانم مرکل گفته بود پس از نوشیدن لیوانی آب، حالش بهتر شده است.
 
حدود دو هفته پیش نیز دوباره خانم مرکل در مراسم رسمی در برلین در حال لرزیدن مشاهده شده است.
 
در آن مراسم خانم مرکل در حالی که می‎لرزد، دستانش را حلقه می‌کند. پس از دو دقیقه، این لرزش متوقف می‌شود و او با وزیر دادگستری جدید دولت دست می‌دهد.
 
در این میان به او لیوانی آب داده می‌شود اما او آن را بدون خوردن، بر می‌گرداند.
 
تلویزیون ان‌تی‌وی آلمان می‌گوید خانم مرکل در سال ۲۰۱۷ و در سفر به مکزیک هم دچار لرزش شده بود.
 
خانم مرکل به خاطر استقامت بدنی قابل توجه‌اش و شرکت در جلسات طولانی مدت در نشست‌های اتحادیه اروپا مشهور است.
 
خانم مرکل در حال گذراندن چهارمین دوره صدراعظمی است. او از نوامبر ۲۰۰۵ صدراعظم آلمان بوده است و قرار است سال ۲۰۲۱ کنار برود.

در صورتی که خانم مرکل قادر به انجام وظایف خود نباشد، اولاف شولتس، معاون صدراعظم و وزیر فعلی دارایی وظایف او را به عهده می‌گیرد. آقای شولتس از حزب سوسیال دموکرات آلمان، شریک دولت ائتلافی خانم مرکل است.
 
خانم مرکل اعلام کرده که قصد دارد در سال ۲۰۲۱، زمانی که دوره چهارم صدراعظمی‌اش به پایان می‌رسد، سیاست را کنار بگذارد.
 
او از سال ۲۰۰۵ پست‌های مهمی را در اختیار دارد، استرس قابل ملاحظه و برنامه فشرده‌ای را در این مدت تحمل کرده است.
 
خانم مرکل سال گذشته به هفته نامه دی تسایت گفت: "می‌توانم برای ۵ یا ۶ روز کم خوابی را تحمل کنم. اما بعد به یک روزاحتیاج دارم که ۱۰ یا ۱۲ ساعت بخوابم."
 
محدودیت در افشای سلامت سیاستمداران به نگرانی عمومی آلمانی‌ها برای حفظ حریم شخصی مرتبط است. آلمانی‌ها به دلیل نظارت‌های مداخله جویانه حکومت نازی‌ها و کمونیست‌ها در قرن بیستم، دچا شوک هستند.
+11
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  ۱۶ سال نقش سیاست "دست آرام" را بازی کرد و آن باعث سد انرژی نهفته شده در بدنش شد که الان هم با این حرکتش که شاید ناشی از سد انرژی شده، قصد خداحافظی از سیاست را دارد و یا بخاطر فشاری که بدنش آورد و جلوی آنرا نمی تواند بگیرد و و و! زحمت زیادی می کشند این سیاستمداران غربی و الگویی برای سید دمپایی به پا
  15
  13
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  اینو قطعا ایزی لایو میپوشونن. بهرحال آه ملت ایران باید یه جایی این پشتیبانان کثیف بی شرف جمهوری شیطانی آخوندی-پاسداری رو بگیره!. این آلمانیها خیلی رو مخن. اساسا اروپاییها رو مخن. فرزندشون جمهوری اسلامی رو انقدر ننر و زیاده خواه بار آوردن که خودشونم دارن اخلاقیات و موزیگریها و کقافتهای فرزندشون رو دیکته برمیدارن. واقعا ملل دنیا رو چی شده که ما میفهمیم جمهوری اسلامی اصل شیطانه اما اونا از این حکومت یا دفاع میکنن یا بی تفاوتن. دوران نادرشاه کبیربود یکی مثل نادر شمشیر دست میگرفت و اول ایران رو شخم میزد بعد خاورمیانه و آسیا رو و اگه عمرش کفاف میداد اروپا رو هم شخم میزد. البته الان ترامپ کبیر بدون شمشیر داره شخم میزنه ایشالا که خدا و دعای ما بدرقه راهشه.
  16
  19
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  سرود ملی آلمان مگر تموم میشد
  6
  13
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مرکل یکی از شریف ترین سیاستمداران تاریخ است ، بزرگ‌ترین خطای او از لحاظ سیاسی و منافع ملی ، گشودن مرز ها برای پناهجویان بود ، اما همین اقدام از لحاظ انسانی قابل ستایش بود ، هلموت کلن و شاگرد محبوبش انجلا مرکل ، المان را قویترین اقتصاد اروپا کردند ،
  2
  2
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. نظرت درباره حمایت همیشگی این پلشت از جمهوری اسلامی چیه؟ به من چه این .... برای آلمانیها چه غلطی کرده. من ازش کینه دارم چون به ملت ایران خیلی ظلم کرده. این لرزشها هم برای اون ظلمهاست. ایشالا مثل ....
  0
  1
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ببین عزیز ، در دنیای تجارت ، و سیاست منافع ملی حرف اول را میزند ، اینکه از لحاظ اخلاقی درست است ، خیر ،بحث دیگری است ، سیاستمداران ایران هم اگه به منافع ملی و اقتصاد کشور اهمیت میدادند ، پرچم امریکا و اسراییل و عربستان ، و دهها کشور دیگر را آتش نمیزدند ، در خاتمه المان و ژاپن بعد از شکست از امریکا بزرگ‌ترین معاملات اقتصادی را با امریکا داشتند ، چرا که منافع ملی را در تجارت میدیدند ، و نه در جنگ مجدد با دشمن سابق . حالا توقع داری غربی ها از ایران بی در و پیکر و بی صاحب سود نبرند ، واقع بین باش
  0
  0
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. در هر صورت این حاج خانوم از اولش که اومد سر کار تا حالا بر علیه خیزشهای مردمی ایران بود و همیشه دیدم از مدافعان جمهوری اسلامی هست. بهترین آدم دنیا هم باشه وقتی به ملت ایران زده دشمن ما به حساب میاد.
  0
  1
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. فرمایش شما تا حدی درسته ، اما به باور من مرکل نسبت به سایر سیاستمداران غربی از پرنسیب های انسانی نسبتا بیشتر دفاع می‌کند ، نمونه آخر آن قتل خاشقچی در سفارت عربستان بود ، و قویترین واکنش از جانب مرکل بود‌،
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. در خاتمه سوال کوچکی از خودت بکن ، اگه بین تمامی سیاست مداران کنونی یکی را الگو وار برای ایران خلاصه شده از رژیم کنونی و با یک ساختار نوین دمکراتیک انتخاب می‌کرد ، کدام بود ،
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. فقط ترامپ. بقیه برن به درک. از بن سلمان هم خوشم میاد. در اوج گاگول بازی حاکمان عربستان یهو یه نخبه پیدا شد. کاش یکی مثل بن سلمان یا ترامپ برای ایران پیدا میشد. البته ولیعهد هم انسان متمدن و باشرفی هست و با هر نقشی در آینده ایران قرار بگیره حداقل سطوح انسانی ملت ایران رو دوباره ترمیم خواهد کرد.
  0
  4
  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
  نظر شما چیست؟