رئیس بسیج زنان: استفاده از حجاب برای مردان نیز یک مطالبه عمومی است

 تصویر آرشیوی از اعتراض نمادین یک مرد به حجاب اجباری در خیابان انقلاب تهران در حالی که برخورد با مخالفان حجاب اجباری در ایران شدت یافته است، این بار رئیس بسیج زنان ایران گفت که مردان هم ملزم به رعایت حجاب هستند.
 
مینو اصلانی رئیس بسیج زنان در ایران روز سه‌شنبه ۱۸ تیرماه به خبرگزاری مهر گفت که حجاب مختص به زنان نیست و مردان نیز ملزم به رعایت آن هستند، چرا که استفاده از حجاب برای مردان نیز یک «مطالبه عمومی» است.
 
این مقام بسیج عنوان نکرده که منظور از «حجاب برای مردان» چه نوع پوششی است.
 
رئیس بسیج زنان افزود که براساس «مستندات» تأثیر مثبت پوشش در ایجاد آرامش و سلامت روانی افراد جامعه به ویژه مردان به اثبات رسیده است.
 
برخورد با مخالفان حجاب اجباری در ایران طی ماه‌های اخیر شدت یافته است. مقامات پلیس و قوه قضائیه نه تنها از برخورد با موارد به زعم آنها «بدحجابی» یا «بی‌حجابی» در خودروها خبر می دهند، بلکه اخیرا نیز اعلام شده است که پلیس در داخل هواپیما و فرودگاه‌ها هم با آن چه که به گفته آنها بی حجابی است، برخورد می کند.
 
وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز رژیم جمهوری اسلامی با مردم ایران به بهانه‌های مختلف، از جمله برخورد با آزادی انتخاب نوع پوشش، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط عوامل رژیم را محکوم کرده است.
+2
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  بخوبی بیاد دارم که آستین کوتاه برایم حکم زندانی و تیغ کشیدن داشت، ولی باز با آستین کوتاه پیراهنم از روستا به شهر رفتم که فقط با نگاه مرا ترور شخصیتی کردند و دست اهانت به فرزند راستین روستا را نداشتند! پس اگر پدر و مادر همین دختران خیابان انقلاب مرا همراهی میکردند، دخترشان الان فراری، فاحشه و یا به عنوان دختر خ. انقلاب معروف نبودند! حق انتخاب داریم: شخم پهلوانی و یا پستی اسلامی
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۲
  نظر شما چیست؟