گزارش تلویزیون اسرائیلی از دیدار محرمانه نمایندگان سپاه پاسداران و آمریکا

رادیو اسرائیل :یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل اعلام کرد که اخیرا دیدار بسیار محرمانه ای بین نمایندگان حکومت اسلامی ایران و ایالات متحده در خاک عراق صورت گرفته که در آن پیرامون مسائل مورد اختلاف دو کشور رایزنی شده است. از پیامد گفتگوها هنوز خبری در دست نیست. همچنین، این گزارش هنوز از منابع دیگر تائید نشده، ولی شبکه تلویزیونی “اسرائیل ۲۴” که این گزارش را انتشار داد، معمولا از منابع خبری خوبی برخوردار است.
 
در گزارش آمده است که از جانب ایران در این دیدار دو تن از افسران سپاه پاسداران، و همچنین فردی به نام ایرج مسجدی شرکت کردند که فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران به عراق معرفی شده است. ابتکار انجام این دیدار را حسن خمینی نوه روح الله خمینی به دست داشت.
 
محل این دیدار هتلی در شهر اِربیل در منطقه خودمختار کرد در شمال عراق بود. از محتویات مذاکرات و پیامد آن هنوز خبری در دست نیست.
 
در ادامه گزارش آمده است که در هفته های اخیر اختلاف نظر عمیقی در صفوف فرماندهی سپاه پاسداران رخ داده که انتصاب چندین چهره جدید را در پست های ارشد فرماندهی سپاه و نیروهای بسیج به دنبال آورده است.
 
در ادامه گزارش شبکه خبری اسرائیلی آمده است که دیدار دیگری نیز بین نمایندگان حکومت ایران و گروه های سیاسی کرد برگزار شده که درباره جزئیات و پیامدهای آن نیز خبری در دست نیست. در یک گزارش دیگر ادعا شده است که در دو سال اخیر، نمایندگان جمهوری اسلامی و گروه های چریکی کرد، چندبار به طور محرمانه با هم دیدار داشته اند.
+50
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  40 سال هست که این ها مستقیما یا با واسطه با امریکا در حال گفتگو هستند و این چیز جدیدی نیست
  8
  107
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  بعید نیست ٫این اخبار درست باشداز این جونورا هر چی بگی برمیاد در جنگ ایرانوعراق از اسراییلیها سلاح خریدن که الآن برایشان شاخووشونه میکشند دیر یا زود باید این اتفاق می افتاد از چند جهت هم برایه مردم بیچاره وهم برای این حکومت شانسی آمده در خانهاشان ٫ الان باید در این نشست نهایته استفاده را ببرن تا دیر نشده وهمیشه یادشان باشد که چه بر سر عرا ق و لیبی افتاد.
  9
  56
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  اخوند ح... در مدت این چهل سال حتی یک بار هم مسائل مملکتی را بصورت علنی و همراه با ملت انجام نداده همه چی را در خفا و پنهانی و نیرنگ انجام داده
  5
  77
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  ای بابا، این کارها برای حکومت آخوندی عادیست دستمال بدست و فقط خاویار نشان بده چنان مالشی میدن برای بقای خودشان که بیا و ببین
  7
  67
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  نظر شما چیست؟