افشای رشوه ۱۰ میلیارد تومانی متهم بانک سرمایه به رئیس دفتر ریاست پیشین مجلس ایران

 یاسر ضیایی،‌ قائم مقام پیشین بانک سرمایه پرداخت رشوه را پذیرفته استدر هجدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی مدیران بانک سرمایه، یکی از متهمان گفت که ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رشوه به رئیس‌دفتر یکی از روسای ادوار مجلس ایران پرداخت کرده است.
 
به گفته مقام‌های قضایی، یاسر ضیائی، قائم مقام وقت بانک سرمایه که به عنوان متهم در دادگاه حضور دارد، پذیرفته است که این مبلغ را به آقای درویش نوری پرداخت کرده است.
 
یاسر ضیایی در هجدهمین جلسه دادگاه گفته است این پول‌ها به «امثال هدایتی» پرداخت شده و چک در وجه درویش نوری بوده است.
 
حسین هدایتی، از سرمایه‌گذاران فوتبال در ایران و از بزرگ‌ترین متهمان «اخلال اقتصادی»، پیش از این محاکمه و به ۲۰ سال حبس و بازگرداندن نیم تریلیارد تومان به بانک سرمایه محکوم شده است.
 
در این جلسه، رسول قهرمانی، نماینده دادستان خواستار برگردانده شدن سریع‌تر این پول شده است.
 
در این جلسه دادگاه همچنین به طور رسمی اعلام نشده که رئیس‌دفتر کدام رئیس‌مجلس ایران این رشوه را دریافت کرده ولی سوابق خبری نشان می‌دهد که درویش نوری با علی‌اکبر ناطق‌نوری، رئیس مجلس پنجم، در ارتباط بوده است.
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  فساد در کشور شیعه اسلامی که قرار بود برای دنیا الگو باشد توطئه خارجی هاست و گرنه این چیزها در ایران وجود نداره هاهاها ، ساندیس خور این مواقع در سوراخ موش مخفی می شوند .
  0
  36
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این جریان رشوه و مداخل قدمت 3000 ساله در ایران داشته و قبل از اسلام هم اینچنین بوده و بودجه ی مملکت و مخارج کارگزاران حکومت از همین راه تامین میشده و ترک عادت موجب مرض هست
  14
  23
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  در دین مبین اسلام دزدی و چپاول و تجاوز یعنی نقل و نبات
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آخر نتونستی ایران ستیزیت را پنهان نگه داری، ....را ریختی! پروردگار ....
  16
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  همیشه موضوع روز است. از خواص ریش مقدس آقا آدر این است. که در گرما تابستان می‌‌شود.به عنوان پنکه از آن استفاده کرد. آنقدر به سرعت این ریش مقدس می‌‌چرخد. که تمامی‌ جماران خنک می‌‌شود. مقصر هم شاه عباس می‌‌بود. می‌‌گویند شاه عباس شبها با لباس مبدل در اصفهان می‌‌چرخید. تا از وضع ملت خبردار شود.شبی ۳ دزد را غافلگیر کرد. گفت چه می‌‌کنید در این شب؟ اولی‌ گفت. من بو می‌‌کشم. بوی طلا در هر خانه درک می‌‌کنم. دومی‌ گفت. من از هر دیوار راست بالا می‌‌روم. سومی‌ گفت. من کافی‌ است. کسی‌ را یک بار بینم.اگر ۱۰ سال بعد او را دوباره بینم.خواهم شناخت. از شاه عباس پرسیدند.شما چه هنری دارید؟ شاه عباس گفت. من کافی‌ است. تکانی به ریش دهم. هرکسی که خواهم.از زندان آزاد خواهد شد. از قضا در شب هر ۳ دزد دستگیر و برای مجازات به در بار شاه عباس. دزد سومی‌ .که همه را می‌‌شناخت. شاه عباس را شناخت.گفت. ما هرکسی شغل خود انجام داد. شما هم شغل خود و تکان دهید. ریش محترم را. حالا حکایت آقا ما. انقدر دزد به دورش.که تکان دادن ریش کافی‌ نیست.مثل پنکه می‌‌چرخد. در زمستان هم. یک منقل زیر ریش. می‌‌شود. شوفاژ
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. عزیز جان . من عاشق ایرانم ولی واقعیت را هم دوست دارم. نحوه ی اخذ مالیات در حکومت های قبل از اسلام به اخذ رشوه و باج کمک میکرد. شاه هر ایالت را به حاکمی واگذار میکرد. حاکم می بایست مبلغ معینی مالیات جمع اوری کند. کارگزاران این حکام حقوق نمی گرفتند بلکه با جمع اوری مالیات قسمتی را برای خودشان بر میداشتند و این مبلغ مالیات گاهی 6 دست می گشت تا قسمتی به حکومت مرکزی واصل شود. البته اسلام هم باعث تشدید فساد شد ولی خودمان را گول نزدیم که ساسانیان هم کاستی های فراوان داشتند
  1
  16
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  نظر شما چیست؟