خواهر بن‌سلمان به خاطر بدرفتاری با یک لوله‌کش در پاریس محاکمه شد

دویچه وله :یک شاهزاده عربستان سعودی به اتهام رفتار خشن و توهین‌آمیز نسبت به یک کارگر لوله‌کش در آپارتمان‌اش در پاریس محکوم به شش ماه حبس قابل بازخرید و پرداخت ۵ هزار یورو شد. محمد بن‌سلمان، برادر او حاضر به دخالت در ماجرا نشده است.
 
حصه بنت سلمان بن عبدالعزیز، شاهزاده عربستان سعودی و خواهر محمد بن‌سلمان به اتهام رفتار خشن و توهین‌آمیز نسبت به یک کارگر لوله‌کش در آپارتمان‌اش در پاریس محکوم به شش ماه حبس قابل بازخرید شده است. محمد بن‌سلمان، برادر او نسبت به این حکم واکنشی نشان نداده است.
 
دادستان دادگاهی در فرانسه خواستار اجرای حکم شش ماه زندان قابل بازخرید برای حصه بنت سلمان، از شاهزدگان دربار عربستان شده است. او هم‌چنین محکوم به پرداخت پنج هزار یورو شده است. 
 
دادستان هم‌چنین برای محافظ شاهزاده سعودی نیز مجازات هشت ماه زندان و  پنج هزار یورو درخواست کرده است. مجازات صادر شده برای شاهزاده ۴۲ ساله سعودی که حکم جلب او نیز او صادر شده است قرار است روز ۱۲ سپتامبر به اجرا درآید.
 
اشرف عید، لوله‌کشی که سال ۲۰۱۶ میلادی برای تعمیرات به محل اقامت ساحا بن‌سلمان در پاریس رفته بود در دادگاه گفته است که محافظ به فرمان شاهزاده سعودی او را کتک زده و به او به توهین کرده است.
 
علت این رفتار خشونت‌آمیز این بوده که این کارگر که برای تعمیر یک دستشویی در حمام این آپارتمان به آنجا رفته بود، از دستشویی حمام عکس گرفته بود. شاهزاده که همان زمان وارد حمام شده بود، مدعی شده که این کارگر عکس او را در آیینه دستشویی گرفته تا آنرا به رسانه‌ها بفروشد. در پی این اتهام او از محافظش خواست که کارگر را کتک بزند. بنا بر گفته کارگر او به محافظش گفته بوده است: «این سگ باید کشته شود. او لایق زنده ماندن نیست».
 
هم‌چنین او را مجبور کرده‌اند با دستان بسته زانو بزند و پاهای شاهزاده را ببوسد. کارگر یاد شده پس از ساعت‌ها از چنگ شاهزاده سعودی و محافظش رها می‌شود و اقدام به شکایت علیه او می‌کند.
 
محافظ شاهزاده اما داستان دیگری از ماجرا تعریف کرده است. او گفته است که به دنبال سر و صدای شاهزاده به حمام رفته و دیده است که او با کارگر بر سر تلفن همراهش درگیر شده است. او گفته است که نمی‌دانسته که کارگر لوله‌کش قصد انجام چه کاری داشته و تنها تلاش کرده است که او را تحت کنترل درآورد.
 
دادگاه شاهزاده سعودی را به اتهام اقدام به خشونت فیزیکی و زندانی کردن کارگر به حبس و جریمه نقدی محکوم کرد. عید اشرف هم‌چنین به شاهزاده اتهام دزدی زده زیرا او تلاش کرده است تلفن همراهش را بگیرد و خراب کند.
 
دادستان فرانسه از  این که تلفن همراه کارگر خراب شده ابراز تاسف کرده و گفته است که «حالا دیگر هرگز نمی‌شود دانست چه عکسی با این دستگاه گرفته شده است». او هم‌چنین گفته است عصبانیت شاهزاده برایش قابل درک است زیرا «این کار ممکن بود از سوی دشمنان عربستان مثلا از اعضای داعش و برای ضربه زدن به او انجام شده باشد».
 
با این حال این اولین بار نیست که سر و کار یکی از اعضای خانواده سعودی در فرانسه به دادگاه می‌افتد. در سال ۲۰۱۳ نیز همسر سابق شاهزاده نجف بن‌عبدالعزیز آل سعود ماه‌ها با ۶۰ نفر از خدمه‌اش در یکی از هتل‌های گران قیمت پاریس اقامت کرده بود بدون آنکه پول هتل را پرداخت کند. او شش میلیون یورو به هتل بدهکار بود. دادگاه حکم مصادره اموال او در فرانسه را داد.
+80
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  فرهنگ اسلامی اعراب و ایران فاقد سرمشق های اجتماعی و فرهنگی! در یک فرهنگ بسته، هیچگاه توقعی نباید داشته باشیم که مردم عادی رشد فرهنگی داشته باشند و اما در مورد این زنک که از بچگی در ناز و نعمت بزرگ شده و برای او مرزهای اخلاقی اسلامی کشیده شده، از روی کمبود و عقده انگار خدای کره زمین!
  18
  47
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  والا اینجوری باشه نص90 درصد خانومای ایرانی به خاطر خشونت در رانندگی (بخصوص بوغهای بی جا و طولانی و رو مخی) باید دادگاهی بشن. یعنی فکر کن داری توی اتوبان میری یهو میبینی یکی بوقو بسته پشتت. میری کنار رد بشه و نمیشه. میدونید چرا چون میگه برو کنار ویوو و دید من خراب نشه. بگذریم از اینکه مردای ایران نامردی زیاد دارن و خیلیهاشون به زنها ظلم میکنن و زورگویی میکنن. اما واقعا زنهامونم در خوزه خودشون زورگو هستن. ولی به هرحال من همیشه تا جایی که بتونم از زنها دفاع میکنم. چون طبیعت اینو میخواد.
  12
  17
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  کلا دین مبین اسلام و اعیادیش وحشی تشریف دارند احتمالا ادرار شتر زیاد نوشیده
  5
  45
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  شبیه این دراکولاهای ماده ی عرعر در اروپا هم هستند حال با این قیافه ی ترسناک کجا برای کار میروند خدائی که نیست می داند البته خیلی زرنگ تشریف دارند هر سال یک بچه برای دریافت پول بیشتر ازمالیات کسانیکه مفتخور نیستند و زحمت می کشند
  6
  33
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  لوله‌کشه که این عرعرا رو تو حموم دیده، پیش خودش فکر کرده اینا هم که لوله‌کشند، لوله‌ها رو باز کردن، دارن با خودشون میبرن.
  11
  16
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان. parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا. البته این خبر قدیمی است. گذشته از اینکه این خانم کار زشت و غیر اخلاقی مرتکب شده ولی به خاطر کار اشتباه یک نفر نباید کل افراد اون گروه را مورد شماتت قرار داد.
  15
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ظاهرا لوله کش میخواسته نه فقط حمام را لولهکشی کنه، جالبه اگر این شکایت یا ادعا توسط یک دختر اروپایی حتی یک خودفروش میشدس، فپرا سیلی از تبلیغات علیه خارجیها که ای داد و بیداد بریدند و دزدیدند و کشتند....
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  به طور کلی خبر خیلی خوبیه بود .اینکه در یک سیستم حقوقی یک پرولتاریای زحمت کش بر یک ابرپولدار پیروز شه . چون معمولا سیستم قضایی هم در خدمت سرمایه داریه. امیدوارم همه جای دنیا و ایران هم همینطور شه.
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یه مشت آشغال تازه به دوران رسیده. تا چند سال پیش زنده به گور میشدند. کثیفترین و پست ترین موجود روی زمین .... هستند
  5
  12
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. تو فعلا از جمهوری اسلامی که کل مردم ایران رو زنده به گور کردن و دنبال زنده به گور کردن کل دنیا هستن طرفداری میکنی. خلاصه خیلی به خودت و حکومتت افتخار نکن. چون رفتی مال آمریکاییها رو میخوری باهاشون دشمنی میکنی. احتمالا مال عربها رو هم بخوری بازهم دشمنی میکنی. همین عربها با هر فرهنگی الان از ما اصولی تر زندگی میکنن. انقدر .... که به زن عربستانی میگی تا دیروز زنده به گور میشدی. حالم از ....
  6
  4
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آی کیو کجای کامنت من از جمهوری اسحالی طرفداری میکنه ؟؟؟ تا مخهایی مثل تو در ایران زندگی میکنند جمهوری اسحالی دفاع لازم نداره. آخوند و عرب سوارتون هستند آمریکا هم استفادش را میبره. پس تا خوب متوجه منظور کسی نشدی دهنتو باز نکن
  1
  3
  جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  تو رسما به اعراب (پرجمعیتترین ملت نزدیک به ایران) و بخصوص زنهای عرب (با بحث زنده به گور شدن) توهین کردی. میخوای تشویقت کنم و برات هورا بکشم.
  1
  1
  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵
  نظر شما چیست؟