بمباران توپخانه‌ای برخی مناطق اقلیم کردستان عراق توسط سپاه پاسداران

 حملات توپخانه‌ای سپاه به کردستان عراق سابقه‌دار است. رادیو فردا :منابع خبری کردستان عراق روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه از بمباران توپخانه‌ای برخی مناطق اقلیم کردستان عراق توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر دادند.
 
وب‌سایت کردی «روداو» به نقل از احسان چلبی، شهردار شهر سیداکان در کردستان عراق، گزارش داد که در جریان این حملات، یک دختر ۱۸ ساله کشته شده و دو نفر از برادران او که ۱۴ و ۲۳ ساله بوده‌‌اند، مجروح شده‌اند.
 
شهر سیداکان در ۹۰ کیلومتری اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، قرار دارد.
 
به گفته این مقام محلی، این حملات توپخانه‌ای موجب آتش‌‌سوزی در برخی از مناطق اطراف این شهر شده است.
 
در همین حال، وب‌سایت «روداو» به نقل از یک مقام کنسولگری ایران در اربیل نوشته که این کنسولگری هیچ اطلاعاتی درباره این واقعه ندارد.
 
به نظر می‌رسد این حمله در واکنش به تشدید درگیری‌های اخیر در مناطق غربی ایران صورت گرفته باشد.
 
در جریان درگیری در حاشیه شهر پیرانشهر که روز سه‌شنبه اتفاق افتاد، سه نفر از اعضای سپاه پاسداران کشته و یک نفر مجروح شدند.
 
روز چهارشنبه هم خبرگزاری فارس گزارش داد که یک پاسدار بازنشسته سپاه در یک درگیری در کوهستان‌های بیوله شهرستان جوانرود کشته شده است.
 
این چهارمین درگیری‌ است که ظرف یک‌ماه گذشته رخ می‌دهد. قرارگاه «حمزه» وابسته به نیروی زمینی سپاه پاسداران روز ۱۱ تیرماه اعلام کرد که در جریان تعقیب و درگیری با یک «تیم تروریستی»، دو نفر از نیروهای بومی این قرارگاه و دو نفر از گروه تحت تعقیب، کشته شده‌اند.
 
هشتم تیرماه نیز منابع خبری وابسته به حزب دمکرات کردستان خبر دادند که «نیروهای پیشمرگه» این حزب با نیروهای سپاه درگیر و در این درگیری «چندین تن» از نیروهای سپاه کشته‌ شدند.
 
همان روز منابع کرد خبر دادند که سپاه در واکنش به این درگیری،‌ ارتفاعات «آلدنه» و «برده سوران» در اقلیم کردستان عراق را با توپخانه مورد حمله قرار داده است.
+35
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  شر پژاک و کومله و حزب دمکرات کثیف جنایتکار امیدوارم هرچه زودتر کنده بشه. خائنین ازرائیلی و‌جیره خوار عرعرستان، تروریست‌های کثیف که شاه هم دشمنشون بود
  40
  20
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  ناو انگلیس در تنگه هرمز امده ان وقت رفتن کودکان کردستان را بمب باران مکنند کفتار شرف دارد بر شما
  8
  30
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان::]. همون کودکان ۳۰, ۴۰, ۵۰ ساله رو میگی که اسلحه به دست گرفتن و می‌خوان منطقه کردنشین ایرانو جدا کنن؟ هرچی بمب هست حقش هست اگر خیانت به ایران و سرزمین ایران بکنه
  7
  6
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  بخواب بابا حال نداری . ...
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  نظر شما چیست؟