بازداشت دو نظامی ایرانی در منطقه مرزی افغانستان

مقام‌های دولتی ولایت فراه در جنوب غرب از بازداشت دو نظامی ایرانی در منطقه مرزی این ولایت خبر داده‌اند.بی بی سی :مقام‌های دولتی ولایت فراه در جنوب غرب افغانستان از بازداشت دو نظامی ایران در منطقه مرزی این ولایت خبر داده‌اند.
 
فاروق بارکزی، سخنگوی والی فراه، امروز چهارشنبه ۱۹ تیر به بی‌بی‌سی گفت که این نظامیان ایرانی، با یک خودرو و یک قبضه مسلسل سنگین دوشکا، دو روز قبل پس از ورود به خاک افغانستان در منطقه مرزی ولایت فراه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
 
تاکنون هدف از ورود این دو نظامی ایرانی به خاک افغانستان مشخص نیست.
 
آقای بارکزی افزود؛ این افراد در بازداشت نیروهای امنیتی قرار دارند و تحقیقات در این مورد جریان دارد.
 
فراه از ولایت‌های ناامن در غرب افغانستان است و طالبان در ولسوالی‌های آن حضور گسترده دارند.
 
این ولایت در همسایگی با ولایت‌های هرات، نیمروز، غور و هلمند قرار دارد و با ایران همرز است.
 
مقام‌های افغانستان و فرماندهان نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان بارها ایران را متهم کرده‌اند که از طالبان حمایت کرده و برای این گروه تجهیزات نظامی و آموزش فراهم می‌کند.
 
عارف شاه جهان، والی پیشین فراه در ماه ژانویه سال گذشته در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت که ایران و روسیه از طالبان در این ولایت حمایت می‌کنند، تجهیزات نظامی روسی در اختیار آنها می‌گذارند و جنگجویان این گروه را در داخل خاک ایران در مرز با فراه آموزش‌های نظامی می‌دهند.
فراه از ولایت‌های ناامن در غرب افغانستان است و طالبان در ولسوالی‌های آن حضور گسترده دارند.حدود دو سال قبل نیز مقام‌های ارتش افغانستان از دستیابی به "مستندات" حمایت نظامی و تسلیحاتی ایران از گروه طالبان در غرب افغانستان خبر داده بودند.
 
ژنرال شریف یفتلی در گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی گفته بود که اسنادی به دست دارد که نشان می‌دهد ایران سلاح و تجهیزات نظامی در اختیار گروه طالبان در غرب افغانستان قرار می‌دهد.
+10
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  کار اشتباهی نکردند ،طبق قراتر بمب و سلاح برای کشتار به برادران طالب رسوندند و درحین برگشت راه را اشتباه رفتند
  4
  11
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  اینا هم احتمالا داشتند میرفتند سوریه مثل کشتی نفتی خخخخ
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
  نظر شما چیست؟