ظریف: توقیف نفتکش در جبل الطارق ارتباطی با مبادله نازنین زاغری ندارد

انتخاب: وزیر امور خارجه با بیان اینکه اعضای شورای حکام نمی‌توانند درباره برجام تصمیم بگیرند و فقط می‌توانند اظهار نظر کنند، گفت: مکانیزم ماشه قابل اجرا نیست.
 
به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مکانیزم ماشه قابل اجرا نیست.
 
وی افزود: اعضای شورای حکام نمی‌توانند درباره برجام تصمیم بگیرند و آژانس در این باره می‌تواند اظهار نظر کند.
 
ظریف با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق و گمانه زنی‌ها در خصوص آن، گفت: موضوع توقیف نفتکش ایرانی ربطی به مبادله با نازنین زاغری ندارد و تاکنون هیچ پیشنهادی با این مضمون از سمت بریتانیا نداشته‌ایم.
 
وی تاکید کرد: اقدام لندن در توقیف نفتکش ایرانی از نظر ما راهزنی دریایی است و اصلا جایگاهی ندارد که با این اقدام معامله‌ای انجام شود.
 
وزیر امور خارجه با اشاره به حضور مشاور امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در ایران، ادامه داد: هنوز من با ایشان دیدار نکرده‌ام و تازه وارد شده اند؛ بعد از ظهر من ایشان را می بینم موضع ما کاملا مشخص است، جمهوری اسلامی بر اساس برجام عمل کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: مشکل اروپایی‌ها خودشان هستند که آمادگی ندارند برای امنیت خودشان هزینه کنند و مشکل اصلی‌شان آمریکاست که از برجام خارج شده و باید بیایند این مشکل را حل کند. جمهوری اسلامی موضع صریح دارد؛ هیچگاه تحت فشار، مذاکره امکان پذیر نیست. باید فشارها و جنگ و تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران متوقف کنند و برای اجرای برجام می شود صحبت کرد.
+7
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  راهزنی؟ مردک در روز روشن میگیرید و میبرید و شکنجه و زندانی و اعدام می کنید اسمش چیست؟؟ شما جلادان بی شرف و دین تان را از ایران بیرون خواهیم کرد تا مردم با علم و دانش و پیشرفت زندگی کنند ننگ برشما
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ظریف: توقیف نفتکش در جبل الطارق ارتباطی با مبادله نازنین زاغری ندارد....یعنی نپرسید چرا این خانم یهو سر از بلاد فخیمه بجای زندان در اورد!واقعا پست جماعتید.مست تر از مسلک سقط پرستتیتون که دروغ وریا و دزدی را از اصول بنیادیش میدونید.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  نظر شما چیست؟