بازداشت یک ایرانی معترض به دلیل بالا رفتن از پل معروف سیدنی

ایران اینترنشنال :یک روزنامه استرالیایی از مجرم شناخته شدن نقی‌ پیرزاده، معترض ایرانی که برای اعتراض به رژیم ایران، از پل بندرگاه شهر سیدنی، بالا رفته بود، خبر داد.
 
روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد ( Sydney Morning Herald) گزارش داده که نقی‌ پیرزاده، در اعتراض به «رژیم سرکوبگر ایران» پس از بالا رفتن از پل مشهور سیدنی، پرچم‌های آمریکا، اسرائیل، استرالیا و شیر و خورشید ایران را نصب کرده بود.
 
دادگاه این جوان ۳۳ ساله ایرانی، روز دوشنبه ۱۷ آذر، به اتهام بالا رفتن از پل و ایجاد ترافیک برگزار شد.
 
او یک روز قبل از آن، یکشنبه ۱۶ آذر بازداشت شده بود و تا برگزاری دادگاه در زندان بود، اما دادگاه رای به آزادی او داد.
 
در جریان دادگاه، او گفت که از مخالفان حکومت ایران بوده و مجبور به ترک این کشور شده است.
 
مایکل مانتیج، وکیل این معترض ایرانی، گفت که موکل او پرچم‌های آمریکا، اسرائیل، استرالیا و شیر و خورشید ایران را بالای پل نصب کرد، تا همبستگی خود را با این کشورها علیه ایران نشان دهد.
 
نقی پیرزاده ساعت شش و پانزده دقیقه صبح روز یکشنبه قبل از اینکه از یکی از کمان‌های پل بالا برود، با متوقف کردن خودروی خود در خیابان، ایجاد ترافیک کرده بود.
 
او وقتی به بالای پل رسید پرچم‌های خود و همچنین دو بنری را که در حمایت از «ری‌استارت» بود، نصب کرد. 
 
ری‌استارت، نام جریانی است که مخالف جمهوری اسلامی ایران بوده و با هدف سرنگونی این حکومت فعالیت می‌کند. 
 
این معترض ایرانی همچنین بالای پل از خود ویدئویی ضبط کرد که در توئیتر محمد حسینی، رهبر گروه ری‌استارت منتشر شده است.  او که جلیقه زرد به تن کرده بود، در این ویدئو، دونالد ترامپ، مایک پمپئو و همه مردم آمریکا را خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید: «رییس جمهور ترامپ من یک پیام از طرف مردم ایران برای شما دارم. ما اکنون در ایران هیچ رییس جمهوری نداریم و رییس جمهور ما ترامپ است. شما اکنون رییس جمهور ما هستید، تا زمانی که ما رییس جمهور جدید داشته باشیم و از حکومت تروریست رهایی یابیم. »
 
نقی پیرزاده با همین جلیقه زرد در دادگاه حاضر شد، اما وکیل او گفت که وقتی او را دیده گریان بود. این وکیل با تأکید بر این که زندان در شب گذشته تأثیر عمیقی بر او داشت، گفت:  «او اکنون فهمیده که آزادی بیان سیاسی در استرالیا همراه با به عهده گرفتن برخی مسئولیت‌هاست.» 
 
این دومین بار است که نقی پیرزاده پس از بالا رفتن از پل معروف سیدنی بازداشت می‌شود. او در دسامبر ۲۰۱۷ نیز دست به اقدامی مشابه زده بود.
 
قاضی دادگاه روز دوشنبه نقی پیرزاده را به گذراندن یک دوره فشرده آموزشی نه ماهه و همچنین ممنوعیت نزدیکی به پل در شعاع پنج کیلومتری محکوم کرده است.
 
او همچنین برای اقدام پیشین خود در سال ۲۰۱۷، به پرداخت ۱۲۰۰ دلار جریمه محکوم شد.  
 
وکیل نقی پیرزاده بیرون از دادگاه اضافه کرد که موکلش از مردم استرالیا و همچنین پلیس این کشور برای اخلالی که ایجاد کرده بود، عذرخواهی می‌کند.
 
این وکیل گفت: «با وجود این که او همچنان به هدفش پایبند است، اما در آینده راه‌های را پیدا خواهد کرد که به شیوه‌ای سازگار با ارزش‌ها و قوانین استرالیا، نظرش را بیان کند.»
+43
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  درود بر این "مرد".
  27
  55
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۸
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  مشخصه که بیرقها رو از قبل اونجا نصب کردند. به اینم مواد روانگردان و یه مبلغ ناچیزی دادن که از پل برو بالا و این اراجیف دیکته شده رو بگو. دنیای سیاست همینه، از افراد ضعیفی مثل این برای مقاصد سیاسیشون سوءاستفاده می‌کنند.
  78
  29
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۲
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::] پدر تجربه بسوزه !! داستان و سرگذشت خودت رو تعریف میکنی که هر روز خرج موادت و مبلغ ناچیزی جلوت میاندازن که بیای اینجا و این اراجیف رو دیکته کنی .
  9
  49
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. کسی از شما نظر خواست ، اصلا تو چرا تو ایتالیا هستی ، بیا همینجا داخل قم با برادرای بسیجی حالی به حولی . نکنه رفتی اونجا مردم رو ارشاد کنی !!! یا نکنه فکر میکنی تو ایتالیا میتونید لذت بخش تر ارشاد کنن !!! تکلیف رو روشن کن بلاخرهع !!!
  9
  40
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  اینهم اپوزیسیون ما. پایه های نظام لرزید اصلا با این پرچم ها. چرا اینکارو کردی آخه؟ الان نظام ساقط بشه کی مسئوله؟
  25
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. فاطی تو انگار ۳۰ روز در ماه داری!. استدلالهات بی در وپیکره!. به مسیول او مرکز تبلیغات حوزه یا بسیجی که اونجا نشستی بگو جیره تو بیشتر کنه چون با درد وعذاب وخون تو شورتت کار میکنی!
  3
  20
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::Revolver_Ocelot - رشت، ایران::]. اول کمی نمک بخور که فشارت بیافته، عصبانیت خوب نیست. اینجا هم فارسی گپ زنهایی هستند که بخاطر مشکلاتی خاص ( در حیطه وظایف زناشویی) زندگی‌شان در حین فروپاشی و احتیاج به مشاوره دارند. سعی می‌کنم که با تجویز داروهای گیاهی تا حدی زوجین رو یاری دهم. ولی چون این مشکل اکثرا از جانب خانومها بخاطر پا تو سن گذاشتن هست، ازدواج دوم یا سوم رو پیشنهاد میکنم. بخاطر موفقیتی که در امور مشاوره‌ای داشته‌ام، خود دوستان هر سال دعوت و هزینه‌های سفرم رو تقبل می‌کنند.
  19
  2
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  پشتیبانی از ترامپ و امریکا اشتباه بزرگیه. امریکا آباد نمیکنه و فقط هدفش ویران کردنه و در جنگهای اخیرش به وضوح آشکار بود و با کلی کشته و مجروح عقب نشینی کرد. انتظاری از اجنبی نداشته باشید.**دست در دست دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد**
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. من دنبال آن مواد فروشم که به فاطی مواد صنعتی میفروشه، آهی مواد فروش این بابا قاطی کرد مواد خوب بهش بده
  4
  17
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا. کافر همه را به کیش خود پندارد .نیازی به گفتن تو نیست که هیزمش تره !!!. با علم باینکه کار غیر قانونی انجام داده و مزاحم افرادی نیز شده ولی سعی کرده که حرفش را با تمام قدرت به گوش دنیا برساند که حساب ملت با شعور ایران با حساب دولت ایران و افرادی چون ( یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا)متفاوت میباشد . وای بحال کسانی که تو مشاورشان باشی .کوررا ببین که دست به عصای کور دگر بود .
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  نظر شما چیست؟