درخواست مایک پمپئو از کشورهای متحد آمریکا: حزب الله لبنان را به طور کامل در فهرست تروریستی قرار دهید

درخواست آقای پمپئو ساعاتی بعد از تحریم سه فعال مرتبط با گروه حزب الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، صورت گرفت.
صدای آمریکا :بعد از اینکه وزارت خزانه داری ایالات متحده سه فعال مرتبط با حزب الله لبنان را در فهرست تحریم های خود قرار داد، وزیر خارجه آمریکا نیز از متحدان ایالات متحده خواست که حزب الله را به طور کامل به عنوان سازمان تروریستی در نظر بگیرند.
 
مایک پمپئو روز سه شنبه ۱۸ تیرماه در توئیتر نوشت: امروز در ادامه تلاش آمریکا برای مقابله با تاثیرات فساد حزب الله لبنان، مقام های ارشد حزب الله تحریم شدند. ما از همپیمانان خود می خواهیم که حزب الله را به طور کامل به عنوان سازمان تروریستی در نظر بگیرند. ظهر سه شنبه ۱۸ تیرماه، وزارت خزانه داری آمریکا نام سه لبنانی به نام های محمد حسن رعد، وفیق صفا، و امین شری را به فهرست تحریم های علیه تروریسم افزود. آنها به ارتباط با گروه حزب الله لبنان متهم هستند و امین شری و محمد رعد دو عضو پارلمان لبنان هستند.
 
طبق این بیانیه، امین شری، موسسات مالی را برای کمک به حزب الله تحت فشار گذاشته است و به طور علنی، کنار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران ظاهر می شود.
امین شری (راست) با قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس. وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود گفته است دفتر امور دارایی های خارجی این وزارتخانه، اوفک، این افراد «مهم» سیاسی و امنیتی حزب الله لبنان را به خاطر موقعیت هایی که برای تسهیل اقدامات مخرب حزب الله و فرمایشات ایران دارند، در راستای دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ که تروریست ها را هدف قرار می دهد، تحریم می کند.
 
بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا می گوید حزب الله از نیروهای خود در پارلمان لبنان برای دستکاری نهادها به منظور حمایت از اقدامات تروریستی خود استفاده می کند.
+25
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟