عصبانیت ترامپ از ایمیل های لو رفته سفیر بریتانیا در آمریکا: دیگر با او کار نخواهیم کرد

عصبانیت ترامپ از ایمیل‌های لو رفته سفیر بریتانیا در آمریکا: 'دیگر با او کار نخواهیم کرد.' بی بی سی :دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تشدید حمله به سفیر بریتانیا در واشنگتن گفته است که "دیگر با او کار نخواهیم کرد."
 
او در یک رشته توییت در روز دوشنبه گفت که سر کیم داروک "در آمریکا فردی مورد علاقه یا خوش چهره نیست."
 
سر کیم در یک رشته ایمیل هایی لو رفته دولت ترامپ را "ناکارآمد" توصیف کرده بود.
 
توییت های آقای ترامپ بعد از آن بود که ترزا می نخست وزیر بریتانیا گفت که هرچند با سر کیم موافق نیست اما به او "اعتماد کامل" دارد.
 
سخنگوی نخست وزیر بریتانیا لو رفتن این ایمیل ها را "کاملا غیرقابل قبول" توصیف کرده و گفته بود که دفتر نخست وزیر با کاخ سفید تماس گرفته است.
 
آقای ترامپ پیشتر در واکنشی به نشت این ایمیل ها گفته بود که "ما طرفدار سفت و سخت این شخص نیستیم و او به خوبی به بریتانیا خدمت نکرده است."
دونالد ترامپ بار دیگر انتقاد از تراز می را تکرار کرد او بار دیگر در ارزیابی تندی از مدیریت برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) توسط خانم می آن را "آشفته" توصیف کرد.
 
او نوشت: "من به شدت از نحوه مدیریت برگزیت توسط نخست وزیر ترزا می انتقاد داشته ام. او و نمایندگانش واقعا چه وضع آشفته ای درست کرده اند. من راه را به او نشان دادم، اما او تصمیم گرفت مسیر دیگری را در پیش بگیرد. من سفیر را نمی شناسم، اما او فردی مورد علاقه..."
 
"... یا خوش چهره در آمریکا نیست. ما دیگر با او کار نخواهیم کرد. خبر خوب برای بریتانیای محشر اینکه نخست وزیر جدیدی خواهند داشت. درحالی که من کاملا از دیدار رسمی ماه پیش از این کشور لذت بردم، اما این ملکه بود که بیش از هر کس تحسین مرا برانگیخت!".
 
یک سخنگوی دولت بریتانیا به بی بی سی گفت: "ما در گفتگو با کاخ سفید به روشنی گفته ایم که چقدر از نشت این پیام ها متاسفیم. انتشار گزینشی بخش هایی از ایمیل های نشت کرده منعکس کننده رابطه تنگاتنگ دو کشور و ارزشی که ما برای آن قائلیم نیست."
 
"ما در عین حال بر اهمیت توانایی سفرا در ارائه ارزیابی ای صادقانه و بی خدشه از اوضاع سیاسی کشورهای محل خدمت خود تاکید کرده ایم."
 
او افزود: "سر کیم داروک همچنان از اعتماد کامل نخست وزیر برخوردار است."
سر کیم داروک ، سفیر بریتانیا در آمریکا سیاست‌های ایالات متحده در خصوص ایران را "ناسازگار و بی‌ربط" می‌داند در ایمیل‌های لو رفته سفیر بریتانیا در واشنگتن، وی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را "بی‌منطق"، متزلزل و ناکارآمد توصیف می‌کرد.
 
در یکی از پیغام‌های ارسال شده در ماه گذشته سر کیم داروک سیاست‌های ایالات متحده در خصوص ایران را "غیرمنسجم و سردرگم" معرفی می‌کند.
 
سر کیم همچنین در خصوص ادعای دونالد ترامپ که به صورت علنی اعلام کرد ۱۰ دقیقه پیش از حمله به نقاطی در ایران که بخاطر کشته شدن ۱۵۰ نفر آن را متوقف کرد نیز می‌گوید که چنین ادعایی "با واقعیت هم‌خوانی ندارد".
 
او همچنین مدعی می‌شود که ترامپ "هرگز به طور کامل" موافق حمله تلافی‌جویانه علیه ایران بدلیل سرنگونی پهپاد آمریکایی نبوده و دلیل آن را نیز شعار دوران انتخاباتی‌ ریاست جمهوری وی که قول داده بود ایالات متحده در هیچ جنگ دیگری درگیر نشود، می‌داند.
 
سر کیم همچنین در یکی از ایمیل‌هایش می‌نویسد که کاخ سفید تحت کنترل دونالد ترامپ "به طور خاصی ناکارآمد" است.
 
وی در عین حال هشدار می‌دهد که نباید رییس جمهور آمریکا را دست کم گرفت.
 
سفیر بریتانیا معتقد است که "نباید انتظار داشت که سیاست‌های آمریکا در خصوص ایران در آینده نزدیک به روندی منطقی بازگردد" زیرا "دولت کنونی آمریکا دچار چند دستگی‌است".
 
وزارت خارجه بریتانیا گفته است که ایمیل‌های لو رفته که روز یکشنبه توسط نشریه "میل آن ساندی" منتشر شد با "شیطنت" منتشر شده اما اصالت ایمیل‌ها را تکذیب نکرد.
 
فایل‌های لو رفته از سال ۲۰۱۷ تا امروز را شامل می‌شود و در آنها سفیر بریتانیا گزارش‌های منتشر شده در خصوص "درگیری‌ها و هرج و مرج" حاکم بر کاخ سفید را "تقریبا درست" دانسته است.
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ایران لقمه ی چربی هست که انگلستان 40 سال ان را چاپیده است و البته برایش مشل هست دنباله رو سیاست ها ترامپ بشود ولی در مراحل کلیدی همیشه انگلستان و امریکا در کنار همدیگر هستند.
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
  نظر شما چیست؟