یک فرمانده سپاه: پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه زیر بُرد موشک های جمهوری اسلامی است

 حسین نجات می‌گوید، هدف دولت آمریکا فشار حداکثری و کشاندن ایران به پای میز مذاکره است. (عکس از آرشیو) رادیو فردا :یک فرمانده سپاه روز سه شنبه ۱۸ تیرماه با اشاره به این که هدف آمریکا جنگ با ایران نیست، گفت، پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در منطقه زیر برد موشک های جمهوری اسلامی است.
 
به گزارش تسنیم، حسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در سخنرانی در دانشگاه تبریز اظهار داشت: «اگر ناوهای آمریکا در محدوده ما دست از پا خطا کنند، موشک ما می‌تواند همان ناو هواپیمابر را بزند.»،
 
این فرمانده سپاه در ادامه ادعا کرده است که آمریکا «اصلاً توان جنگ» ندارد و به همین دلیل باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق و دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا «جنگ» با ایران را در «دستور کار» ندارند، «بلکه فشار حداکثری و کشاندن به پای میز مذاکره را در برنامه دارند.»
 
وی افزود: «اگر یک کشور همسایه عربی غفلت کند و از داخل خاک آنها کسی به ما تعرض کند، موشک‌های ما همه پایگاه‌های آنها را هدف قرار خواهد داد.»
 
در حالی اظهارات این مقام سپاه مطرح شده است که طی هفته های اخیر تنش بین ایران و آمریکا تشدید شده است. آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای موسوم به برجام، تمامی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را بازگردانده است.
 
به دنبال حمله به نفتکش‌ها در خلیج فارس و دریای عمان و همچنین ساقط شدن یک پهپاد آمریکایی تنش در منطقه افزایش یافته است.
 
در همین زمینه، مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته به مقام‌های ایران هشدار داد که خویشتنداری ایالات متحده را به حساب عدم قاطعیت این کشور نگذارند.
 
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هم روز گذشته گفته بود که اقدامات اخیر ایران در راستای پیدا کردن راهی برای کاهش فشارهای آمریکا است.
 
نخست وزیر اسرائیل اضافه کرده بود که مهم است که این اقدامات (ایران را)، نه با کاهش فشار، بلکه با تشدید فشار پاسخ داد.
 
آمریکا که سیاست فشار حداکثری بر ایران را برای دستیابی به توافق تازه موشکی، هسته‌ای و تعریف نقش تهران در منطقه را دنبال می‌کند، روز گذشته بار دیگر اعلام کرد که به فشارهای خود ادامه می‌دهد.
 
جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، گفته بود، «تا زمانی که حکومت ایران از برنامه تسلیحات هسته‌ایش دست برنداشته و به فعالیت‌های خشونت‌بار خود در سراسر منطقه خاورمیانه پایان ندهد، همچنین اقدامات و حمایت از تروریسم در جهان، به افزایش فشارهای خود ادامه می‌دهیم».
 
جان بولتون اضافه کرده بود: سیاست فشار حداکثری رئیس جمهوری ترامپ در حال نتیجه دادن است.
+9
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  رنگ و روی خاکستری اینو ببینید شده شکل یک لول تریاک بعد داره حرفهای پامنقلی میزنه! با وافور بکوب تو کله شون
  1
  26
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  اینکه امریکا به شما حمله نمیکنه ،دلیش این است که تو و امثل توی تروریست ارزش حمله را ندارید حتی اگر با سلاحهای اسقاطی و از رده خارج شده باشه، امریکا اگر قصد داست به شما ها حمله کنه، س. ما ها را اصلا سر کا نمی اورد.امریکآز شما مثل یک فاحشه ارزانقیمت و دسته چندم در منطقه برای پول دراوردن و چاپیدن اعراب استفاده میکنه.
  2
  22
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  داداش، آخه تو تا ژغال رو فوت کنی که بتونی دو تا پوک بژنی و شر حال بیایی که دژمن همه رو کله پا کرده.
  1
  23
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چنان از هیبت موشک هایشان صحبت میدارند مثل اینکه امریکائیان حداکثر مثل عربستان سعودی هستند. این موشک ها در مقال تجهیزات امریکا مثل قارقارک هستند. مضافا اینکه اگر این ها کارامد بودند تاکنون جواب بیش از 240 مورد حمله ی اسرائیل را در سوریه داده بودید. ارزوی بچه گانه و مسخره و احمقانه ی ظهور موجودی خیالی بنام یک طفل 6 ساله عاقبت باعث جوانمرگی شما خواهد شد
  2
  23
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  ( چنان گفت سردار اسلامِ ما - تو گویی که فیلمیست در سینما!) ( خطا چون کند ناو دشمن در آب - نماند خطایش بدون جواب) ( بسازیم موشک دراز و طویل - به قزوین و تهران و هم اردبیل!) ( برویش نویسیم: مرگ بر عدو - کنیم استتارش به شکل کدو!) ( بیاریمشان سوی بندر به شب - سپاهی جلو و بسیج از عقب) ( بگیریم سرش را به سمت شما - شود ولوله بین مردان ما) ( که اکنون فِتَد ناو دشمن در آب - و غرق کردنش دارد امشب ثواب) ( که ناگه بر آمد صدایی مهیب - از آن ناوِ غولپیکرِ بس عجیب) ( بیفتاد بمبی میان سپاه - و مهدی دوباره خزید توی چاه!) ( در آن کمپِ اسلام شد انفجار - خوشی بر سپاهی شده زهر مار!) ( سحر چون در ایران بسیجی نبود - شهنشه به میدان بیامد فرود)
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  گفته این فرمانده تازگی ندارد از خیلی وقتها پیش فرمانده هان دیگر سپاه فرموده اند که پایگاهای امریکای در منطقه زیر برد موشکهای نظامی سپا ه هستند . یکی از فشارهای تحریمهای امریکا روی ایران بخاطر همین موشکهای نظامی سپاه است . دولت امریکا هم خیلی دوستدارد که بعضی وقتها این تهدیدها را از زبان فرماندهان سپاه بشنود تا مدرکی باشد برای امریکا تا بیشتر ایران را تحریم و نظام اخوندی را در ایران و جهان منزوی کند.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷
  ۴۵
  Hushaam - بغداد، عراق
  آمریکا هیچ غلطی نمیتوانه بکند. ما آمریکا را زیر پا میگذاره...
  6
  0
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۵
  نظر شما چیست؟