واکنش مقامات ایرانی به سریال تلویزیونی گاندو

 نفر دوم از سمت راست، فردی که گفته می‌شود، شبیه به محمدجواد ظریف گریم شده است
رادیو فردا :در حالی که حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی، و عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، به موضوعات مطرح شده در سریال «گاندو» انتقاد کردند، جواد کریمی قدوسی، نماینده اصولگرای مشهد، در حساب توییتری خود از این سریال استقبال کرد.
 
در روزهای گذشته سریالی از تلویزیون ایران به نام «گاندو» پخش شده که بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ایران، بخشی از آن روایت صدا و سیمای ایران و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از ماجرای بازداشت جیسیون رضائیان، خبرنگار واشینگتن‌پست، و برخی از مقامات نهاد ریاست جمهوری است.
 
در همین حال چهره یکی از بازیگران این سریال شبیه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، است اما در این سریال سمت او معاون وزیر ذکر می‌شود.
 
عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه، در واکنش به این سریال گفت: «مانده‌ام که چه بگویم و عجیب است آن چه که در این سریال از وزارت خارجه، شخص وزیر و همکاران ما در این سریال نشان داده می‌شود با واقعیت منطبق نیست.»
 
وی اضافه کرد: «اسناد مذاکرات و مکاتبات وزارت خارجه در داخل و خارج موجود است و اگر می‌گفتند ما این اسناد را در اختیارشان قرار می‌دادیم که سریال واقعی‌تر باشد.» حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی، نیز تلویحا اعلام کرده که بودجه این سریال توسط نهادهای خارج از صدا و سیما تامین شده و این سریال با هدف «تضعیف دولت» ساخته شده است.
 
در مقابل جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد، از این سریال استقبال کرده و بخشی از سریال که شبیه سخنان سابق خود اوست را در توئیترش بازنشر کرده است.
 
آقای کریمی قدوسی پیش از این مدعی شده بود که جیسیون رضائیان در بازجویی‌ها گفته است: «آن قدر به حسن روحانی نزدیک شده بودم که طعم آدامس او را می‌دانستم.» در این سریال همچنین بخش‌هایی درباره رابطه خواهرزاده یکی از مسئولان جمهوری اسلامی با فردی شبیه به جیسیون رضائیان با نام «مایکل هاشمیان» که «جاسوس» نامیده می‌شود، پخش می‌شود.
 
در این سریال این فرد یک زن است. در حالی که پیش از این رسانه‌های اصول‌گرا اسماعیل سماوی، خواهرزاده حسن روحانی را به ارتباط با جیسیون رضائیان متهم کرده بودند.
+2
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  با وجود اینی که احمقانه قصد قدرتمند بودن حکومت جلاد اسلامی و وزارت اطلاعاتش رو داشتن و بیش از اندازه بزرگنمایی در موردشون کرده بودن ولی سریالی هستش که ادم رو جذب میکنه به تماشا و دنبال کردن این سریال
  9
  5
  ‌چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
  نظر شما چیست؟