هشدار مجدد ترامپ به ایران : ایران کارهای بد بسیاری می کند بهتر است مواظب باشد

 دونالد ترامپ (راست) در آغاز ملاقات با امیر قطر، به ایران هشدار داد. رادیو فردا :رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید «ایران کارهای بد بسیاری می‌کند و بهتر است مواظب باشد».
 
دونالد ترامپ این گفته‌ را روز سه‌شنبه در مقابل خبرنگاران و در آغاز دیدار با امیر قطر در کاخ سفید ابراز داشت.
 
رئیس‌جمهوری ایالات متحده طی روزهای گذشته و در پی اعلام کاهش عمل به تعهدات برجامی از سوی ایران هشدارهای مشابهی را مطرح کرده بود.
 
واشینگتن بیش از یکسال پیش با ناقص خواندن برجام، آن را ترک و تحریم‌های یک‌جانبه علیه تهران را بازگرداند.
 
با این حال آمریکا از اقدامات اخیر تهران در افزایش ذخیره اورانیوم غنی شده و همچنین افزایش سطح غنی‌سازی به ۴.۵ درصد انتقاد کرده و آن را «باج‌گیری هسته‌ای» خوانده است.
 
آژانس روز دوشنبه با ارائه گزارشی به شورای حکام این نهاد، ادعای ایران را تایید کرد.
تهران می‌گوید این اقدامات و تهدیدات مرحله به مرحله را در واکنش به خروج آمریکا از برجام و برای بهره‌مند شدن از منافع برجام در پیش گرفته است و اگر طرف‌های برجامی بویژه اروپایی‌ها به تعهدات‌شان در این زمینه عمل کنند، اقداماتش قابل برگشت است.
 
در همین حال، در مذاکرات روز سه‌شنبه دونالد ترامپ با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، قرار است درباره موضوع خرید هواپیماهای محصول شرکت بوئینگ توسط دوحه مذاکره شود.
 
دونالد ترامپ در این زمینه گفت قطر می‌خواهد در آمریکا سرمایه‌گذاری فراوانی انجام دهد و از ایالات متحده هواپیماهای مسافربری و تجهیزات نظامی بخرد.
 
کاخ سفید هم گفت که مذاکرات دو رهبر روی همکاری‌های نظامی، مسائل مربوط به مبارزه با تروریسم و سایر تحولات منطقه متمرکز خواهد بود.
+29
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه
  دفعه دیگه جیزش کن!!
  2
  12
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  نظر شما چیست؟