مهدی مهدوی کیا افشا کرد؛ کلاهبرداری عجیب در فوتبال از طریق نمونه خون!

مهدی مهدوی کیا از کلاهبرداری عجیبی توسط فردی خاص از والدینی صحبت کرده که دوست داشتند فرزند شان فوتبالیست موفقی شود!
 
مهدی مهدوی کیا امروز در گفت و گویی مفصل با روزنامه همشهری ورزشی درباره مسائل مختلفی صحبت کرده است. یکی از عجیب ترین بخش های گفت و گو به کلاهبرداری یک فرد خاص مربوط است.
 
مهدوی کیا در بخشی از مصاحبه به فسادهای فوتبال پایه و کلاهبرداری های عجیب و غریب اشاره کرده؛ او از مربیانی شروع کرده که از والدین پول می گیرند تا بچه ها را به عضویت تیم قبول کنند و روی نیمکت بنشانند؛ از مادری که به مربی پسرش 5 میلیون داده بود تا او در بازی مقابل آکادمی کیا فیکس باشد تا شاید بتواند چشم مربیان آکادمی را بگیرد که تازه با 5 میلیون هم فیکس نشده است!
 
اینها البته خاطراتی است که قبلا مشابه شان را کم و بیش شنیده ایم. اما عمق فاجعه جایی است که موشک ایرانی داستان نمونه خون را تعریف می کند! داستان مردی که در ترکیه پای یک لپ تاپ نشسته و عجیب ترین روش را برای کلاهبرداری ابداع کرده بود. او ادعا کرده بود یکی از کانال های انتخاب استعدادها برای آکادمی کیا است. سیستم پذیرش هم به این ترتیب بوده که والدین باید نمونه خون فرزندشان را همراه با مبلغی پول برای او ارسال کنند تا بعد از آزمایش خون مشخص شود صاحب این خون استعداد فوتبالیست شدن و شرایط ورود به آکادمی کیا را دارد یا نه! این فرد با این روش عجیب پول زیادی به جیب زده و مهدوی کیا زمانی از کلاهبرداری او باخبر می شود که یکی از والدین مالباخته از طریق اینستاگرام موضوع را به اطلاع او می رساند.
 
مهدوی کیا در این خصوص گفته است: «اول به آن خانم گفتم آخر شما چطور باور کردید که با آزمایش خون می توان استعداد فوتبال را سنجید؟ بعد پیش خودم گفتم حالا که این اتفاق افتاده برای کمک به این خانواده قبول می کنم فرزندشان خارج از نوبت بیاید تست بدهد. از خانم پرسیدم بچه تان چند ساله است؟ جوابش تکان دهنده بود: دو ساله!»
+58
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  خوش باور هم خوش باور های قدیم!
  8
  24
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان
  مورد داشتیم که شخصی ادعا میکرد پسرش متخصص کامپیوتره، وقتی ازش پرسیدم چند سالشه ؟ جواب داد دو سال
  2
  18
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  ایران سرزمین استعدادهای نهفته است و این استعداد توو خون و رگ مردمع. مثلا بچه 4، 5 ساله توو زیرزمین خونشون با قابلمه ها و ماهیتابه های اسقاطی خونشون راکتور هسته ای میسازه. یا مثلا رئیس جمهوراش بلد نیستند دو جمله انگلیسی صحبت کنند. و موارد بیشمار دیگه.
  1
  24
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  نظر شما چیست؟