به‌ دستور «رئیس عقیدتی سیاسی لشکر زرهی قزوین» کنسرت سیروان خسروی لغو شد

 سیروان خسروی، خواننده پاپ ایرانی سیروان خسروی، خواننده پاپ ایرانی، روز دوشنبه ۱۷ تیرماه در صفحه اینستاگرام خود از لغو شدن کنسرتش در شهر قزوین در آخرین لحظات به دستور سازمان عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین خبر داد.
 
بر اساس نامه رئیس انجمن موسیقی استان قزوین که سیروان خسروی آن را در اینستاگرامش منتشر کرده است، «تمامی مجوزهای لازم» برای برگزاری این کنسرت دریافت شده بود، اما به‌رغم فروش بلیت، این برنامه با «دستور مستقیم ریاست عقیدتی و سیاسی ارتش قزوین» لغو شد.
 
از سوی دیگر، رضا کربلایی محمدی، رئیس عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین، در گفت‌وگو با رسانه‌ها ادعا کرد که پشتیبان مالی برگزارکننده کنسرت سیروان خسروی «هیچ قراردادی با لشکر ۱۶» برای واگذاری سالن نداشته است.
آقای کربلایی همچنین با تأکید بر این‌ که «مخالفتی با اصل برگزاری کنسرت» نداشته‌اند، اضافه کرد که از طریق بازرسی لشکر ۱۶ زرهی به آقای سیروان خسروی اعلام شد برگزاری کنسرت «منوط به اخذ مجوزهای لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط» است و با توجه به «عدم ارائه مجوزهای لازم» سالن ۲۹ فروردین ارتش قزوین در اختیار این خواننده قرار نگرفته است.
 
علی‌رغم اعلام انجمن موسیقی استان قزوین، رئیس عقیدتی و سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین هیچ توضیحی درباره جزئیات «مجوزهای لازم» ارائه نکرده است.
 

لغو کنسرت در شهرهای ایران به‌ دستور برخی نهادها و چهر‌ه‌ها، از جمله دادستان‌ها و امامان جمعه، امر بی‌سابقه‌ای نیست، ولی این نخستین‌ بار است که یک کنسرت به دستور مستقیم عقیدتی سیاسی ارتش در یک شهر لغو می‌شود.
 
با این حال، سیروان سروی سابقه لغو کنسرت به شکلی دیگر را نیز در کارنامه خود دارد. در مرداد ۱۳۹۷، کنسرت یک‌هفته‌ای او در برج میلاد تهران با تصمیم خود او لغو شد.
 
این خواننده پاپ در آن زمان با انتشار تصویری از مجوزهای دفتر موسیقی وزارت ارشاد در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد که به‌ دلیل «شرایط روحی نابسامان» بابت مشکلات اقتصادی مردم، کنسرت تهران را لغو می‌کند.
 
آقای خسروی نوشت با این کار علاوه‌ بر «از دست دادن سود ۱۲ کنسرت» طی یک هفته، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان «خسارت کنسلی» را هم به مدیریت سالن پرداخت می‌کند، ولی با توجه به این‌ که «تمام کسب‌وکارها تعطیل شده و نان‌آور خانواده چیزی جز شرمندگی به خانه‌اش نمی‌برد» ترجیح می‌دهد «شرافتش» را به «منافع شخصی» نفروشد.
+13
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  با امام جمعه قزوین فعلاً کاری ندارم اما اگر لازم میبینند اون آقا که همچون دستوری داده را باید اعدام کنند.
  2
  29
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  تا تعزیه برای طرفداران عرعرستان هست موسیقی و ترانه ممنوع تنهاگناه ملای هزارپدرنیست درمراسم عاشوراتاسوعای ننگین صدهاهزارنفرگریه و شیون برای قاتلان اجداد ایرانیان
  3
  12
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
  ۴۴
  coco - تورنتو، کانادا
  لشکر زرهی قزوین. مواظب باش حتما شورت آهنی پات کنی تو قزوین آقای لشگر زرهی
  2
  11
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  کاری بسیار نیکو کردند در این زمان که مردم دارن از فشار اقتصادی رنج می برند این کارها ...بازیه
  13
  2
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
  نظر شما چیست؟