ترجمه انگلیسی دیدنی و خنده دار از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش

دانشگاه آزاد اسلامی خیار در کلمه «خیار غبن» را cucumber ترجمه کرده است
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  متوجه نمی شوم! منظورتان چیست! ترجمه خیار که درسته، ولی غبن چیه دیگه، منظورم به زبان مادری!؟
  32
  24
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
  ۵۹
  برجعلی - کلن، آلمان
  این خیار چون از خیارهای کوچولوی ایرانی هست با خیار های گنده آلمان فرق داره بنابر این اشتباه ترجمه شده . اما خیارغبن توی معامله تجاری وقتی سر یه نفر کلاه بره میشه خیار غبن که معامله فسخ میشه.
  4
  21
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::scandal - برلین، آلمان::]. یک اصطلاح حقوقی در معاملات و قراردادهای ثبت شده!. خیار غبن، به این معنی است که اگر یکی از طرفین معامله ببیند که در اثر انجام این معامله متضرر شده و این ضرر فاحش است، بر اساس قانون امکان فسخ آن قرارداد را دارد!. فقط این خیار نیست ۱۰-۱۵ تایی هست!. خیار ثمن؍ خیار تدلیس؍ خیار حیوان...اصطلاحات اسلامیه! الکی که نیست
  5
  39
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
  ۵۴
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد

  [::scandal - برلین، آلمان::]. هموطن محترم نمیدانم شوخی میکنی یا جدی سوال میکنی. خیار غبن یعنی "اختیار بر هم زدن معامله". اینجا این مادر مرده "خیار" را بد فهمیده و با خیار خوردنی (cucumber) عوضی گرفته! با آرزوی بهترین ها برای شما!
  1
  40
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
  ۳۴
  Evergreen - گرین لند، گرینلند

  [::scandal - برلین، آلمان::]. منظور از خیار یعنی اختیار نه خیار خوردنی.
  3
  24
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::scandal - برلین، آلمان::]. و البته اون خیار در اسناد از ریشه کلمات اختیار میاد که در مورد خیار غبن میشه (اختیار مشروط فسخ) گفتش به زبان ساده!. که اگه اون اینشتین هایی که در پستهای اجرایی در جای جای این سیستم حاکم نشستن واقعا مدرسه رفته بودن میتونستن annulment right ترجمه کنن!. انکس که نداند ونداند که نداند تا ابدیت در جهل مرکب بماند!. اونا عاشورا میدانند و پول و صیغه
  6
  25
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
  ۳۹
  ipack2200 - دبی، امارات متحده عربی
  [::scandal - برلین، آلمان::]. خیار غبن، به این معنی است که اگر یکی از طرفین معامله ببیند که در اثر انجام این معامله متضرر شده و این ضرر فاحش است، بر اساس قانون امکان فسخ آن قرارداد را دارد.
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
  ۴۰
  ekman - شیراز، ایران
  میبایست بجای خیار از خربزه که بزرگتر است استفاده میکرد!!!!!!!!
  3
  8
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  با سپاس و درود بیکران از اینکه مرا فرزند راستین روستا را تحویل گرفتید! من فکر میکردم که عقل کل م ! درود بر شما عزیزان که اینقققدر سواد دارید!
  11
  11
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
  ۴۴
  hesam.rigi - طهران، ایران
  یه آدم بیفکر وعقل میاد نفر اول مینویسه نمیدونه موضوع از چه قراره. صدنفر عاقل میان بهش بفهمونن فکر میکنه تحویلش گرفتن.نه آقا دارن به نادانیت میخندن.
  10
  6
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  مرده شور این اصطلاحات اسلامی-حقوقی را ببرد که هرچه دانشجوی حقوق داریم باید بدبختانه بیاموزد. عوض اینکه حقوق را آسان کنند تا مردم عادی به وظایف و حقوقشان تحت قوانین واقف بشند این اصطلاحات احمقانه عصر حجری را به خورد حقوقدانان میدهند تا کسی جز خودشان و قضات فاسد نفهمد چه غلطی میکنند. البته همین اصطلاحات گنگ است که هر حماقتی را عالمانه جلوه میدهد.
  2
  7
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::scandal - برلین، آلمان::]. حالا چرا دلخور شدی؟. پرسیدی و ما هم که برای یه بار هم شده سر کلاس نخوابیدیم و یه چیزایی از معلمه شنیده بودیم گفتیم!. یکی به من یه چیزی یاد بده من چاکرش میشم! (به استثنای قران تو کلاس سعید طوسی)
  5
  5
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::hesam.rigi - طهران، ایران::]. میخواستم بگم نادان خودتی ولی ۵ ثانیه فکر نظرمو عوض کرد! نادان مطلق نیستی ولی خیلی توسری خور بودی تو طول رشدت!. هیچ اشکالی نداشت که اون اولی نمیدونست و سوال کرد و چه باحال که یکی دوتا که میدونستن حال دادن و گفتن و شاید ۱۰ نفر دیگه یه خورده یاد گرفتن!. دفعه دیگه با دل چرکین و عصبانی خواستی بنویسی یک ثانیه کوچولو وقت بذار فکر کن بزرگ شده و متاثر از چه سیستمی هستی و ذهنیتت واقعا از چی تو عذابه
  5
  9
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. گرامی، اصلا حرف از دلخوری را نمیتوان در پاسخم یافت! با سپاس از کمک شما و بقیه دوستان.
  5
  8
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
  ۴۴
  hesam.rigi - طهران، ایران
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. اولا تو نه و شما. بعدم من فکر نمی کنم شما سواد خاصی داشته باشی بعدم شما منو نمیشناسی ولی من شمارو خوب میشناسم. احتیاج نداره بگم چطوری ولی هیچوقت حرف یکنفرو بدون ذکر منبع تکرار نکن.به جز چهار پنج نفر بقیه اینجا هیچ سواد خاصی ندارن. ده بار برام ثابت شده.
  10
  3
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
  ۴۴
  hesam.rigi - طهران، ایران
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. نمونه بگم ؟ یکی اومده میگه صربها مسلمونن. یکی ادعای دکتری میکرد خود شما هم تو خبر پدرام و ندا زوج دستفروش نوشتی (( دو منزوی ترین رژیمهای دنیا)) یه جمله درست نمیتونی بنویسی میای گیر میدی که چی بشه؟جوابت هم برام مهم نیست چون حرفمو زدم و دارم میرم بخوابم حجم نتم هم داره تموم میشه
  5
  1
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::hesam.rigi - طهران، ایران::]. چی نوشتی؟. خودت بخون!. من ذهنیت منفی تو رو زیر سوال بردم و سواد کسی رو بزرگ نکردم بخاطر یه علم کوچولو!. در مورد سواد و دانش من بزرگترین چیزی که یاد گرفتم اینه که هرچیز کوچیکی یاد بگیری ۱۰ تا سوال جدید جلوت میذاره؍ آدم میفهمه چقد کم بلده!. قبول کن منفی بین هستی!
  1
  7
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
  نظر شما چیست؟