نتانیاهو: تحقیقات دی ان ای نشان می دهد که فلسطینی‌ها مردم بومی سرزمین اسرائیل نیستند

 یک تیم از باستان‌شناسان خارجی در حال پاکسازی و خارج کردن اسکلتی از یک مقبره قوم «پلشتیم» در شهر اشکلون اسرائیل در ساحل مدیترانه.
رادیو فردا :فرنوش رام(اسرائیل)
نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شده که حفاری‌های باستانشناسی و تحقیقات دی‌ان‌ای نشان می‌دهد که فلسطینی‌ها مردم بومی «سرزمین اسرائیل» نیستند.
 
بنیامین نتانیاهو در توئیتی که روز یکشنبه ۱۶ تیرماه منتشر کرد، گفته است: تحقیقات تازه‌ای که در خصوص دی‌ان‌ای از یک محل باستانی قوم «پلشتیم» در شهر اشکلون انجام شده، تایید کننده واقعیت ذکر شده در تورات است که «پلشتیم‌ها» از بخش جنوبی اروپا آمده بودند.
 
اشاره وی به مطالعاتی است که محققان اسرائیلی روی بقایای اجساد مهاجران آمده به این سرزمین در دوازده قرن پیش از میلاد مسیح انجام داده‌اند؛ آن قوم با نام «پلشتیم» با ساکنان بومی سرزمینی که به آن وارد شدند به نزاع پرداختند، که در عهد عتیق به آن اشاره شده است.
 
یهودیان می‌گویند که واژه «پلشتیم» بعدها در غرب و زبان لاتین به صورت «پالستین» یا «پالستاین» تغییر شکل داد و اعراب آن را «فلسطین» و «فلسطینی» نامیدند.
به گزارش رسانه‌های اسرائیل، دانیل ام.مستر سرپرست تحقیقاتی که ۳۰ سال طول کشیده، هفته گذشته گفته بود که از آخرین فن‌آوری‌ها برای بررسی دی‌ان‌ای بقایای بدست آمده از آن مهاجران در بندر اشکلون استفاده شد؛ اما کارشناسان بین‎المللی هنوز در خصوص این «مطالعات» و نتیجه‌گیری‌های اسرائیلی‌ها از آن، اظهار نظر نکرده‌اند.
 
فلسطینیان با تاکید بر آنچه که ریشه‌های دیرینه خود در این سرزمین می‌نامند، همواره این نوع اظهارات و تحقیقات را رد کرده‌اند. اما آقای نتانیاهو در توئیت روز یکشنبه خود افزود که ارتباط فلسطینی‌ها با «سرزمین اسرائیل» در قیاس با چهار هزار سال پیوند قوم یهود با این زمین «هیچ است».
 
توئیت نخست‌وزیر اسرائیل در حالی است که آمریکا برای حل نزاع دیرینه اسرائیل و فلسطینیان طرح صلحی با نام «معاهده قرن» تنظیم کرده که بخش اقتصادی آن را ماه گذشته در همایشی در بحرین رونمایی کرد اما معلوم نیست بخش سیاسی و اصلی آن چه زمان ارائه خواهد شد.
 
بعید نیست که توئیت آقای نتانیاهو در چنین شرایطی بار دیگر بحث‌های مربوط به ریشه‌های باستانی دو قوم یهود و فلسطینیان در این سرزمین را داغ کرده و در نبود چشم‌اندازی برای صلح یا فقدان هر نوع مذاکره سیاسی، به آتش نزاع طرفین دامن بزند.
+66
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  به نظر من هر چه زودتر یه نفر باید این مردک بیسواد را گوشش را بگیره و از قدرت به زیر بندازدش در غیر اینصورت تا چند صباح دیگر آبرویی برای اسرائیل و مردم شریف اسرائیل باقی نمی ماند. یکی نیست به این بابا بگه کدوم آدمی در دنیا دی ان آ خالص و متلق به آن سرزمینی که زندگی می کند دارد؟ انسانها در تمامی طول تاریخ در حال مهاجرت و زاد و لد بودن هرگز نمیشود با آزمایش دی ان آ یک یا تعداد کمی از انسانها مطمئن بود که آن سرزمین به آن فرد تعلق دارد یا خیر.در دنیایی گلوبال و اینترنشنال این حرفها فقط فقط نشان از حماقت و پرروئی و جاه طلبی دارد و بس. هی...
  40
  53
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ولیکن امامزاده ها مردم بومی ایرانزمین هستند و لابد از تازی بودن خیری ندیده بودند و ترجیح دادند که در بین فارسی زبانان زاد و ولد کنند و همانجا هم به درک واصل شوند. البته تئوری دیگر نیز میتواند این باشد که چون این امامزاده ها ( آقا زاده ها ) در حجاز منفور مردم بودند، هر موقع سَقَط میشدند لاشه شان بار شتر میشد و برای تدفین به ایران ارسال میشدند.
  14
  40
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  نژاد ستیزی یکی از اصول جهودها هست و خود را قوم برتر خداوند می دانند
  43
  33
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  از این به بعد اسرائیلیها نباید اعراب فلسطینی را پسر عموی خود بدانن ! این حرفها و این کشفیات هیچ ارزشی ندارد , انچه ارزش دارد این است فلسطینها و اسرائیلیها راه حلی برای صلح و در کنار هم زندگی کردن با امنیت و اسایش پیدا کنن.
  10
  27
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. کاربر گرامی، از شروع تا پایان نظرتان بسسسیار منطقی ولی عزیز جان، فعلا اجازه بده که کسی گوش بی بی را نگیرد و با لگد از سیاست بیرونش کنند، زیرا او کارگردان ماهریست که آشی که برای شپشی ها تهیه دیده بسسسیار خوشمزه است! امیدوارم شما دشمنی با کارگردانی این ناجی ایران نداشته باشید زیرا هیچ قدرتی قادر نیست دمار از روزگار آنان در بیاورد حتی آن مهدی جمکرانی و چه خود خدا، از شیطان بگذریم که او باید پیش این قشر لنگ پهن کنه! به درود
  29
  18
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. چرا دوست گرامی اگر طرف فاشیست باشه براش هر چرتی حجت قطعیه یکی میشه هیتلر و نژاد آریا براش دلیل محکمه و یکی هم میشه این.
  14
  8
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  موضوع جالب اینست که اگر DNA اصفهانی ها و نجف اباد و اطرافش را بگیری اکثرا مابین 10 تا 80 درصد یهودی نشان میدهند و اکثرا هم شدیدا متعصب و ضد یهود هستند و خودشان هم نمیدانند جدی یهودی داشته اند!. در زمان شاه عباس دوم حدودا بیش از 100000 یهودی به ضرب و زور شمشیر اسلام اوردند و بعد از ازدواج حالا اکثر اهالی انجا ژن یهودی دارند!
  9
  46
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  ۴۰
  potatis - ایران، ایران
  مردک نژادپرست، مگر میشه سند یک سرزمین رو به نام یک گروه ژنتیکی زد؟ آخه هوساله، تویی که از رژیم نازیها انتقاد میکنی چرا دقیقا رفتار آنها رو پیش گرفته ای؟
  19
  15
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  ۳۴
  Shahrokh-86 - تهران، ایران
  تحقیقات دى ان اى هم نشون میده آمریکایى ها مردم بومى آمریکا نیستن پس بومى ها بیان بگن از کشور ما برید بیرون!! هر چه قدر که این آخوند ها .... این نتانیاهو و خیلى از ....
  4
  16
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  این یارو چرا همه چی رو نژادی بررسی میکنه؟. بومی بودن مردم در یک منظقه جغرافیایی که بر اساس تبار و نزاد یا زبان نیست. بصورت فرهنگی یک بافت جمعیتی شکل میگیره و در دراز مدت بومی میشن مثله امریکایی ها که سرخ پوست نبدن اما الان دیگه چند نسلشون امریکا بودن و از لحاظ فرهنگی و زمانی بومی شدن.
  10
  9
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  آیا میدانید نژاد مستقل یهودی وجود نداره؟ یهودیت یک قوم یا فرهنگ یا دین هست که افرادی رو دور هم جمع میکنه ولی آزمایش دی ان ای اسرائیلی ها نشان داده بیشتر آنگلوساکسون اروپایی یا حتی برخی پرشین یا آفریقایی هستن و درصد کمی از کدهای ژنتیکیشون نژاد سامی هست نژاد سامی ویژه یهود نیست و عربها هم سامی هستن.
  16
  7
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان

  از لحاظ تاریخی مالکین اصلی فلسطین همین فلسطنی ها هستن که تبار یونانی دارن اما عرب زبان شدن بعد هخامنشیان امدن و فلسطین رو سر و سامان دادن اما یک عده وحشی شورش کردن و پادشاهی خودمختار یهود را ایجاد کردن و به حمایت هخامنشیان نه گفتن بعد و بعد رومی ها امدم یهودیان رو سرکوب کردن. فلسطین مالکین زیادی داشته ازجمله ترکهای عثمانی فرانسوی و انگلیسی ها. ولی نخستین کسانی که در این سرزمین میزیستن همین فلسطنی های یونانی تبار هست که عرب زبان شدن. یهودیان هم برگشتن گفتن چند هزار سال پیش اجداد ما یک حکومت خودگردان به اسم پادشاهی یهود داشتن پس کل فلسطین واسه ماست!! مثله اینکه ترکیه بیاد بگه چنصدسال پیش ایران تحت حاکمیت ما بوده پس ایران واسه ماست!
  25
  4
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  فراموش نفرمائید که ناتانیاهو برای ازادیخواهان ایرانی یک نعمت هست. IQ او بالای 180 و اگر او نبود اخوندهای داعشی بیشتر گلوی ملت ایران را می جویدند
  7
  26
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. این مردم شریف اسراهیل با شرافت به پای صندوق ری رفتند و با شرافت این آقا را انتخب کردند. در اسرهیل هم نمی‌‌شود گوش یک نفر را گرفت و از کار کنار کرد. آن ایران است. که با مم قلی ری می‌‌دهیم . کلب علی‌ از صندوق در می‌‌یاد. بیسواد هم نیست. هفته گذشته با یک آای کو %۹۵ به عنوان ششمین سیستمدار عاقل دنیا شناخته شد. دمکراسی این نیست.که زمانی‌ که ما از سیاست یکی‌ خوشمان نیامد. سرش را زیر آب کنیم. این از خصوصیات دین مبین است. راجع به دی ان ا هم چیزی نگفت .مگر چیزی که سالها است. ژن شناسان می‌‌گویند. می‌‌گوید در خون یهودی‌ها ژن سامی وجود ندارد. البته استفاده سیاسی می‌‌کند. چرا نه؟ به فکر ملت خود است.ای کاش خامنه‌ای یک زره از عقل و سیاست این را داشت. راستی‌ در سوهد هم هستید، خرج آن ۵۰ یورو است. شما هم آب دهان خود را بفرستید. پی خاهید برد. که در خون هر ایرانی‌ ترک. لور. بلوچ. پارس. دست کم ۳۰ درصد خون یهودی میرزاهی وجود دارد. یعنی‌ ما به یهودی هنزدیک تر هستیم تا سامی ها
  5
  22
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. دروغ به تاریخ گفتن کمکی‌ نمی‌‌کند. زمانی‌ که یهودی‌ها در فلسطین امروز ساکن بودند. فلسطین وجود نداشت.دست کم در ۱۵۰ قسمت تورات اشاره به سرزمین یهود می‌‌کند. از رود یوردان تا فراهنه مصر. ۱۰۰۰ سال قبل از اسلام. در این زمان هنوز یونان هم نبود. پادشاه خود مختار یهود هم وجود نداشت. کاملا بر عکس. این رومی‌ها بودند که به سرزمین یهود حمله کردند .کنیسه‌ها را آتش زدند.دین یهود را ممنوع کردند. که با مقاومت شدید یهودی‌ها مواجه شدند. فلسطین هم یک کلمه رومی است. که از پالاستین می‌‌آید. اسمی که رومی‌ها به فلسطین دادند. خود رسول هم ۳ سال اول پیغمبری به سمت کنیسه یهودی‌ها عبادت می‌‌کرد. شما در کتاب مقدس ما یک کلمه پیدا کنید. که نوشته شده. فلسطین. مسلمان تر از عثمانی کسی‌ داشتیم؟ ۵۰۰ سال دنیا اسلام را حاکم بودند. در زمان آن‌ها فلسطین یک ده کوره و زیر نظر شام بود.خلاصه این سرزمین ۷۰ سال است. که به مالک اصلی‌ خود بر گشته. از یک تکه بیابان مدرنترین. سوسیال ترین.دمکرات‌ترین کشور خاور میانه تبدیل کرده. این حسادت ما است. یهودی ستیزی
  4
  13
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. من اگر ۳۰ درصد خون یهودی در وجودم هست، منبعد برای حفظ آداب و رسوم و احترام به تعالیم مذهبی یهود فقط هفتاد در صد از ژامبون حاضردر بشقاب صبحانه ام را میل خواهم کرد. بقیه را میدم گربه همسایه بخوره!
  3
  13
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  تو خوبی
  2
  2
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. ای قوی ۱۳۰ و نه ۹۵ رفیق
  0
  0
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
  ۳۰
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  [::scandal - برلین، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اینروزا پاسخ بی خبران و ناآگاهان خاموشیست. برای شما همان بس که دیگری بیاید و ناموس و وطنتان را از دست نامردان پس بگیرد. چون خودتان شایسته گی و جرات بازپس گیری ندارین و دلخوش به نتانیاهو و تارمپ تورومپ کردین. ماستتون رو بخورین بابا بیخیالش .والا هی...
  9
  7
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. وقتی شاه را با اجماع بین المللی زمین زدند حتما برای زمین زدن اخوندها هم همکاری بین المللی لازم است زیرا این ها با پول نفت و دست ابلهان مذهبی کلاشینکف دادن تا دندان مسلح هستند و این دلیل بزدلی و خیانت نیست
  4
  10
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۴
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. پاسخ شما برای آزادی ایران چگونه است!؟ همه که نمیتوانند مثل شما به قطب شمال روند و فقط ناظر مرگ تدریجی مردم بیگناه هم میهن خودش شوند!
  4
  9
  ‌سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۴
  نظر شما چیست؟