اعلام آمادگی قطر برای جنگ با کشورهای عربی

اسپوتنیک: برادر امیر قطر به کشورهای عربی تحریم کننده این کشور اعلام کرد که دوحه در صورت لزوم آمادگی جنگ را دارد.
 
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، «خلیفه بن حمد آل ثانی»، برادر امیر قطر در توئیتر خود خطاب به چهار کشور تحریم کننده عربی، بویژه عربستان اعلام کرد که دوحه بدنبال جنگ نیست، اما در صورت لزوم، آمادگی این کار را دارد.
 
خلیفه بن حمد آل ثانی در این ارتباط افزود: ما جنگ طلب نیستیم اما اگر کشوری در اندیشه تجاوز به قطر بیفتد، با تمام توان از کشور و امیرمان تمیم، دفاع خواهیم کرد.
 
چند کشور عربی شامل امارات، بحرین و مصر به سرکردگی عربستان سعودی از خردادماه 1396 همه روابط سیاسی و اقتصادی خود را با قطر به بهانه حمایت از تروریسم قطع کردند.
 
از آن زمان بحران دیپلماتیک در روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به تضعیف شورای همکاری خلیج فارس منجر شده و با وجود آنکه قطر این اتهامات را رد می‌کند، اما روابط دوحه و کشورهای عربی محاصره کننده همچنان بحرانی و پرتنش است.
+79
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  پول از سقف خونه شون بالا میره میتونن بیابوناشونو جنگل کنن ازیه نژادن یه جام جهانی در پیش دارن که میتونن با کمک هم آبرومندانه یا چرا باشکوه برگزار نکنن تا یه اعتباری به اسم عرب برگردونن؍ به جاش همدیگه رو میخوان بدرن و کشورهای اسلحه فروش هیزم رو آتششون میذارن و باباکرم میرقصن! و ما دنباله رو دین اونا کاسه داغتر از آش؍ خودمونو جر میدیم برای مرده هاشون و قانون میذاریم تو قانون اساسی کشورمون برای زلف پیشانی دخترامون!.
  10
  72
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  ز هر طرف شود کشته بسود ایران است.
  21
  36
  دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  کم کم زهر جمهوری اسلامی داره تو جونشون اثر می کنه !!
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  نظر شما چیست؟