کارآموز ناسا فیلم نخستین انسان روی کره ماه را ۲۰۰ دلار خرید و حالا ۲ میلیون دلار ارزش دارد

صدای آمریکا :در بیستم ژوئیه سال ۱۹۶۹، سازمان هوا فضای آمریکا «ناسا» نخستین انسان را به کره ماه فرستاد و از این لحظه تاریخی فیلم گرفت.
 
فیلم‌ها، هفت سال بعد نادانسته به قیمت ۲۱۷ دلار به یکی از کارآموزان ناسا فروخته شد و او نیز سال‌ها آنها را نگه داشت.
 
حالا، این سه ویدئوی باقی مانده از مأموریت «آپولو ۱۱» زیر چوب حراج می رود و قیمت پایه آن ۷۰۰ هزار دلار است. حراجخانه ساتبی می گوید این فیلم‌ها تا ۲ میلیون دلار ارزش دارند.
 
این فیلم‌ها که دو ساعت و نیم هستند، از نخستین گام‌های «نیل آرمسترانگ» بر سطح ماه تا مکالمه با «ریچارد نیکسون» رئیس جمهور وقت آمریکا در مورد برافراشتن پرچم آمریکا روی ماه را در بر می گیرد.
 
گفته می شود کارآموزی که مجموعه آرشیو ناسا را به صورت اتفاقی خریده بود، برخی از تصاویر را به تلویزیون های محلی می فروخت و پول می گرفت. او به پیشنهاد پدرش این سه فیلم را نگه داشت، اما از محتوای ارزشمند آن بی خبر بود.
 
این فیلم‌ها، شفاف ترین تصاویری است که از فرود انسان بر کره ماه در دست است و در پنجاهمین سالگرد این رویداد تاریخی به حراج گذاشته خواهند شد.
+23
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  تا زمانیکه معمای باد در کره ماه که بهنگام بر افراشتن پرچم آمریکا حل نشود، نباید مثل قبل خوش باور بود و به این فیلم اعتماد نمود! از وجود سایه و دیدن نور ستارگان بگذریم که در این فیلم دیده میشود و ده ها پرسش دیگر!
  13
  21
  شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۶
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  [::scandal - برلین، آلمان::]. شما هم گرفتار تبلیغات شدی جانم اگر در کره ماه باد بود خاک نرم روی کره ماه به واسطه جاذبه کم کره ماه همه جا را خاک پر میکرد حالا اون پرچم بر اساس یک اتفاق یک تکونی خورده شما ناراحت نشو
  7
  17
  شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  در ماه که فاقد جو اتمسفری هست، باد وجود ندارد stanley kubrick کارگردان این فیلم بوده که در استودیو هالیوود تهیه نموده و ۳ نفر از همدستان او که این فیلم را تهیه نمودند، بطور مرموزی کشته شدند که این امر باعث شده که stanley kubrick به لندن فرار کند و در خانه خود، خودش را زندانی نمود، یعنی از ترس مرگ خود هیچگاه منزلش را ترک نکرد و فقط در پایان عمرش یک فیلمی ساخت و و و. کنجکاو باش و گوگل و یوتیوب منتظر شما.
  8
  8
  شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  [::scandal - برلین، آلمان::]. بنظرمن ساخت چنین فیلمی نیاز به پرسنل زیادی داره و عملا حفظ این راز در یک مجموعه مانند ناسا از فتح ماه سخت تره. افراد زیادی در دنیا بودند و هنوز هم هستند که حاضرند پول زیادی به یکی از عوامل این سفر بدهند بلکه بگوید همه از دم ساختگی بود. قبل از اپولو 15 چهار اپولو دیگر به ماه رسیده بودند و پنهان کردن همه اینها حقیقتا شدنی نیست. لرزیدن اون پرچم هم بدلیل طراحی اون بوده (یک میله افقی هم نصب کرده بودند که پرچم راست بایسته و وقتی بهش دست میزدن موجب لرزش میشد) در یکی از فیلم ها هم لرزش پرچم پس از عبور فضانورد رخ داده و باید در اثر لرزش سطح زمین باشد که به پرچم منتقل شده نه باد.
  3
  11
  شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  لازم نیست حتما حرکت مولکولهای هوا و اکسیژن شبیه جو اتمسفر زمین باشه تا [باد] بیاد!. کره های در فضا و سیاره ها مملو از گازها هستند که به دلایل مختلف حرکت میکنن و میتونن [باد] باشن!. طوفانهای روی مریخ و واضحتر رو مشتری حتی فیلمبرداری شدن!
  2
  8
  شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::. کره بهرام تقریبا یک سوم کره زمین اتمسفر دارد و و و! کره مشتری که یک کره ایی است که "فقط" از گاز تشکیل شده همانند بقیه سیارات که بعد از مشتری هستند چون نپتون و کره کیوان!
  1
  0
  شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
  نظر شما چیست؟