ترامپ: متاسفانه رهبران ایران تنها زبان زور را می‌فهمند و آمریکا قوی‌ترین قوای نظامی جهان را در اختیار دارد

صدای آمریکا :رئیس جمهوری ایالات متحده با انتقاد از رهبران جمهوری اسلامی، گفت که آنها تنها زبان زور و قدرت را می‌فهمند.
 
پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه ۴ تیر در چند رشته توئیت از واکنش تهران انتقاد کرد و نوشت: «رهبران ایران هرگز معنای مفاهیمی چون خوب و یا دلسوزی را درک نکرده و نمی‌کنند. متاسفانه، تنها چیزی که آنها می‌فهمند [زبان] قدرت و زور است، و ایالات متحده آمریکا قوی‌ترین قوای نظامی جهان را - با فاصله زیاد با دیگران - در اختیار دارد که فقط طی دو سال گذشته، ۱.۵ تریلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری شده است…»
 
وی افزود: «مردم بسیار خوب ایران دارند بی هیچ‌ دلیلی عذاب می‌کشند. رهبری آن‌ها بیشتر پولشان را صرف تروریسم کرده و تنها مبالغ اندکی را صرف امور دیگر می‌کند. ایالات متحده استفاده ایران از بمب‌های کنار جاده‌ای و بمب‌های دست‌ساز را - که به کشته شدن دو هزار آمریکایی و زخمی شدن شمار بسیار بیشتری انجامید - فراموش نکرده است.»
 
رئیس جمهوری آمریکا نوشت: «بیانیه بسیار ناآگاهانه و توهین‌آمیز ایران که امروز منتشر شد، نشان می‌دهد که آن‌ها واقعیت‌ را درک نمی‌کنند. به هر حمله‌ ایران علیه هر چیزی که آمریکایی باشد، با نیرویی بسیار عظیم و توان‌فرسا پاسخ داده خواهد شد. در برخی موارد، توان‌فرسا مترادف با نابودی خواهد بود. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست!» این نخستین اظهارنظر پرزیدنت ترامپ پس از واکنش تهران به پیشنهاد مذاکره و تحریم های اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی است.
 
پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۳ تیر در فرمان اجرایی جدیدی، آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، دفتر او، و فرماندهان سپاه پاسداران را تحریم کرد.
 
با این حال پرزیدنت ترامپ گفته بود که آماده مذاکره بدون پیش شرط با رهبر جمهوری اسلامی ایران است.
 
تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر به شدت افزایش یافته است.
 
بعد از اینکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی سرنگون کرد، روز جمعه رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.
 
ایالات متحده خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ایران به پهپاد آمریکا و از افزایش تنش آفرینی جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است.
 
دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری بر ایران گذاشته و می گوید رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.
 
پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره را رد کرد.
+136
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  بزن دیگه ترامپ جان معطل نکن. چند تا به بیت رهبری, چند تا به حرمین شریفین و امام زادتین و ببین چقدر محبوب ملت ایران میشی
  20
  75
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  قربون آدم چیز فهم! واقعا که با هوشی! در ایران ما بعلت ساندیس نامرغوب عده ای هنوز متوجه این امر کوچولو نشدند، بی حیاها!
  18
  109
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
  ۳۲
  loder - شیراز، ایران

  سید عل باز خوبه زبان زورو میفهمه شما که فقط زبان مع مع رو میفهمین حرف سید عل اینطور که از شواهد پیداست بدجوری دیفرنسیل ترلامپ و طرفداراشو سوزونده حرف قشنگی زد گفت من اصلا ترلامپو شایسته مبادله پیام هم نمیدونم و پاسخی به جفنگیاتش نمیدم این یعنی عدم مشروعیت ترلامپ و رژیم گاوچرونش شما تسلیحات پیشرفته دارید بله ولی اون چیزی رو که باید داشته باشید تا بتونید ازش استفاده کنید و متاسفانه ندارید پس ارتش شما در ظاهر زیباست ولی در باطن پوسیده است ترلامپ زرد انبو برو برس دور بعدی به همون گچ و سیمان و مصالح ساختمانی تو رو اخه چه به سیاست دمدمی مزاج
  52
  10
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  حالا یا زبون زور یا هر چی خلاصه باز اونا حداقل آخرش یه زبونی می فهمند ولی تو احمق که هیچ زبونی حالیت نیست و فک کردی هر روز به یک طرف غش میکنی و فک کردی مردم احمق هستند. دیروز از سران حکومت بخاطر نزدن هواپیمای سرنشین دار نظامی تشکر میکنه فرداش هارت و پورت بیخودی میکنه. از تو دلال تر وجود نداره و تو احمق به فکر مردم خودت که هیچ مردم هیچ کشوری نبودی و نیستی. اگر همون سیاست اوباما ادامه داشت الان حکومت سقوط کرده بود چون ناکارآمدی و دزدی ها و اختلاسها و فشل بودن حکومت کاملا روشن شده بود و هیچ جوابی برای وضعیت اقتصادی وحشتناک کشور حتی بعد از برجام نداشتند و حسابی مردم شیر شده بودند و حرف برای گفتن داشتند ولی تحریمها و حملات این احمق باعث شد دوباره سرکوبها به بهانه تحریم ها و مبارزه با آمریکا و اسرائیل و غیره شروع بشه و فقط مردم ایران باید تاوان فساد حکومت اسلامی از یک طرف و گنده گوزی های یک احمق مثل ترامپ رو بپردازند.
  23
  13
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر واقعاً این باور شماست، بلند شید برید جورجیا و یکی محکم بخوابونید بیخ گوش آقای کارتر و ازش بپرسید چرا ۲۵ میلیون دلار دادی به آن هندیِ ملعون که مردم خوب ایران را گرفتار کنید.
  5
  62
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  دلسوزی شما کافی بود حمله نکردید🤣🤣🤣
  39
  4
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۳۹
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  اگر زنگ زدن مذاکره هم می کنن . همه میدونن برا انتخابات داره جون میکنه مردک خالی بند
  31
  15
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
  ۶۴
  hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه
  بابا، پرزیدنت ترامپ تون هیچ غلطی نکرده و نخواهد کرد چون انتخاباتش نزدیکه و نمیخواهد آمریکا را وارد یک جنگ طولانی بکنه.
  28
  12
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
  ۴۸
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  قویترین ارتش جهان زورش به ۴ تا طالبان دوزاری تو افغانستان نمیرسه اونوقت واسه ایران خطو نشون میکشه
  36
  22
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  دوستان جدی میگم این ترامپ یکروز اینوریه یکروز اونوری خلاصه ما نفهمیدیم الان کجای داستانیم نه میزنه نه چیزی فقط کشتی میاره خلیج فارس وقتی هم میخواد بزنه میگه چندتا پاسدار کشته میشه و حمله نکردیم بابا بزن نترس اونا در میرن آخوندا فکر میکنن روسیه و چین پشت شانه ولی نمیدون که از آمریکا جلوتر برای نابودی ایران نقشه کشیدن
  6
  25
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
  ۲۸
  خوب، بد، زشت - نیبورگ، دانمارک
  حال و روزه سدعلی این روزها: یک لیوان اب خوش از گلوش پایین نمیره، مصرف تریاکش ۱۰ برابر شده، پرستاتش اوت کرده، پدافند های دور خونه اش چند برابر شده، دائم به دور بریهاش پرخاش میکنه، حسابهای بانکیش را تند تند چک میکنه، اسم ترامپ که میاد وجودش را نفرت میگیره......
  6
  19
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  سوسکهای طرفدار حکومت جمهوری شیطانی از چاههای توالت زدن بیرون. اینا همش به خاطر درد رهبرشونه. دردی که به دستور ترامپ کبیر به ماتحت رهبر و پاسدارها و آخونداها و طرفدارانشون داده شده.
  7
  22
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  ۴۹
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  مموتی میگفت بگم میگم هاااا اینم میگه بزنم میزنم هااااا به جان خودم کِرِ هم هستن این دوتا موجود عجیبو غریب
  11
  5
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  بیا زودتر بیا خیلی وقته یک کراسوس جدید دیده نشده زود باش یالله
  7
  7
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. اینها خیلی وقته قدرت را به چین واگذار کدن.جلوی ایران کم اورده.
  6
  11
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  ۴۰
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  نزدیک به مبارزه بزرگ...
  0
  1
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها اگر می خواستند بفهمند بعد از 1400 سال می فهمیدند که در ته چاه کودک 6 ساله نخوابیده است. این ها واقعا جز زور و دروغ های امام حسین و شهادت چیزی نمی فهمند و بالاخره دنیا می فهمد که فقط این مخبطین قرون وسطائی و عقب ماندگان ذهنی را باید به ارزویشان رسانید تا استخوان به استخوان حسین تَشنه لب بشوند
  6
  16
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. میشه بگی دقیقا از کی و چرا جلوی چین وا داده؟ "کم اورده" عین واژه های خز و خیل تلگرام حرف میزنی!
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. پس اینجا چه .... میکنی؟ برو همون جایی که فکر میکنی خوبه. دوم، نمیدونم اینجا هستی یا قرچک ورامین، و امر اینجایی چکار میکنی. همیشه توی هر بیزینسی امریکایی جماعت به فاکتور cost per benefit توجه میکنه. دلیل اینکه بخواد طالبان رو از بین ببره و کلی سرباز تلفات بده که دنبال یه عده پا برهنه بدوه تو بیابون و سودش با توجه به خرجی که باید بکنه چیه؟ وقتی مغز فندقی باشه ولی توهم بزرگ اندیشی داشته باشه برایندش همین کامنتهای أجیلی میشه که میذاری. فکر نمیکنی یه طالبان و القاعدة لازمه که بخوان هر کی رو بهش ببندن و بذارنش توی لیست تروریستی؟؟ 😀😀 ای خدا که اینا کین دیگه
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  :loder - شیراز، ایران. یه ضرب المثل بگو که توش از کلمات ....، شب و دراز استفاده شده باشه! افرین!! شما برنده شدید، در ضمن جواب کامنت خودت رو هم دادی. افرین به شما که با یه سنگ دوتا نشون رو زدی.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۱
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. شما امریکا نشستی فکر میکنی در قدرتمندترین کشور جهان هستی.امریکا اسراهییل و انگلستان تنها هستن و چین روسیه هند ایران و خیلی کشورها قدرتهای جهانی شدند و هستند.
  3
  0
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. با خودت حرف میزنی؟ یا آیدی هات رو قاطی کردی؟
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
  ۳۲
  loder - شیراز، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. منافق جان منم زبانم لال اگر جای شما منافقین بودم احساس سرافکندی میکردم حرفی که خامنه ای زد خیلی گران واسه ارباب مصالح فروشت تمام شد پس طبیعی است که مثل دیوانه ها به هر چیزی چنگ بندازه فعلا که شما با اون تجهیزات به قول خودتون مدرن از ایران خوردین پس بزن کنار بزار باد بیاد بله با یک تیر 2نشون زدم هم اشاره به مصالح فروشی اربابت کردم هم اینکه اون چیزی رو که باید داشته باشید تا بتونیداز تسلیحات مدرن استفاده کنید ساده ترین نمونه نزدیک به 12 سال که با طالبان درگیرید طالبان با کمترین امکانات و ابتدایی ترین تسلیحات با شما وارد جنگ شدن هنوز تو چه کنم چه کنم هستین این اون چیزیه که طالبان دارن و شما با اون همه سلاح مدرن هنوز وقتی میخواید برید دستشویی از ترس ....... دسته ای میرید که مبادا این وسط کسی ...........بزاره البته شک دارم سواد ت به ساده ترین بیانات هم برسه تا اونجایی که میتونستم سعی کردم زیاد پیچیده بیان نکنم تا متوجه عرایض بنده بشی شما گیر به دنیا اومدین گیر هم از دنیا خواهید رفت مستدام باشید
  4
  1
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::loder - شیراز، ایران::]. لوده جان، هول نکن. قبل از فشار به دگمه ارسال دیدگاه، یک فشار به خود بیاور و کامنتت را مرور کن و ببین خودت چیزی سر در میاری یا برای خودت هم مترجم لازم هست.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  ۳۲
  loder - شیراز، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. جناب سبک مغز شما به کجات فشار میاد هر جا من از واژه منافق استفاده میکنم تمام وجودت اتش میگیره اگر برگردی و کامنتهای قبلی رو بخونی متوجه کامنت اخر من میشی واسه همینه که سبک مغز لقبت دادم مریم لچک دلشو به تو خوش کرده که تو هم زپرتی از اب در امدی مستدام باشید
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
  نظر شما چیست؟