روسیه در مناقشه «سرنگونی پهپاد» طرف ایران را گرفت: پهپاد آمریکایی سرنگون شده در حریم هوایی ایران بود

نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیهدویچه وله :در مناقشه‌ای که بر سر سرنگونی پهپاد تجسسی آمریکایی توسط ایران در جریان است، روسیه طرف ایران را گرفته است. دبیر شورای امنیت ملی روسیه می‌گوید شواهد موجود دال بر نقض حریم هوایی ایران از سوی پهپاد آمریکایی است.
 
در مناقشه‌ای که بر سر سرنگونی پهپاد تجسسی آمریکایی توسط ایران در جریان است، روسیه طرف ایران را گرفته است. دبیر شورای امنیت ملی روسیه می‌گوید شواهد موجود دال بر نقض حریم هوایی ایران از سوی پهپاد آمریکایی است.
 
به گزارش خبرگزاری آلمان، نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه، سه‌شنبه ۴ تیر (۲۵ ژوئن) در دیدار با همتایان آمریکایی و اسرائیلی خود در اورشلیم گفت شواهدی موجود است که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها حرم هوایی ایران را نقض کرده‌اند. او افزود که وزارت دفاع روسیه این اطلاعات را در اختیار او قرار داده است.
 
پاتروشف به خبرگزاری تاس نیز گفته است: «تمامی تلاش‌ها برای اینکه ایران را به عنوان تهدید اصلی برای امنیت منطقه ترسیم کنند و در ردیف "دولت اسلامی" (داعش) یا دیگر گروه‌های تروریستی قرار دهند، غیر قابل قبول هستند.»
 
پاتروشف یادآور شده است که ایران شریک و متحد مهمی برای روسیه است. او همچنین اسرائیل و آمریکا را فرا خوانده است تا با روسیه در مبارزه علیه تروریسم در سوریه همکاری کنند. 
 
تنش‌هایی که ماه‌هاست میان ایران و آمریکا وجود دارند، در پایان هفته گذشته به اوج رسیدند. ایران پنج‌شنبه گذشته ۳۰ خرداد به یک پهپاد آمریکایی شلیک و آن را سرنگون کرد.
 
آمریکا ادعا می‌کند که هرگز وارد حریم هوایی ایران نشده و پهپاد آمریکایی هنگامی که بر فراز آب‌های بین‌المللی در پرواز بوده هدف قرار گرفته و سرنگون شده است.
 
ارتش آمریکا حمله‌ای تلافی‌جویانه به ایران را تدارک دیده بود که به گفته دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، در آخرین دقایق متوقف شد.
 
آمریکا دوشنبه ۳ تیر تحریم‌هایی جدید را علیه جمهوری اسلامی ایران مقرر کرد.
+42
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  گفتم که علی خامنه ای خیلی وقته به عقد دائم پوتین درآمده
  16
  39
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  ۶۰
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  بهیچ وجه از حکومت ایران حمایت نمیکنم اما شکی نیست که وارد حریم ایران شده بودند.اگه وارد حریم ایران نشده بودن چه دلیل داشت ترامپ از اینکه ایران پهباد بی سرنشین رو زده و نه هواپیمای سرنشین دار همراهش رو،تشکر کنه؟؟ یکم فکر کنید.
  11
  31
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  تاریخ بما نشان داده ضربه هایی که شوروی و روسیه بما زده است صد برابر بیشتر از آمریکاست روسیه آخونداها را شیر میکند که جلوی آمریکا ایستادگی کند و حرف های پوتین را نقطه به نقطه به ترامپ برساند و به احتمال زیاد روسها پهپاد را زدند نه آخوندا
  16
  31
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  ۷۲
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  روسیه تنها کشوری که داره در این مورد دخالت میکند بنابراین خودشون پهپادو زدند برای اخوندا
  7
  22
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
  ۳۵
  karaji - کرج ، ایران
  روسیه خیلی بیجا کرده طرف ایران رو گرفته کثافتها میخان بلای سوریه رو سر ما در بیارند !
  10
  24
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  جنایاتی که در زمان استالین صورت گرفت دقیقا مانند جنایات هیتلر بود منتها برای چپیهای بیسواد یک قهرمان بود شاه چه خوب اینها می شناخت که به انها گفت۰۰مارکسیست اسلامی۰۰ حتی امروزه در کشورهای اروپایی نیر احزاب چپگرا اکثرا مدافع اسلامیون تروریست هستند تا صحبت اخراج این جانوران می شود بلافاصله می گویند برخلاف حقوق بشر است باز تکرارمیکنم دنیای سیاست کثیف است
  4
  18
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
  ۵۲
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  کمی تعمق کنید. مد تها بود که هر حرکتی را در ایران به امریکا نسبت میدادند. اینها معروف شدند به طرفداران تئیوری توطئه مدتی است که آمریکایها ورق رو برگردوند و میخواستدند یکدفعه از همه مورد مخالفت قرار نگیرند. این کار سختی نبود چون شوروی خیلی قبل از امریکایها خواهان رفتن شاه بودند. فقط آمریکا بود که بعد از سر کار آمدن کارتر خواهان رفرم در ایران شده بود و آنهم بخاطر مقابله با شوروی . وقتی در ایران مخالفت با شاه بالا گرفت سران غرب یهیی آمریکا, آلمان, فرانسه و آنگیس در کنفرانسی در گواتولوپ به این نتیجه رسیدند که شاه دیگه آینده ای ندارد و بهتر است یک سازشی با ملاها بکنند. چون بنظر غرب ملاها بهترین ضد کمونیست ها هستند. البته.جریان باب دل غرب پیش نرفت. آری جریان اینطوری بود. با کمی تغییر میشود داستان را عوض کرد. ولی این تزها زود کمرنگ میشوند. ریچارد پرل از طرف ارتش آمریکا با چند تا از ایرانیها دست به این تز جدید زدند. از این لحاظ کمی تعمق خوب است!
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا::]. شاه دست نشانده امریکا بود.روسیه کشور خوب و با فرهنگی است و از ا ینکه اینجا طرف ایران را گرفته خوشحالم.
  13
  3
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. نگفتید این پشتیبانی‌ چقدر خرج روی دست ما گذاشت؟ علی‌ شیره کش چقدر کیسه پول را شل کرد؟ خوب قبول نوکر. ولی‌ نوکر با عزت. کاری بود. پولی‌ بود. حقوقی بود. امروز نه تنها نوکر نیستیم.شدیم فاحشه مجانی‌. روسیه.لبنان. فلسطین. عراق. نصف آمریکا لاتین. ۳ چارم آفریقا. فرصت نداریم .شرت خود را بالا کشیم. حقوق که نیست. پس گردنی هم می‌‌زنند.
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  شما میر علی که طرفدار قاتلان اجداد ایرانیان هستید و با عدم مطالعه نظر می دهید در این رژیم سهمی به شما میرسد نه تنهاروسیه۰چین و کلیه ی کشورهایی که بسوی کمونیسم رفتند دریای خون راه انداختند پول پوت ۲ میلیون استالین ۲۹ میلیون با جنگ و بازداشتگاهای سیبری و بقیه ی کشورها طبیعی است که امریکا به فکر منافع خود است ولی خونریزی در ایران سیاست کمونیستها بودو همین روسیه با پول پادشاهان قاجار را خرید و قسمتهای مهمی را از ایران جدا کرد لابد در انجا به نفعتان نیست نظر بدهید لابد موافق تجاوزات جنسی عرعر ها به زنان ودختران ایرانی هنگام تصرف ایران هم هستید
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
  نظر شما چیست؟