گرمای ۴۰ درجه سانتیگراد در راه فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی

بی بی سی :پیش بینی‌شده که این هفته دمای هوا در فرانسه به بالای چهل درجه برسد که رکوردی برای دمای هوا در این کشور در ماه ژوئن است.
 
همچنین پیش‌بینی شده که شمال فرانسه از جمله پاریس گر‌م‌ترین دما را تجربه خواهد کرد. به دلیل رطوبت شدید حس این گرمای چهل درجه را برای مردم در عمل معادل ۴۷ درجه است.
 
بسیاری این گرمای شدید را با گرمایی مقایسه می‌کنند که فرانسه در اوت سال ۲۰۰۳ تجربه کرد و در نتیجه آن ۱۵ هزار نفر جانشان را از دست دادند. در آن سال دما به بالای ۴۴ درجه هم رسید. دولت فرانسه سعی دارد از اینکه عده‌ای زیادی مثل سال ۲۰۰۳ جانشان را از دست بدهند پیشگیری کند.
 
گرمای شدید نه فقط فرانسه، بلکه بخش بزرگی از اروپا را در بر خواهد گرفت و انتظار می‌رود گرما در آلمان، سوئیس و بلژیک هم در روزهای آینده رکورد بشکند. پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته گرمای هوا در آلمان به ۴۱، در فرانسه به ۴۳ و در اسپانیا به ۴۴ درجه برسد.
 
این موج گرما از یک سامانه جوی بر فراز اقیانوس اطلس منشا گرفته که به اروپا رسیده است. این سامانه پرفشار جوی باعث جذب یک توده هوای گرم از شمال آفریقا و اسپانیا شده است.
اروپا قرار است گرمای شدیدی را تجربه کند اقدامات در فرانسه
به علت این گرمای شدید در فرانسه هشدار درجه سه اعلام شده است. هشدار درجه چهار بالاترین سطح هشدار است که تا به حال اعلام نشده است.
 
برای مقابله با این گرمای شدید، ۹۰۰ مکان خنک در نظر گرفته شده است. این مکان‌های خنک در اماکن عمومی مثل تالار شهر و ادارت دولتی که سیستم خنک کننده مرکزی دارند در نظر گرفته شده و همه می‌توانند از آنها استفاده کنند. برخی مکان‌های خنک با سیستم تهویه مرکزی هم فقط برای این گرما تدارک دیده شده‌اند.
 
همچنین آبخوری‌های موقت در مناطق مختلف نصب شده است و برای اینکه مردم خنک بشوند، پارک‌ها و استخرها در طول شب باز خواهند بود.
 
امتحانات ۸۰۰ هزار دانش آموز هم به دلیل گرما به حالت تعلیق درآمده است و رئیس‌جمهور از مردم خواسته تا از خطرات آگاه باشند.
 
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفته است: "باید فورا از افراد آسیب‌پذیر مراقبت شود چون در این مدت بیماران، زنان باردار نوزادها و سالمندان بیشتر از همه در معرض خطرند. باید به اندازه کافی هوشیار و از قبل آماده باشیم."
 
به افراد آسیب‌پذیر هشدار داده شده تا حد امکان در فضای باز و زیر آفتاب نباشند و جاهای خنک برای خود در نظر بگیرند.
 
به نظر می رسد خیلی‌ها به هشدارهای رئیس‌جمهوری توجه کرده‌اند و برای خنک نگاه‌داشتن خود و رساندن آب به بدنشان تمهیداتی را در پیش گرفته‌اند؛ برای مثال در برخی فروشگاه دستگاه‌های خنک کننده تمام شده است.
+13
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  ۱۵ هزار نفر جونشون رو از دست دادن ؟؟ کی ؟ امار و اخبار الکی و دروغ
  4
  16
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۸
  ۴۵
  david1980 - لندن، انگلستان
  حالا همه میگن ای بابا ۴۰ درجه که چیزی نیست. هوای شهر های ایران گاها به ۵۴ - ۵۵ درجه هم میرسه، بدیش اینه که اروپا تو خونه هاشون کولر ندارن و با وجودی که چند ساله که کولر رو دارن میشناسن ولی هنوز نمیخرن. هنوز جا نیوفتاده واسشون.
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  مگر جنگ ه ؟ در آلمان سه نفر بالای هشتاد سال فوت کردند
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  نظر شما چیست؟