۲ مامور حادثه ضرب و شتم و دستگیری دختر نوجوان در تهران پارس عزل شدند

یورونیوز :در پی انتشار فیلمی از ضرب و شتم یک دختر جوان در پارکی در تهران و بازتاب گسترده آن در شبکه‌های اجتماعی، رئیس پلیس تهران روز سه شنبه ۴ تیر از عزل دو مامور در این رابطه و ادامه بازداشت دختر مضروب به دلیل «کشف حجاب، هنجارشکنی و درگیری با مامور» خبر داد.
 
حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران در رابطه با این ماجرا به خبرنگاران گفت: «ساعت ۱۶:۳۰ روز اول تیر ماه در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که عده‌ای جوان در وضعیتی نامناسب در پارک پلیس هستند و شئونات را زیر پا گذاشته‌اند. در این این گزارش مأموران ما که جانشین کلانتری نیز در میان‌شان بود در محل حاضر شده و در گام نخست اقدام به ارائه تذکر به این افراد کردند که افراد حاضر در محل نیز شاهد این موضوع هستند. اما با آغاز تذکر مأموران ما این افراد با مأموران درگیر شده و اقدام به رفتارهای نامناسبی با مأمور ما کردند و به قانون نیز تمکین نکردند که پس از آن درگیری رخ داد.»
 
آقای رحیمی با بیان اینکه جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری در این ماجرا بازداشت و از سمت خود عزل شده‌اند، گفت: «پنج نفر شامل سه مرد و دو زن جوان بازداشت شده و همچنان نیز در بازداشت پلیس هستند. جرم آنها خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب است و همچنان نیز در اختیار پلیس هستند.»
 
آقای رحیمی افزود: «بنا بر برخورد نبوده و همکاران ما برای تذکر به این منطقه رفته بودند که آن درگیری پیش آمد. ما رفتار ماموران‌مان را مستندسازی می‌کنیم اما در این مورد دوربین نداشتیم.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

سلام اینجا تهرانپارس و این رفتار خشونت‌آمیز پلیس به جرم ⁧‫#آب_بازی‬⁩ . کتک زدند بردند برای چی؟ تفنگ آبپاش هم باعث‌ خشونته؟ ⁧‫#دوربین_ما_اسلحه_ما‬⁩ شده برای افشای این رفتارهای غیرانسانی. از تمام هنرمندان و سلبریتی‌ها و‌چهره‌های مشهور مردمی دعوت کنیم صدای این زنان باشند که دوربین‌های شان علیه خشونت بالا می‌رود اما در داخل سانسور می‌شوند. مهمتر از همه چند زن همین الان در زندان هستند چون مسالمت آمیز به مترو رفتند و به زنان با حجاب گل دادند و از زندان هم پیام فرستادند که ما ایستاده‌ایم... چرا ما مردم نباید حامی هم باشیم ؟ #دوربین_ما_اسلحه_ما #چهارشنبه_های_سفید

A post shared by Masih Alinejad (@masih.alinejad) on


در فیلم منتشر شده مامورانی دیده می‌شوند که قصد دارند به زور دختر جوانی را وارد خودروی نیروی انتظامی کنند و پس از اینکه با مقاومت او مواجه می‌شوند با خشونت و ضرب و شتم او را به داخل ماشین می‌اندازند. بنابر اظهارات شخص ضبط کننده فیلم، این دختران در گوشه‌ای از ‌پارک مشغول «آب‌بازی» بوده‌اند که ماموران سر رسیده‌اند.
 
جهانبخش محبی نیا، نماینده میاندوآب در مجلس نیز امروز در نطق میان دستور خود با اشاره به این حادثه گفت: «امیدوارم فیلمی که اخیراً به نیروی انتظامی نسبت می‌دهند صحت نداشته باشد. اگر صحت داشته باشد وای به حال ما.»
 پروانه سلحشوری فیلم برخورد پلیس با دختر نوجوان را به عارف نماینده تهران نشان میدهددر همین حال پروانه سلحشوری، نماینده تهران، از تذکر کتبی ۳۰ نماینده به وزیر کشور خبر داد و گفت: «سوالی از وزیر کشور درباره علت برخورد خشن نیروی انتظامی با دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران به جریان افتاد.»
 
خانم سلحشوری اظهار داشت: «اینکه عده‌ای حس کنند قدرت داشته و همه کاره هستند و می‌توانند انگ زده و با کسانی که حامی نداشته، برخورد کنند قابل قبول نیست. نمونه آن فیلمی است که اخیراً منتشر شده مبنی بر برخورد راننده اسنپ با یک دختر درباره حجاب. این به معنای ایجاد التهاب در جامعه ایران است که نباید به این التهابات دامن زد. متأسفانه به اسم امر به معروف و نهی از منکر این کارها انجام می‌شد.»

پیشتر در ماجرای انتشار فیلم مشابهی از برخورد خشن یک مامور پلیس زن با یک دختر جوان در پارکی در تهران به دلیل «کشف حجاب»، اعلام شده بود که مامور خاطی «منتظر از خدمت» شده است.
 
با این حال مدتی بعد علیرضا رحیمی، نماینده مجلس به نقل از حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد مامور ناجا دو روز بعد از حادثه در محل فرماندهی کل مورد تشویق قرار گرفته و «لوح تقدیر» از او دریافت کرده است.
+119
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  حالا متوجه شدید که حق گرفتنیست!
  7
  84
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  هاها! دیگه حناتون رنگی نداره! حقه بازی و دروغگویی و فیلم بازی کردن تو خون آخوندی و مذهبی تونه.
  8
  100
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
  ۵۳
  liberté - مونترال، کانادا

  آخوندها خیلی زود فهمیدند که توسری زدن به مردم بخاطر امور مسخره ای چون حجاب و آزادی های شخصی خیلی راحت تر از سرکوب جمعیت تظاهرات کننده و معترض به اختلاس و دزدی و غارت است. اگر میخواهید مردم دم در نیاورند و از پول نفت سوال کنند بهتر است شما پیش دستی کنید و از حجاب آنها ایراد بگیرید. گیر بدهید تا به شما گیر داده نشود!
  4
  81
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  ۴۵
  روزنه - تهران، ایران

  چاره ای جز مقابله نداریم ، بقیه اش همه حرفه و استمرار حکومت ولایی
  4
  54
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
  ۴۹
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  مامور خاطی لطف بفرمائین و عزل بشوین . یک هفته بعد دیرین دیرین دیرین .. الو ؟ الو سلام جناب سروان فلانی الان میتونم برگردم سرکار ؟ نه یکی دو هفته دیگه وآیسا من با قاضی هماهنگش کردم فقط یکی دو هفته دیگه استراحت کن تا آبا از آسیاب بگذره بعدش هماهنگت میکنم که بری توی کلانتری فلان جا . مرسی جناب سروان خدا خیرتون بده ایشالل نذر میکنم که حضرت عقا ابرفرض هرچی میخوایین بهتون بده . تا اون موقع یه ۲۵۰۰ یا ۲۶۰۰ تا هم صلوات واستون تسبیح میگیرم
  2
  52
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی جلوی قاتل میترا استاد خم میشن، باید هم أنواع فنون کشتی فرنگی رو روی اون دختر بیچاره اجرا کنن. توی همین صحنه چو نیک بنگری اقتدار حکومت رو میبینی که با یه تفنگ اب پاش خودشو خیس کرده. البته وقتی ستون دینش با یه باد به فنا بره، اقتدارش هم با تقنگ اب پاش به موال میره
  3
  49
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  اوضاع سیاسی کمی بحرانیست که در این مورد اعتراض شد وگرنه خیلی راحت در خیابانها کشتند هیچ عکس العملی هم نبود خرخودتانید
  5
  41
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  ۴۹
  shirzan - برلین، آلمان

  درود بر مسیح علینژاد با این کمپین دوربین ما اسلحه ما
  11
  55
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  شما فکر کنید اینتر نت نبود چی میشد نه کسی دیده میشد نه کسی میفهمید به خاطر همین است که این آخوندها مثل سگ از اینتر نت میترسن اینتر نت شکوه قرن بیست یکم است زنده باد اینتر نت
  3
  45
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  ۳۹
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  اینجا پلیس گاهی سیاه ها رو می کشه کل دولت و . پشت پلیسن حتی اگر عمدا این کار کرده باشن . الان اینا می خوان با این نمایشا بگن خیلی خوبن ؟؟؟؟. دلم برا پلیس می سوزه که شده الت دست اینا . اول میگن برو بگیر قاطعععععع . بعد میگن اخ اخ اخراج.
  32
  6
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  وقتی میگم تنها ره رهایی حمله مسلحانه است هی شما بگید قرن بیست یکمیم، اینا قرن و مرن حالشون نیست انسانهای درنده خو هستند باور کن اینا برن جلوی شیر و پلنگ حیوان از ترسش در میره،باید اینا از اویارشان آویزون کرد،آهای شم دزد بیا توضیح بده رفعت اسلامتان را
  5
  29
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ظاهرا عزل شدند ولی این دونفر به خیال خوش خدمتی به رژیم کثافت اسلامی این حرکت وحشیانه را انجام دادند و حتما در نزد رهبر چلاق و پروستاتی عزیز تر خواهند شد همانند طوسی لواط کار و بچه باز .امیدوارم بر سر زن و دختران این دو مامور وحشی بدتر از این بلا ناظر بشه
  5
  39
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
  ۲۹
  grizzly - برلین، آلمان

  حالا اگر بهشون خبر میدادند فلان جا دارن از دیوار خونه مردم بالا میرن یک ساعت طول میکشید تا چاییشون رو تموم کنند، اما واسه دستمالی کردن دختر مردم بلافاصله در محل حاضرند.
  2
  46
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  اون دوتا اصال طلب بی شرف مفت خور غربتی ابتکار و عارف رو چرا چپوندین لای خبر. اصال طلبها خیلی کقیفتر و منغورتر از اصول گراهای مشنگ هستن. کل این حکومت با عمالش باید به چاههای فاضلاب رونده بشن.
  1
  17
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
  ۲۷
  agha_ehsan - تهران، ایران
  یعنی چی که دو روز بعد مامور رو صدا میزنید و تشویق میکنید و لوح تقدیر هم میدید که ناموس مردم رو تو خیابون بغل کرده . من نمیدونم این مثلا گوساله های غیرتی چرا تو این مواقع لالمونی میگیرن؟ غیر ازینه که دوست داشتن خودشون جای همون مامور بودن و ناموس مردم رو بغل می کردن؟
  1
  14
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  این خبر تکذیب شد مردم خواهان برخورد جدی با هنجار شکنان و بی ناموس ها هستند.
  23
  4
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. پاره اس جان، میشه بی ناموسی رو در مورد این دختر تعریف کنی ؟ اصلا تعریف ناموس میدونی چیه که بی ناموسی چی باشه و بی ناموس کیه؟؟ یک کلمه کردن توی "کله اتون" لامصب در هم نمیاد.
  1
  15
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
  ۳۴
  Hayder - شیراز، سوئد
  چی هست این (بحرانیست )کشوره ،غذا یا شاید منظورت بهرانیست وضع ایران سواد نوشتنت را بهتر کن بجائزة عرعرعر نوشتن در هر مطلب و موضوع parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا::].
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۴
  ۴۰
  behran - کردستان، ایران
  چنین برخوردهایی در زمان و مکان مناسبی که جمعیتی ناراضی را هم در محدوده خود داشته باشد، براحتی میتواند کنترل یک شهر را از دست نیروهای امنیتی خارج کند؛ شورای تأمین استان تهران باید حکم خلع درجه و زندان برای رئیس پلیس تهران صادر کند و وزیر کشور از دختر بازداشتی در مقابل تمامی رسانه ها رسماً عذرخواهی کرده و سریعا دستور لغو بازداشتش را صادر میکرد؛ وگرنه اعتراض چند نماینده وابسته و بیحال یا عزل چند مأمور الدنگ، مصداق بارز بی ارزش بودن قانون و بی حرمت بودن مردم در چنین حکومتهایی است و هر روز شاهد چنین صحنه هایی خواهیم بود!
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
  ۴۸
  Majid38 - ملبورن، استرالیا
  شما همون جماعتی هستید که اگر حتی خانواده تون حرفتون رو گوش نکنه بهش شلیک میکنید حالا از جیغ های یه مجرم موقع دستگیری حالتون بد شده؟. ‏واقعا اینهمه تناقض رو کجای گردن معیوبتون میزارید؟
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. بشین بابا چرا شایعه میسازی .چون به نفعتون نیست شخصا تکذیب کردی خوبه دیگه مملکتی که آخوند حاکمش باشه آدمهای بیسواد و ساندیس خور واسه خودشون تایید و تکذیب میکنند لعنت به حکومت اسلامی
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. فقط این دو مامور وحشی و هار آزاد شده اند در حکومت دزد و عقب مونده و وحشی اسلامی همیشه حق با قاتلین و جنایتکاران و اختلاس گران و البته طوسی ها هست و ارتقاء درجه هم میگیرند .این است اسلام ناب محمدی عربها
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
  نظر شما چیست؟