روحانی :اموال رهبری یک حسینیه و یک خانه ساده است ، آمریکا تمام ملت ایران را تحریم کرده

 حسن روحانی گفته که دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم. رادیو فردا :حسن روحانی در نخستین واکنش به تحریم روز دوشنبه آمریکا علیه رهبر جمهوری اسلامی، بیت رهبری و منصوبانش مدعی شد که آمریکا «تمام ملت ایران را تحریم کرده است».
 
رئیس‌جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه چهارم تیرماه در جمع مدیران نظام سلامت گفت که «کار آمریکا تحریم نیست کار ضدبشری است، فعالیت‌هایی علیه حقوق بشر است و تمام ملت ایران را تحریم کرده است».
 
به گفته وی، «رهبری ایران فقط متعلق به ایران نیست؛ این همه مردم در لبنان، افغانستان، عراق و پاکستان مقلد رهبر ایران هستند».
 
حسن روحانی همتای آمریکایی‌اش را آدمی معرفی کرد که «عقلش را از دست داده و رهبری یک کشور را تحریم می‌کند برای اینکه آمریکا نیاید».
 
این مقام ایرانی درباره تحریم مالی رهبر ایران توسط آمریکا هم گفته که «اموال ایشان یک حسینیه و یک خانه ساده است و مانند رهبران دیگر دنیا نیستند که اموالی را در بانک‌های خارجی داشته باشند».
 
بر اساس گزارش‌های متعددی که منتشر شده است، رهبر جمهوری اسلامی یک امپراتوری مالی گسترده‌ شامل بنیاد و نهادهای اقتصادی را اداره می‌کند که حدود یکصد میلیارد دلار سرمایه دارد.
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های تازه علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بیت رهبری و منصوبان آنها را تایید کرد.
 
وزارت خزانه‌داری همراه با وزارت خارجه آمریکا قرار است لیستی شامل افراد جدید تحت تحریم ارائه کنند. استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری، گفته که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز تا آخر هفته در فهرست تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار می‌گیرد.
 
حسن روحانی در بخش دیگری از اظهاراتش به قرار گرفتن ظریف در فهرست تحریمی آمریکا واکنش نشان داده و گفته است که «مگر آمریکایی‌ها نمی‌گویند بیایید مذاکره کنیم پس چرا به دنبال تحریم وزیر خارجه ما هستند؟»
 
وی، آمریکایی‌ها را به «دروغگویی» متهم کرده و گفته که «شما نخواستید مذاکره را ادامه دهید و خودتان همه چیز را بر هم زدید. خودتان عهد و پیمان‌تان را زیر پا گذاشتید و امضای خود را باطل کردید».
 
رئیسجمهوری ایران اقدامات آمریکا را به معنای «شکست قطعی» واشینگتن دانسته و مدعی شد که «در هیات حاکمه و کاخ سفید یک سرخوردگی عجیبی بوجود آمده است، آن هم سردرگمی بزرگ»، چرا که به گفته وی «هرکاری می‌کنند به نتیحه نمی‌رسند چون توقع‌شان این بود که کشور را ظرف دو یا سه ماه بهم بریزد».
 
وی به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط یگان موشکی سپاه پاسداران نیز اشاره کرد و گفت که «دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم».
 
رئیس‌جمهوری ایران می‌گوید که «از نظر نظامی کشف پهپاد مشکل است و آسان نیست. پهپاد به دلیل شرایط راداری و آیرودینامیک بودنش کشفش آسان نیست».
 
آقای روحانی گفته که آمریکا بیشتر از این «عصبانی» است که ایران پهپاد این کشور را «با سامانه داخلی» سرنگون کرده است و نه «با سامانه اس ۳۰۰ و یا مشابه آن».
 
این مقام بلندپایه جمهوری اسلامی گفته موشک و راداری که پهپاد را هدف قرار داد،«ساخت ایران است»، «ما دست همه آنهایی که این صنعت داخلی را ایجاد کردند در وزارت دفاع و دست همه آنهایی که در سپاه از آن به خوبی استفاده کردند می‌بوسیم که کاری عظیم انجام دادند».
 
سپاه پاسداران روز ۳۰ خرداد اعلام کرد که یک پهپاد آمریکایی را «در قلمرو هوایی ایران» سرنگون کرده است.
 
ایالات متحده در مقابل می‌گوید که پهپاد یادشده در محدوده هوایی بین‌المللی پرواز می‌کرده و ایران بدون دلیل به آن شلیک کرده است.
 
از آن روز دو طرف وارد جنگ لفظی شدیدی در این زمینه شده و نقشه‌هایی در مورد این‌که پهپاد آمریکایی در کدام نقطه بوده است منتشر کرده‌اند.
 
رئیس‌جمهوری آمریکا روز ۳۱ خرداد اعلام کرد که قرار بوده ارتش این کشور حملات محدودی علیه پایگاه‌های نظامی ایران انجام دهد ولی به دلیل عدم تناسب و احتمال کشته شدن «۱۵۰ نفر» در طرف ایرانی، این حمله را متوقف کرده است.
+14
رأی دهید
-162

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  من به عنوان یک ایرانی باید این را بپذیرم که در هیچ کشور جهان چنین قدرتمندان کثیف و دروغگو وجود ندارد این مردک صد پدر چون خودش دردزدیهاجنایات تجاوزات اعدامها سهیم است باید چنین دفاع کند و این وقاحت تنها دررهبران این دین خون و شهوت وجود دارد مرگ برکثیفترین ع۰ ع۰ ع ۰ قلاب تاریخ بشر با به و جود اورندگان بیسوادش توده یی مجاهدقاتل و یکمشت احمق اسلامی نه نه بابا سوسمار عرعرستان
  11
  136
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
  ۴۹
  shirzan - برلین، آلمان

  اختیار دارید حالا که تمام ایران مال جناب رهبر موقت هست. این شعر حکایت ایشون است که همه خاک ایران سرای من است . جملگی مردمانش گروگان من است
  9
  115
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  این مرتیکه روحانی همونی بود که حجاب را اجباری کرد
  8
  96
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  اینم فعلا کلید ول کرده چسبیدده به بوسیدن دست ها، حسن این بوسیدن ها ۱۵۰ میارد خرج برداشته نکنه آمریکا ماکت فرستاده تا بزنیدش و ا ز پول های بلوکه شده خ سارت بگیره، برو دست بوسید برس
  5
  78
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران

  ملتی که تن به بردگی 4تا آخوند و پاسدار غربتی پاپتی بدن باید بمیرن.
  8
  80
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  از دمپایی پوشیدنش معلومه!
  4
  77
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
  ۴۱
  Velayatmadar - لندن، انگلستان

  درود بر رهبر ساده زیست و فروتن وبادانش انقلاب مرگ بر ضد ولایت رهبری
  98
  3
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  ۳۸
  stockholm - استکهلم، سوئد

  این جمله که اموال ایشان یک حسینیه و یک خانه ساده است و مانند رهبران دیگر دنیا نیستند که اموالی را در بانک‌های خارجی داشته باشند بهترین جوکی بود که شنیدم. مردک دروغگو و حقه باز میشه شما ها یکبار یک کلمه راست بگید . همین چند هفته پیش مدارک بانکی حساب بانکی این پفیوز فقط در یکی از بانکهای امریکا در اومد با رقم دویست میلیارد دلار که فقط بخش کوچکی از پول های دزدیده شده توسط این اخون د و حانواده اش هست
  4
  71
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن

  اره جان عمت این بی شرف از همه بدتره
  3
  66
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  قبل از انقلاب که ۵ ریال میگرفت و سر قبور اموات فاتحه میخواند. لابد همان حسینیه را هم با کمک مالی مجتبی تهیه کرده.
  3
  72
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
  ۴۸
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  تو راست میگی جانى جنایتکار به معض شروع جنگ سران جمهوری اسلامی بانک ها خالی و با کلی پول از مملکت الفرار میکنن. از جنایات و گندکاری هات تو کربلای 4 و 5 برامون بگو چه طور جونای مردم رو فریب میدادی تا به هدفت برسی تو و آن رهبر کفتارت.
  3
  65
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  ۴۸
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  یادمان نرفته که صدام هم ناو امریکائیها را بمباران کرد،مردم را چون خوداحمق وحقیر فرض نکن ،ناغافل زدن یک هواپیمای بدون سرنشین پیروزی به حساب نمیاد ،البته اگراربابان روس تان دراین کار دخیل نباشند،واماشما یک حماقت بزرگ با شروع جنگی کردین که پایان تلخی برایتان خواهد داشت ،دادش
  5
  64
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خود حسین هم همچین ادم درستی نبوده که حسینیه اش باشه.
  4
  65
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
  ۴۸
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  شما شیر نیستید شما خفاشانی هستید که دندانهای خود را بر گلوی ایران گذاشته اید و از خون مردم بی پناه و زجرکشیده این مرزوبوم تغذیه میکنید ولی در برابر قدرتهای خارجی حتی موش هم نیستید. 😡
  4
  62
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این دزدان ابله معتقد به کیان شیعه هستند و در این خیال که بعد از سقوط هم به امپراطوری خودشان ادامه بدهند
  4
  40
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  حالا چکار کنیم ما جمع شید یک هشتک درست کنیم پول جمع کنیم برای آقا گناه داره بیچاره سید اولاد پیامبر
  0
  30
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه

  بعضی ها هیچ درک درستی از بزرگی ارقام و اعدادی که می نویسند،ندارند.شک دارم که سواد درستی به معنای واقعی آن داشته باشندو قطعا از فقر زیاد پناهنده شده اند.چون فقط افراد فقیر بسیار گنده تر از دهانشان حرف می زنند. دوست عزیزی که از دویست میلیارد دلار نوشته ای،آیا میدانی از چه سخن گفته ای؟فقط یادآوری می کنم که وارن بافت آمریکائی تاجر عمده سیگار و تنباکو حدود ۸۵ میلیارد وبیل گیتس کمپانی مایکروسافت و ویندوز ۹۵میلیارد دارند.
  26
  0
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  البته حسن آقا شما که درست میگید ولی گور بابای آدم دروغگو
  2
  34
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  ۳۷
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  خوب پس اگه چیزی از دست نداده چرا اینقدر حرس میخورید 😂😂
  1
  34
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. بعله جناب مدعی سواد، ولی وارن بافت و بیل گیتس دسترسی به چاه های نفت ایران ندارند. مگر امام راحلتان نمیگفت که از فروش نفت اتوبوس و اجاره خانه را مجانی میکنیم و پول نقد هم در حسابتان میریزیم؟ پس چطور شد؟ نفت را که فروختند ولی وقتی هشتاد درصد جمعیت با فقر دست و پنجه نرم میکنند مشخص میشود که گدا علیِ شما و مجتبای گدا زاده اش پولها را چپاول کرده اند. لابد به قدر چند ساندیس و کمی نان خشک هم حمایت و طرفداری سرکار را خریده اند!
  3
  22
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۴۴
  Ohrmazd awal - فرانکفورت، آلمان
  ببینید من خیلی خوشحالم که از سال 88 به بعد اصلا رای ندادم...چون فهمیدم همه ایران سر کارند.....و خیلیها که به این مرددک رای دادن ببین چ قدر پشیموننن......
  1
  8
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۷۲
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  بهت گفته اگر اینها را نگویی استخر فرح در انتظارت هست
  1
  14
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. شما مثل طبل توخالی فقط سروصدا می کنید.زمانیکه انقلاب شد،من طفلی نوباوه روستائی بیش نبودم و نمیدانم امام راحل چه فرموده بودند،ولی میدانم بعد از انقلاب روستای ما و دیگر روستاها آباد شد.قبل از آن به گفتهُ نزدیکان،روستاها به ویرانه شبیه بود. بیسوادی ریشه کن شد.پیشتر،تنها باسواد روستا،خان بود و لاغیر.پول نفت صرف کشور و صدالبته درجنگ خرج شد.
  14
  0
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه
  البته اختلاسگران هم آنزمان بودند و هنوزهم هستند،بنده هم منکر برخی کوتاهی ها و اهمال کاریها و باندبازیها نیستم،ولی مملکت اکنون راه درستی دارد می رود.دوست عزیز ولی نادان من.به آنچه از بلندگوهای غرب پخش می شود،گوش فرا مده و دقیق بیندیش.اگر راهی راکه مملکت بدآن سوی می رود،درست نبود،غرب اینهمه مخالفت وپافشاری نمی کرد.
  12
  0
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::] اقای پرفسور شما که درک درستی ز حساب و کتاب داری بگو ببینیم از اول این انقلاب امریکایی اروپایی که یک پا دو حکومتی سه هزار میلیارد تومان و دوازده هزار میلیارد تومان و بقول خود رقسنجانی اولش با سی ملیون دلار و بعد به سیصد ملیون دلار و هشصد ملیون دلار و ووو بالاتر رسیده و در جلسه هیئت دولت خود این رفسنجانی گفت و جلوش نمیتوانن بگیرن تا الان توضیح بده ببینیم وقتی چند تا پا دو اینطوری میدزدن خوب معلوم هست بالایی ها چقدر دزدی میکنن تا بالایی ها دزدی نکنن پائین دستی دست به دزدی نمیزنه میدونی چرا چون اولا اون پائینی بالایی رو نگاه میکنه و دوما اگر بالایی درامد مملکت رو به درستی تقسیم کنه پائینی هم به همون شکل انجام میده و تقسیم ثروت در جامعه میشه ولی وقتی بالایی دزدی کنه پائینی هم هم همین کار را مکنه تا پائین ترین فرد مملکت و همه هم انوقت دنبال دزد مگردن ولی پیدا نمیشه .
  1
  4
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::] سوما میدونی چرا پیدا نمیشه چون میدونن کار خودشون هست و اگر همدیگر را لو بدن به قول خودشون همه در یک کشتی نظام نشستن و همگی غرق خواهند شد چند بار خودشون گفتن اقایون در یک کشتی هستیم اگر سوراخی ایجاد بشه کارمون تمام هست مگر خود خمینی نادان با اونادانیش نگفت همه این اسلام اسلام گفتن ها برای اش اسلام هست نه برای اسلام سخنرانیش هست تو یوتویب همه ای مان میدانیم خودمون رو گول نزنیم من که گول نمیخورم شما هم که میدانید درک کردی ببم .
  0
  1
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. مملکت داره راه درستی میره، روستای شما هم آباد شده، چرا پا شدید رفتید آنکارا زندگی میکنید؟ البته هرکس هرکجا دوست زندگی میکنه، اما شرم و حیا هم چیز خوبیست که حامیان آخوند فاقد آن هستند. من نمیدانم که نسل جوان باید چشم خود و کلیپ هایی که از آن دوران روی اینترنت موجود هست را باور کند یا تبلیغات سراپا دروغ سپاه سایبری را!
  1
  5
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  آخ آخ بد جور دلم کباب شد بر عاغا . اغا که حسینیه و خونه ساده داره جنتی هم یک پراید ساده داره پس این ویلاها و بیلیونها دلار پول تو بانکهای خارج مال عمه منه ؟؟
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. نمیدونستم تنها کسی هستی که معنی میلیارد رو میدونی. حالا بیا تا بشین برات بگم. این اقا ٣٢ ساله رهبره، ایران سالی مینیمم ٥٠ میلیارد دلار نفت فروخته (زمان احمدی نژاد بسیار ببشتر) ستلد فرمان إجرائی اون گور به گور شده هر تیکه زمین و خونه ای رو پیدا کرده انداختن پشت قباله این اقا. قیمت دلار از ١٠٠ تومن بعد از جنگ رسیده به ١٤٠٠٠ تومن. یعنی ١٤٠٠ برابر. حتی هر یه دونه پراید اشغال توش سهم رهبر لحاظ شده. رهبری بودجه پنهان داره که اصلا توی بودجه نمیاد. مشنگ جان. ٣٢ سال پنجاه میلیارد میشه یک تریلیون و پانصد میلیارد دلار. این اقا تازه بنا بر روایات زیر خمس و سهم امام رو تویً این ٣٢ ساله برداشته. این منهای در أمدهای ریالی هست. اسم صف اول نماز مغرب عشا بیت به گوشت خورده؟؟ میدونی سرقفلی صف اول که التماس دعا دارن برای اغا چنده؟ که یه نامه ترخیص کالا از گمرک براش بیارن رئیس دفتر امضا کنه و حق حساب بیت برسه؟ واقعا خیلی گیج هستی و پرمدعا و اینکه فکر میکنی .... اسمون پاره شده توی میلیارد شناس افتادی پایین. اوباما ١٥٠ میلیارد دلار داد. کوش؟؟ برو دیگه کم .... کن
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۸
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. هر چی بیشتر این کامنت "مملکت راه درستی رو داره میره" رو میخونم، میفهمم فاقد یک کلمه چهار حرفی ..... هستی
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
  ۲۹
  golaleh - زاگرس، افغانستان
  استاد از دانشجوها ش خواست تا اگر میتونند برای تکمیل پروژش ده تا مورچه نر براش بیارن. جلسه بد یه دانشجو یه شیشه ده تایی‌ مورچه گذاشت رو میز استاد. استاد پرسید بگو از کجا فهمیدی اینا نرن. گفت:. رفتم نشستم دم لونه مورچه ها. هر مورچه‌ای که میومد بیرون بهش می‌گفتم خامنه‌ای تحریم شد. اینا ده تای اول بودن که گفتن به ....!
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۸
  نظر شما چیست؟