ناپدید شدن زن دوچرخه‌سوار جوان در تهران

دویچه وله :«شاررژ ندارم، گوشی‌ام خاموش می‌شود، نگران نباش تا نیم ساعت دیگر به خانه برمی‌گردم.». این آخرین پیامی بود که دختر جوانی به نام لیدا کاوه ‌لی به تلفن همراه خواهرش در روز جمعه ۳۱ خرداد ارسال کرد.
 
لیدا کاوه‌لی، دختر جوان دوچرخه‌سوار از جمعه ظهر ۳۱ خرداد ناپدید شده و به خانه باز نگشته است و هیچ تماس یا نشانی هم از او در دست نیست.
 
خبر ناپدید شدن لیدا کاوه لی که دوچرخه‌سوار، عکاس و ساکن تهران بوده، در شبکه‌های اجتماعی مختلف دست به دست می‌چرخد و کاربران نسبت به سرنوشت او ابرازنگرانی کرده‌اند.
 
در این میان، خانواده این زن جوان عکس‌ها و مشخصات او را نیز در صفحات مجازی منتشر کرده‌اند و از شهروندان خواسته‌اند در صورتی که نشان و ردی از او پیدا کردند، به خانواده اطلاع دهند. 
 
پس از گذشت چند روز سرنوشت این زن جوان درهاله‌ای از ابهام قرار گرفته و کاربران شبکه‌های اجتماعی  در مورد اینکه چه برسر او آمده است، گمانه‌زنی می‌کنند.
 
برخی نوشته‌اند این دختر دوچرخه‌سوار "از طرف بسیجی‌ها و ارزشی‌ها چندین بار به‌خاطر دوچرخه سواری‌اش به اسیدپاشی و مرگ تهدید شده است."
 
برخی‌ها هم نوشته‌اند: "ایشان اهل پیاده روی و دوچرخه سواری بوده‌اند و احتمال آدم‌ربایی هم وجود دارد" و از دیگر کاربران خواسته‌اند از انتشار حدس و گمان دوری کنند.
 
ندا کاوه، خواهراین دوچرخه‌سوارجوان در گفت‌وگویی با دویچه‌وله فارسی گفت: «اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تهدید خواهرش توسط بسیجی‌ها به علت دوچرخه‌سواری صحت ندارد.»
 
ندا کاوه می‌گوید تنها چیزی که از خواهرش شنیده همکاری راهنمایی و رانندگی با او در حین دوچرخه‌سواری بوده است.
 
خواهر خانم کاوه هم‌چنین گفت پس از چک کردن تصاویر دوربین مداربسته مرکز خریدی که خواهرش به آنجا مراجعه کرده بوده، امکان آدم‌ربایی را محتمل می‌داند.
+70
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  ایران اسلامی شده مثل زمان دختر دزدی در صدر اسلام! مبارکتان باشد بی حیاها!
  7
  73
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۵
  ۳۹
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  خوب راست گفته شارژش تمام شده رفته شارژ کنه دیگه این هیاهو واسه چى
  73
  4
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  مهمان برادران امام زمان داعشی است یا اینکه سربازان گمنام تجاوز و چالش کردند
  3
  34
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
  ۲۹
  grizzly - برلین، آلمان

  من نمیدونم چجوری یک تعداد دختر جوان تو اون مملکت که سگ صاحبش رو نمیشناسه ریسک میکنند و تنها بیرون میرن.
  4
  32
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
  ۴۴
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. تو که روز و شب در حال شارژ شدن از طرف اطلاعات جمهوری اسلامی هستی دهنت را ببند ، یک دختر جوان که عزیز یک خانواده هست ناپدید شده ، شرم داشته باش ، لعنت به اون دین کثیفی که انسانیت ذاتی را در شما نابود کرده ،
  2
  43
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  ۴۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. این دینی که تورو بار اورده و بعد به سگ میگه نجس؟. دستمال دستشوییهای جدید چاپ چین با قیمت تقریبا مفت رو دیدی چی روشون نقش بسته و فروشش بالا و بالاتر میره؟
  1
  29
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  ::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس:باز تو واق واق کردی؟میشه واق واق نکنی ,واق واق صحاب؟.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲
  نظر شما چیست؟